Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask seçimi mat renkmi yoksa parlak renkmi olmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kask alacağım günlerdir konu açıyorum artık karar kıldım sonunda ama aklımda bir soru işareti var. Şu zamana kadar kullandığım kask ar1 marka kötü bir kasktı ilk aldığımda parlak siyah rengi vardı ve aşırı kolay şekilde çiziliyordu ve çizikdikçe çizikler beyaz beyaz görünüp çok belli oluyordu. Bende onu kendi imkanlarımda mat renge dönüştürdüm boyadım ve 1 yıldır o şekilde kullanıyorum. Şuan yeni bir kask alacağım bir modeli ve rengi çok beğendim ancak rengi parlak kırmızı-beyaz tonunda bir renk. Merak ettiğim husus yine bu şekilde renk tonunda alsam çizilme sorunu yaşarmıyım acaba ? Yoksa önceki kaskımın kötü ucuz bir kask olmasından dolayımı kolayca çiziliyordu ? Tam anlam veremedim. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına mat renk kasklaramı yönelmeliyim ? Biraz karışık oldu sanırım umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Özetle rahatsız edici belirgin çiziklerle karşılaşmamak adına mat renkmi tercih edilmeli yoksa parlak beyaz renklerde tercih edilebilir mi ?

Ürünün linki :

https://www.trendyol.com/vemar/kapal...chantId=125654

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Kask ne kadar dikat etsende elinde tasirsan masaya duvara saga sola degince hemen cizik olusuyor.
    Kurtulmanin tek yolu ya aparat alip motora kitlemek yada kilifiyla tasimak.
    Onun disinda motorunuz parlak renklerdeyse parlak kask alin daha uyumlu olur.
    Motosiklet mat renklerdeyse mat kask alin bence

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Mat kask parmak izi ve kiri çok belli ediyor. Ben bir daha alacak olsam sevmesem de parlak tercih ederdim.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında agv longway mat siyah kask almıştım. İki sene sonra mat boya macun kıvamında yapış yapış olmuştu sonra elimde bulaşık süngeri ile temizlemeye giriştim alttan siyah parlak bir renk dolayısıyla yeni bir kask çıkmıştı o gün tövbe dedim bir daha siyah mat kask almam diye tabi günümüzde ki üretim teknikleri ile zanletmiyorum böyle şeylerin olacağını

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    mat alırsan hemen çizersin canını sıkarsın ayrıca trafikte görünülürlüğüğn daha düşük olur.parlak ve renkli kask alırsan bu 2 konuda daha rahat edersin.hayatta koyu renk kask almam gerçekten fark ettiriyor görünme ve kullanışlılık açısından.kimse renkli montlar kotlar giymiuor motorlarda siyahsa bari kask renkli olsun

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bende parlak kask da var mat da bir farkını göremedim.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mat alırsan hemen çizersin canını sıkarsın ayrıca trafikte görünülürlüğüğn daha düşük olur.parlak ve renkli kask alırsan bu 2 konuda daha rahat edersin.hayatta koyu renk kask almam gerçekten fark ettiriyor görünme ve kullanışlılık açısından.kimse renkli montlar kotlar giymiuor motorlarda siyahsa bari kask renkli olsun
    ilginç yaklaşım. siyah rengini çok severim ceketim de siyah. ileride de kaskı da siyah alasım vardı mat güzel bir kask ama şu laftan sonra almamam gerekiyor. gittikçe görünmez olmaya başlayacağım yoksa.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Motosiklet mat siyah, kask mat siyah, mont siyah, eldiven siyah. Mecburen bot da siyah olacak, belki blue jean alırsam kevlar kot laciverte doğru kaçar. Görünürlüğü kesinlikle etkiliyordur. Başka yerlerden kapatmaya çalışacağım mecburen görünme işini.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben kask alırken aynı kaskın düz beyazı ile parlak kırmızısı arasında 100 lira kadar fiyat farkı vardı. Kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun diyerek kırmızı olanı almıştım. Severek de kullandım.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Mat siyah kaskım da var, turuncu siyah karışımı parlak renkli bir kaskım da. Mat siyah kaskımın her tarafı çizik içinde ayrıca dokunsanız bile iz bırakıyor, diğer kaskım ise çizikleri hiç göstermiyor. Bir daha asla mat siyah kask almayacağım buradan yola çıkabilirsiniz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gencken neon renklendirmeleri hic sevmezdim, yaslaninca herhalde degisiyor. Su an motosiklet disinda neredeyse tum ekipmanim siyah/neon sari, sadece pantolon denim, botlar siyah. Ama en acikli durum su, montun neon renkli kisimlari daha kolay kirleniyor.

- Kislik mont
    - Kask
    - Kislik eldivenler
    - Buff/balaklavalar

- Kask
    - Yazlik eldivenler
    - Buff

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencken neon renklendirmeleri hic sevmezdim, yaslaninca herhalde degisiyor. Su an motosiklet disinda neredeyse tum ekipmanim siyah/neon sari, sadece pantolon denim, botlar siyah. Ama en acikli durum su, montun neon renkli kisimlari daha kolay kirleniyor.

- Kislik mont
    - Kask
    - Kislik eldivenler
    - Buff/balaklavalar

- Kask
    - Yazlik eldivenler
    - Buff
    Profil fotografimda her sey neon sari imis zaten, trafik lambasi gibi cikmisim.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    bir arkadaşım yeni aldığı kaskını şeffaf plastidip boya ile kaplamıştı ince çizilmeleri engelliyordu.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    O neon sarılar sürücüler aynaya baktığımda daha rahat farkedilmemizi sağlar bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Arastirmala gore trafikte en cok dikkat ceken renk turuncu
    Daha sonra kirmizi ve beyaz geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)