Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moto kuryelik geç giden paketlerde azar yemek?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Aranızda kurye olup bunu yaşayan var mı? Bugün bir kurye istifa etmiş eksik çalıştık haliyle paketler yığıldı ve geç gittiler. Tartışma hatta kavga boyutuna gelen müşteri ilişkilerim oldu gün içerisinde. Can sıkıcı bir durum. Orda burda duyar kasarlar ama iş pratiğe geldiğinde insanlar yobazlıklarından ödün vermiyor. İşten soğudum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranızda kurye olup bunu yaşayan var mı? Bugün bir kurye istifa etmiş eksik çalıştık haliyle paketler yığıldı ve geç gittiler. Tartışma hatta kavga boyutuna gelen müşteri ilişkilerim oldu gün içerisinde. Can sıkıcı bir durum. Orda burda duyar kasarlar ama iş pratiğe geldiğinde insanlar yobazlıklarından ödün vermiyor. İşten soğudum.
    Paket servis işinde geç gittiği için son azar yiyecek kişi kuryedir. O yemeğin restorandan geç çıkmış olma ihtimali, restoran sahibinin masraf yapmamak için 3 kuryelik işi tek kurye ile yürütmeye çalışma ihtimali %90'dır. Kurye zaten bildiği yoldan navigasyonla gidiyor, süre belli. En fazla %25 oynar o süre o da yolda kaza falan varsa.

Getir gibi uygulamalardaysa kuryeye en fazla 3 sipariş düşüyor ve teslimat alanı dar. Kurye depodan 3 siparişi de çantasına atıp her biri en fazla 10 dakika uzaktaki 3 noktaya gidiyor. Kurye paketi teslim ettikten sonra sigara molası vermiyorsa, manitayla sohbete dalmıyorsa siparişiniz en geç yarım saat kırk dakikada size gelir İstanbul içinde. Bunu akşam trafiği saatlerinden hariç söylüyorum. O zaman her yer kitlenebiliyor.

Sen sinirini bozma, benimle alakası yok restoranı arayıp pişirene posta kayın de. Evrak falan taşıyorsanız bize verildikten şu kadar dakika sonra getirdim. Eşyayı verenin numarasını vereyim ona posta kayın de. Kurye kaytarmıyorsa laf edilebilecek bir yanı yok, dolana dolana gelmiyor adam sonuçta. Kaytaran adama da zaten yediği azar koymaz, güler geçer. Takma kafana, şu dönemde paket servis yapana iş bol. Orada rahat değilsen başka yere geçersin.
    espresso bunu beğendi.

Artık 5 dusuyor birde bu çarşı muhabbetinden sonra sistem kafayı yedi heralde önceden 5 paket verirdi Herbir paketin arası 2 sokak olurdu şimdi farklı mahalle ve verdiği mahallelerin en uzak noktaları oluyor ama 10 paketin 3-4 tanesinde yasaniyor bu sıkıntı ama kaldı ki patron erken gidin demiyor gaza basın demiyor kaldıki öyle birşey dese ben yine şuanki gibi çalışırdım benim canımdan önemli değil kaldı ki müşteri birşey dese neden gec geldin diye gereken cevabı veririm.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde gec gelme ıle ılgılı hıcbır problemım yok (cıvkı cıkmadıgı surece) ancak gecen tartıştım kurye ile.

Ülkede bircok şubesi olan bir tavuk dönerciden (X diyelim) sipariş verdim. Teslim süresi 20-30 dakıka. Dönerci bu arada evin 2 sokak yanında.
    Niye sen gitmedin demeyin yasak var arkadaş.

45 dakıka sonra yemeksepetı ıle konustum gecıkmeyı bıldırdım, firma ürünün cıktıgını yolda oldugunu söyledi 65 dakıka sonra tekrardan ulastım iptal talebınde bulundum tekrar aynı sey oldu yolda dıyıp ıptal etmememı rıca ettıler .75 dakıka sonunda "teslim edildi" yazmaya basladı uygulamada.

