Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 10.000 Km'lik Türkiye Turu Test Sürüşü Başladı.. !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı cemdogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu yine aynı bakış açısı yine aynı durum. Şurada Volta motosikletleri geri çağırıp bütün onarımları gerçekleştirse "Vay efem Volta motorları geri çağırmış, rezillliiiiiiikk ANBILİVİBIL" diye bağırıp çağıracak insanlara anlatılacak bir deneme yapmaya çalışıyor adamlar. Volta çıkmış izah etmiş, problemleri çözmeye çalışacağız, ürünün arkasındayız demiş. Bunu diyeli daha 1 hafta olmamış.

Haklısınız tepki vermekte. Olmaması gereken, insanların canlarını tehlikeye atan kusurlar çıktı motosiklette. Fakat iyi bir firma ise Volta, problemli olan motosikletlerdeki sorunları tespit edip onarımlarını gerçekleştirir. Bu hemen olmaz. Yarın da olmaz. Kapanma dönemindeyken hiç olmaz.

Ben abilerimi tebrik ederim. Tam gündemdeyken, ilgi odağıyken, konuya açıklık getirmek adına güzel bir girişim olmuş. Volta'dan motor talep edilmesi, abinin Volta t-shirt'ü giymesi vesaire, bunlar fasa fiso. Bir motosiklet fuarına ziyarete gitseniz 40 tane markanın t-shirt'üyle çıkarsınız ordan. Anlamsız bir takılma noktası bu. Önemli olan o motosiklete 10.000 kilometre sonra ne olacağı ve bundan sonra Volta yetkililerinin motosikletlere karşı tutumu. Bunları zaman olmadan görebilmemiz imkansız.

Motosikleti talep ederek o motosikletin reklamını yapıyorsunuz demiş bir arkadaş ta. Vallahi söyleyecek söz bulamıyorum gerçekten. Bir yerli girişimin ilerleyebilmesi için destek olmuş Youtuber'ları, problem çıkardığında test motoru alıp 10k kullanmayı göze alan insanları nasıl örseliyorsunuz. Nasıl linç etmeye gayret ediyorsunuz anlamak güç. Piyasa tekerlek bijonları gevşeyen çinli motorlarla dolu arkadaşlar. En azından muatap bulabileceğiniz, yüzüne tükürebileceğiniz bir marka var karşınızda. Bunu destekleyip gelişmesine olanak tanıyacağımıza neden yerin dibine sokmaya çalışıyoruz? Ben de bunu anlamış değilim.
    Hocam siz de sunu gormezden geliyorsunuz gibime geliyor, kusura bakmayin.

Urununu once yerli ve milli, tasarim olarak ozgun olarak duyuran olarak bir firmanin sozune guvenilmiyor, guvenilir degil cunku. Bir cok kisi farkinda bunun. Konusuldu, yazildi, cizildi bu urun Turk tasarimi filan degil, muhtemelen Cin'de bir firmadan gorunum olarak Nmax kopyasi yapmasi istenmis adamlar da yapmis. Demis ki muhtemelen, istediginiz logoyu yaziyi da basarim uzerine. Yine muhtemelen demisler ki, "hacilar siz ABS ne istiyorsaniz onu takariz, lastikleri kendiniz takarsiniz ya da naylon veririz ne kadar ekmek o kadar kofte". Ben bunlari acikca soylemeyip lafi eveleyip geveleyen bir firmanin neyine guveneyim? Azcik piyasayi ogrenen biri bu isleri ogrenir kolayca.

Herkesin dilindeki scooter sunun aynisi, yok Cin'de anlasma yaptiklari firma baskalarina da uretim yapmismis filan. Tabii ki yapar, adam yatirimini sadece sana bagli mi yapacakti ? Cin'deki butun firmalar bir cok uretici icin urun uretiyor, uzerine de musterisinin istedigi logoyu basiyor. Olay bu;

https://motorstar-mss.com/product/easyride-150-n/

170cc 'ye yukseltmek isterseniz de yukseltme kiti.

https://tunescoot.site/gy6/gy6-125-1...kit-170cc.html

Firma bastan bazi seylerin etrafindan dolasmayi secti, bunun ceremesini cekiyor su an, ki cekmeli bana gore de. Bastan soyleselerdi Mondial'de oldugu gibi. Soylecekleri de su 3-4 cumle idi.

