Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sezon geldi çattı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Eveeet sezon geldi çattı.

askere gitmeden mini bir çadırlı tur yapmak istiyorum. kastamonudan yola çıkacağım. ana hedef deniz,kum,güneş 3.lüsü ama çanakkaleyede uğramak istiyorum.

hayatımda ilk defa böyle bir tur yapacağım önereceğiniz rotalar varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    çanakkale tarafında achilleusun mezarı var. pulsarla gitmeye çalışma, ben denedim düştüm, komik olmadı:D achilleusun mezarına gitmeye çalışırken kendiminkine girecektim :D onun dışında sahilden sahilden gel zonguldak-düzce hattından istanbul geç. trakya göresin yoksa direkt istanbuldan çanakkale in gelibolu geç mutlaka ama zamanın varsa trakya üstünden geliboluya geç oradan feribotla çanakkale oradan sahilden tırım tırım aşağı kayarsın. aynı yolu pulsarla yaptım soluksuz gitmişti tosunum. sorun yaşamazsın. iyi sürüşler
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster

askere gitmeden mini bir çadırlı tur yapmak istiyorum. kastamonudan yola çıkacağım. ana hedef deniz,kum,güneş 3.lüsü ama çanakkaleyede uğramak istiyorum.

12-13 haziranda inebolu dan ankaraya istiklal sürüşü var. epey kalabalık grup sürüşü. belki buna katılmak istersiniz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Hocam daha fazla detay gerekli. Nasil yerlerde cadir kurmayi istiyorsunuz, nerede deniz/kum/gunes yapmayi istiyorsunuz? Zamaniniza bagli sonucta.
    Ille de Canakkale diyorsaniz, ben olsam asagidaki gibi giderdim. Ama dedigim gibi nerelerde kalmayi istediginizi bilmiyorum.

Kastamonu - Iznik (iznik golu guneyinde cadir kurabileceginiz cadir alanlari var) - Balikesir - Akcay - Ezine - Canakkale - Bursa - Kastamonu

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam daha fazla detay gerekli. Nasil yerlerde cadir kurmayi istiyorsunuz, nerede deniz/kum/gunes yapmayi istiyorsunuz? Zamaniniza bagli sonucta.
    Ille de Canakkale diyorsaniz, ben olsam asagidaki gibi giderdim. Ama dedigim gibi nerelerde kalmayi istediginizi bilmiyorum.

Kastamonu - Iznik (iznik golu guneyinde cadir kurabileceginiz cadir alanlari var) - Balikesir - Akcay - Ezine - Canakkale - Bursa - Kastamonu
    kamping yeri uygun, illada demiyorum canakkale için. hedefim guzel yollarda surmek denize girip az kenti gezmek. ege veyahut ege Akdeniz niyetim var

Motosikleti
    Honda Forza 250
    kamping yeri uygun, illada demiyorum canakkale için. hedefim guzel yollarda surmek denize girip az kenti gezmek. ege veyahut ege Akdeniz niyetim var
    Benim planim su, size ne kadar uyar bilemem.

https://bit.ly/3iZNnTE
    okanbagiscan ve levend84 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502

Sen bu tur için süre ve maliyet çıkardınmı.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bu tur için süre ve maliyet çıkardınmı.
    Sure 14 veya 16 gun, maliyet cikar(a)madim cunku haftasonlari hala belirsiz. Haftasonlari tamamen kapali olursa ayni sehirde otelde 3 gece demek.