1 saat 45 dakıka Sonra kurye arkadaş geldı, suc onda degıl ancak işletmeye gidip söylemesi için kendısıne söylendım bıraz. Ayıptır. yola cıkmamıs sıparısı ıptal etmemek ıcın yolda demelerı cıddı terbıyesızlık.
    Yogunuz diyin , personel eksık dıyın ama bu yapılan da ayıp.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Memleket böyle. Mağazada gider sıfır karar yetkisi olana bağırır, kuryeye bağırır, muhalefete bağırır. Karar alma yetkisinde olana bağırmaz.
    mavellen ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Herkes gücünün yettiğini düşündüğü kişiye dalaşıyor işte. Hizmet sektöründe para verdiği için çalışanı satın aldığını sanan karaktersizler bol. İnsanlara anlatamıyorsun. Haftaiçi sıkıntı yok. Hafta sonu veya yasak olan her gün 5 er 5 er düşüyor paketler. İnsanlar sanıyorki onun paketini bilerek geç götürüyoruz. Sanki amk memleketinde tek aç kendisiymiş gibi. Dikkat ediyorum öğrenciler veya buralı olmadığı belli olan insanlarda kabalık böyle yobazlık nadir. Bu erzurumun insanı eşşek. Ne araba sürmesini bilirler. Ne konuşmasını.

Hocam işi bırakmak çözüm değil. En azından Tab gıda adı altında çalıştığım için daha iyi haklarım var. Esnaf lokantalarında da çalıştım. Onlar hem az para veriyor hem kafasına göre mesai yaptırıyor mesai parası da vermiyor üstüne birde boş boş devamlı konuşuyor erzurum esnafına has bir özellikte olabilir tüm esnaflarda böyle olabilir bunun netliği bende yok.

Burger king de de çok yoğundu ama sistemli çalışıyorduk bu şekilde olmuyordu. Popeys da şuan 1 pos cihazı verilmiş bize 3 kurye 1 posa bağlı hesaplar karışıyor diğer 2 kurye iş bilmiyor devamlı beni arıyor. Anlayacağınız işim zor şu sıralar foruma yazıp rahatladım biraz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    En son kızacağım kişi kuryedir. Kışın soğuk gelen yemeği bile hoş görürüm. Ben iki dakikada soğuyorum dışarda, yemek nasıl soğumasın?
    Cr1Enis ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben yemek siparişi verirken aman kurye acele etmesin diyerek veriyorum. Bu yoğun zamanda en az 1 saat bekleyeceğimi göze alarak veriyorum siparişimi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saat zorunluluğu olmayan kurye işlerinde çalışın. yemek kuryeciliğinden mümkün mertebe uzak durun.
    hepsiexpress, trendyol go vb. gıda dışı kuryelik sektöründe çalışın 30dk şartına takılmayın.
    canınız paketten daha kıymetli. buna siz de inanın artık.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Şahsen hemen her siparişin altına "Kimsenin canı iki sandviçten kıymetli değil. kurye arkadaş sakin sürsün" şeklinde notlar bırakırım, bu güne kadar da biri hariç (120dk beklemiştik, normal mesafe 40dk yok) geç gelen yemekten hiçbir şikayetim olmamıştır.

İşverenler bu konuda "mobbing" nedeniyle yasal sürece dahil edilse birçok kuryenin hayatı kurtulur kanısındayım.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu iş kuryeler sendika ya da başka şekilde birlik olmadan düzelmez.
    Bu devirde tam olmasa bile günde 8 saat çalışıyoruz bunu da 150 yıl önce bunun için uğraşmış işçi sınıfı mücadeleyine borçluyuz. Hiç bir hak birlik olup talep etmeden kazanılmaz.
    Banabi kuryelerinin bir sendikalaşma olayı duymuştum, bugün de instagramda konvoy halinde küçük bir eylem yaptıklarını gördüm. Bütün kuryeler birlik olurlarsa şartları iyileşir yoksa sınıf bilincinden yoksun dağınık halleriyle daha çok sömürülürler.

https://odatv4.com/yemek-sepeti-cali...-15032146.html
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)