"Turkiye'ye ithal motosiklet getirmek istemedik, daha ucuz satabilelim diye yasalar cercevesinde Turkiye'de montajlanan motosikletler yerli sayildigi ve gumruk vergisinden muaf oldugu icin birlestirme yontemine gittik. Bunun icin de Cin'de bir firma ile anlastik bizim markamiz icin uretim yaptiriyoruz, istedigimiz bilesenleri bildirdik, kendi ucuz bilesenlerini istemedik kaliteli olsun istedik. Duzce'de birlestiriyoruz su an. Ileride know-how transferi ile kendi motosikletimizi uretmeyi istiyoruz bu da ilk adimdir."

Daha ne diyeyim?
    Mr.wind, MekoZeko, Osm@n ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Oradaki benzetmeyi yanlış anlamış olabilirsiniz. Kesin olmamakla birlikte ben izlediğimde anladığım "diğer markalar bazı maillerimize hala cevap vermemişken, Volta yetkilileri 2 gün içerisinde dönüş yaptılar" şeklinde bir söylem vardı. Buradaki maksat herhangi bir motosiklet ile bu denemenin yapılacağı değil. Volta'nın hızlı dönüş yapması, diğer markaların diğer taleplere karşı cevap dahi vermemesi.
    Yooo. Gayetle doğru anlamışım.
    Hatta sizde aynı anlamışsınız.

Birçok firmadan motosiklet verip sponsor olması istenmiş. Volta 2 gün içinde dönmüş.
    Yani özel olarak "doğruları öğrenmek için" Voltadan motor istenmemiş.

Aynı şeyi anlamışız...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    volta rm5 modelini hiç unutmayacağım. ilerde torunlarıma anlatacağım olaylar yaşattı piyasaya.
    gurcanozturk, emenyasin, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı maxell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların bu duruma teşekkür etmesi lazım taktir etmesi lazım..
    Niye kine? İnsanlar böyle bir şey istedi mi sizden?
    ufoz bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS 2Spark (2004)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz de sunu gormezden geliyorsunuz gibime geliyor, kusura bakmayin.

Urununu once yerli ve milli, tasarim olarak ozgun olarak duyuran olarak bir firmanin sozune guvenilmiyor, guvenilir degil cunku. Bir cok kisi farkinda bunun. Konusuldu, yazildi, cizildi bu urun Turk tasarimi filan degil, muhtemelen Cin'de bir firmadan gorunum olarak Nmax kopyasi yapmasi istenmis adamlar da yapmis. Demis ki muhtemelen, istediginiz logoyu yaziyi da basarim uzerine. Yine muhtemelen demisler ki, "hacilar siz ABS ne istiyorsaniz onu takariz, lastikleri kendiniz takarsiniz ya da naylon veririz ne kadar ekmek o kadar kofte". Ben bunlari acikca soylemeyip lafi eveleyip geveleyen bir firmanin neyine guveneyim? Azcik piyasayi ogrenen biri bu isleri ogrenir kolayca.

Herkesin dilindeki scooter sunun aynisi, yok Cin'de anlasma yaptiklari firma baskalarina da uretim yapmismis filan. Tabii ki yapar, adam yatirimini sadece sana bagli mi yapacakti ? Cin'deki butun firmalar bir cok uretici icin urun uretiyor, uzerine de musterisinin istedigi logoyu basiyor. Olay bu;

https://motorstar-mss.com/product/easyride-150-n/

170cc 'ye yukseltmek isterseniz de yukseltme kiti.

https://tunescoot.site/gy6/gy6-125-1...kit-170cc.html

Firma bastan bazi seylerin etrafindan dolasmayi secti, bunun ceremesini cekiyor su an, ki cekmeli bana gore de. Bastan soyleselerdi Mondial'de oldugu gibi. Soylecekleri de su 3-4 cumle idi.

"Turkiye'ye ithal motosiklet getirmek istemedik, daha ucuz satabilelim diye yasalar cercevesinde Turkiye'de montajlanan motosikletler yerli sayildigi ve gumruk vergisinden muaf oldugu icin birlestirme yontemine gittik. Bunun icin de Cin'de bir firma ile anlastik bizim markamiz icin uretim yaptiriyoruz, istedigimiz bilesenleri bildirdik, kendi ucuz bilesenlerini istemedik kaliteli olsun istedik. Duzce'de birlestiriyoruz su an. Ileride know-how transferi ile kendi motosikletimizi uretmeyi istiyoruz bu da ilk adimdir."