Rotanız için küçük tavsiyede bulunayım Uşak Denizli arasında Blaundus Antik Kenti ve Ulubey Kanyonları var. Yolunuzu biraz değiştirip bunların ikisini ziyaret edebilirsiniz. Burdur'a gitmişken Burdur Arkeoloji Müzesi'ne mutlaka uğramanızı tavsiye ederim, müze küçük ama eserler şahane. Burdur'dan Isparta'ya direkt geçmek yerine, yolu biraz daha uzatıp Ağlasun üzerinden giderseniz Türkiye'nin en iyi antik kentlerinden birisi olan Sagalassos'u da ziyaret edebilirsiniz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yani zaten hafta sonu ve akşam kısıtlamaları kalkınca yapılacak rota.Yoksa akşam 9 da yatıp uyayacakmıyız.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rotanız için küçük tavsiyede bulunayım Uşak Denizli arasında Blaundus Antik Kenti ve Ulubey Kanyonları var. Yolunuzu biraz değiştirip bunların ikisini ziyaret edebilirsiniz. Burdur'a gitmişken Burdur Arkeoloji Müzesi'ne mutlaka uğramanızı tavsiye ederim, müze küçük ama eserler şahane. Burdur'dan Isparta'ya direkt geçmek yerine, yolu biraz daha uzatıp Ağlasun üzerinden giderseniz Türkiye'nin en iyi antik kentlerinden birisi olan Sagalassos'u da ziyaret edebilirsiniz.
    Ayrıca Ağlasundaki temiz asfaltta virajların keyfini çıkarabilirsiniz. Güzel keyifli virajları var.

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca Ağlasundaki temiz asfaltta virajların keyfini çıkarabilirsiniz. Güzel keyifli virajları var.
    Ağlasun ile Isparta arasındaki yol, özellikle de bu Isparta - Antalya sapağına kadar olan kısım. Hem doğası, hem asfalt kalitesi, çok keyif alarak kullandığım yollardan birisidir. Şurada kısa da olsa videosu var

https://bit.ly/34hydm9
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tesekkurler, zaten Isparta'ya ugrama sebebim Sagalassos'u gezmek. Zaman yok hocam, zaman. Olsa ben o rotayi 2 aylik rota haline getirirdim. Blaundus bir sonraki geziye, oncelik antik tiyatrolari olan buyuk antik kentlerde. Bir de kanyon vs ziyaretleri icin iyi arastirmak gerekli, maxi-scooter ile bir yere kadar gidebilirim, Ulubey kanyonu ile ilgili bir yazi hatirliyorum forumda

Su konuyu acmistim, yine yazayim forum ahalisinin izniyle, ayni seyleri gormeleri sIkIcI olur ama kusura bakmasin kimse

https://www.motosiklet.net/forum/mot...sorularim.html

Son durum da soyle ancak tamamini 14/16 gunde gezebilecegimi sanmiyorum, muhtemelen plan disina cok cikarim. (Asagidaki plani sadece pazarlari sokaga cikma yasaginin oldugu varsayarak duzenledim.)

Haftanin Gunu - [ Cikis Gunu - Alternatif Cikis Gunu ] Rota / Kalinacak sehir / Gezilecek antik kent / Gunluk mesafe

5 [ 07 - 14 ] Yalova - Bergama - Izmir / Izmir / Pergamon / 500km
    6 [ 08 - 15 ] Izmir - Salihli - Denizli / Denizli / Sardes / 250km
    7
    1 [ 09 - 16 ] Denizli - Denizli / Denizli / Aphrodisias - Hierapolis
    2 [ 09 - 16 ] Denizli - Salda - Egirdir / Egirdir / Sagalassos - Salda / 250km
    3 [ 10 - 17 ] Egirdir - Antalya / Antalya / Perge / 150km
    4 [ 11 - 18 ] Antalya / Antalya / Aspendos - Termessos
    5 [ 12 - 19 ] Antalya - Kumluca / Kumluca / Phaselis - Olympos / 100km
    6 [ 13 - 20 ] Kumluca - Kas / Kas / Myra - Rhodiapolis / 100km
    7
    1 [ 14 - 21 ] Kas - Fethiye / Fethiye / Xanthos - Tlos / 120km
    2 [ 15 - 22 ] Fethiye - Dalyan / Dalyan / Kaunos - Radar Tepe / 90km
    3 [ 16 - 23 ] Dalyan - Didim / Didim / Dydima / 250km
    4 [ 17 - 24 ] Didim - Didim / Didim / Miletus - Priene
    5 [ 18 - 25 ] Didim. - Denizli / Denizli / Magnesia / 190km
    6 [ 19 - 26 ] Denizli - Maltepe / Aizanoi / 600km
    levend84 bunu beğendi.

Hocam Ulubey Kanyonu'nun yolunda sorun yok, baya düzgün. Önünde açık bir park alanı var, oraya park edip, cam terasa çıkıp manzarayı seyredebiliyorsun, aklında bulunsun.

Plan çok güzel ama biraz ağır olmuş onu söyleyeyim Gitmeyi planladığın kentlerden Sardes'i, Aphrodisias'ı, Hierapolis'i, Sagalassos'u, Kaunos'u, Didyma'yı, Miletus'u, Priene'yi, Magnesia'yı ve Aizanoi'yi teker teker gezdim. Zaten Sökeliyim, Didim, Milet, Priene ve Magnesia dibimde, onlara defalarca gittim. Bu antik kentler çok büyük. Mesela aynı gün hem Aphrodisias'ı gezmek, hem de Hierapolis'i gezmek çok zor. Tek başına Aphrodisias'ı müzesi ile gezmek minimum 3 saat. Aphrodisias ve Hierapolis arası da yaklaşık 1.5 - 2 saat. Muhtemelen Hierapolis'e vardığında pert olacaksın Magnesia'nın Agorası, Bazilikası ve Artemis Tapınağı ayrı bir yerde, Tiyatro ve Stadyum ayrı bir yerde, onlar da çok geniş alanlar. Keza Aizanoi'de Çavdarhisar'ın neredeyse yarısına yayılmış durumda, tiyatro bir tarafta, Zeus Tapınağı bir tarafta, Macellum ve Sütunlu Cadde ayrı bir tarafta. Bunların arasında en hızlı gezeceğin yer Didim'deki Apollon Tapınağı olur, orası antik kent değil, sadece tapınak var. O yüzden mesela Didyma, Milet ve Priene'yi bir günde gezecek şekilde birleştirebilir, Aphrodisias ve Hierapolis'i iki ayrı güne bölebilirsin.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hocam Ulubey Kanyonu'nun yolunda sorun yok, baya düzgün. Önünde açık bir park alanı var, oraya park edip, cam terasa çıkıp manzarayı seyredebiliyorsun, aklında bulunsun.

Plan çok güzel ama biraz ağır olmuş onu söyleyeyim Gitmeyi planladığın kentlerden Sardes'i, Aphrodisias'ı, Hierapolis'i, Sagalassos'u, Kaunos'u, Didyma'yı, Miletus'u, Priene'yi, Magnesia'yı ve Aizanoi'yi teker teker gezdim. Zaten Sökeliyim, Didim, Milet, Priene ve Magnesia dibimde, onlara defalarca gittim. Bu antik kentler çok büyük. Mesela aynı gün hem Aphrodisias'ı gezmek, hem de Hierapolis'i gezmek çok zor. Tek başına Aphrodisias'ı müzesi ile gezmek minimum 3 saat. Aphrodisias ve Hierapolis arası da yaklaşık 1.5 - 2 saat. Muhtemelen Hierapolis'e vardığında pert olacaksın Magnesia'nın Agorası, Bazilikası ve Artemis Tapınağı ayrı bir yerde, Tiyatro ve Stadyum ayrı bir yerde, onlar da çok geniş alanlar. Keza Aizanoi'de Çavdarhisar'ın neredeyse yarısına yayılmış durumda, tiyatro bir tarafta, Zeus Tapınağı bir tarafta, Macellum ve Sütunlu Cadde ayrı bir tarafta. Bunların arasında en hızlı gezeceğin yer Didim'deki Apollon Tapınağı olur, orası antik kent değil, sadece tapınak var. O yüzden mesela Didyma, Milet ve Priene'yi bir günde gezecek şekilde birleştirebilir, Aphrodisias ve Hierapolis'i iki ayrı güne bölebilirsin.
    Hocam bilgiler icin tesekkurler, yeniden duzenleme yapayim bu aksam. Zaten Denizli ve Didim'e 2'ser gece ayirmistim, yine degisiklik yapacagim sanirim
    Bu arada eski esim de Soke'li, o kadar gittim geldim de gezemedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)