Daha ne diyeyim?
    Ben o husus hakkında bir yorum yapmadım. Benim yorum yaptığım husus, ne yapılsa beğenilmemesi durumuydu. Motosikleti canlı görmedim, hatta şu mevzuu olmasa volta neymiş, rm5 neymiş vesaire vesaire. Haberim dahi yoktu. Bana sonrarsanız yerli-milli diye bir gereklilik te yok. Neden? ABS sistemini üretmenize ve boşa masraf etmenize gerek var mı? Yok. Hazır yapılmışı, gayet iyi şekilde çalışanı varken, daha fazla ar-ge yatırımı yapıp masraf etmenin anlamı yok. Hazırını satın almak daha kolay, daha garantili yöntem.

Firmanın tutunmak istediği imaj evet bence de mantıklı değil. Yok Türk sertifikalıymış. Vay efem yerli motosikletmiş. Çok da tın. Benim mesele ettiğim şey, olumsuz durumlar karşısında çözüm bulmaya çalışan insanların, markanın bu şekilde linç edilmesi.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Biz markaya katkıda bulunmak için değil gerçekler ortaya çıksın diye yazıyorum sevgili kardeşim.. Tabiki Bizde isteriz mağduriyetler giderilsin o yüzden gündem olmadımı bizde inceliyoruz işte.. aynı taraftayız sizin anlayacağınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

İnstagram: ilkeruyar1410 Adresinden Geziyi ve testi anlık takip edebilirsiniz..
    Sizi şahsen tanımayan bir forum üyesi olarak nesnel bakış açısıyla 10.000 kmlik test sürüşünüzü yorumlayacağım.
    1- Firmadan reklam parası almadığınızı iddia ediyorsunuz. Peki ne diye bu motorla 10.000 km yol yapıyorsunuz?
    2- 10.000 km yapılacak bir yolculukta bu yolcuğun yakıt masrafı, yemek, barınma gibi çok fazla mali yükü olacak bir şey yapıyorsunuz. Ve en önemlisi varsa çalıştınız işi bırakıp Türkiye turuna çıkıyorsunuz?
    3- Zamanlama çok manidar olmuş. Sırf bu motor üzerinden kendi reklamınızı yapmak için böyle bir şey düşünmeniz biraz mantıksız duruyor.
    4- Bu motorun bahsini kapatalım gerçekten ya... Reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler gereğinden fazla konuşuldu. Bu ise daha fazla reklam oldu.

Dipnot: Arkadaş bir de gazeteciymiş. Patronundan izin alıp Türkiye turuna çıkmış. Maaşta yatıyor galiba... Zamanlama bariz, mesele belli arkadaşlar. Motosiklet.net'e konu da açarak motorun kötü algısı yıkılmaya çalışılıyor. Neyse...
    ufoz, Osm@n, MR.BERK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben o husus hakkında bir yorum yapmadım. Benim yorum yaptığım husus, ne yapılsa beğenilmemesi durumuydu. Motosikleti canlı görmedim, hatta şu mevzuu olmasa volta neymiş, rm5 neymiş vesaire vesaire. Haberim dahi yoktu. Bana sonrarsanız yerli-milli diye bir gereklilik te yok. Neden? ABS sistemini üretmenize ve boşa masraf etmenize gerek var mı? Yok. Hazır yapılmışı, gayet iyi şekilde çalışanı varken, daha fazla ar-ge yatırımı yapıp masraf etmenin anlamı yok. Hazırını satın almak daha kolay, daha garantili yöntem.

Firmanın tutunmak istediği imaj evet bence de mantıklı değil. Yok Türk sertifikalıymış. Vay efem yerli motosikletmiş. Çok da tın. Benim mesele ettiğim şey, olumsuz durumlar karşısında çözüm bulmaya çalışan insanların, markanın bu şekilde linç edilmesi.
    Cok uzatiyoruz belki bir seyleri ama insanlar farkina varsin, bu yazilar kenarda dursun istiyorum, soyle ki;

Siz her ne kadar 'tin' deseniz de sirf yerli ve milli dendigi icin bir cok insan bu firmaya destek verdi. Vermesinler demiyorum kendi bilecekleri is ancak etik gozle baktiginizda kabul edilebilir yani yok. Bir firmaya "etik" acilardan guvenmiyorsam yine de para kazandirmali miyim? Kazandiran kazandirsin yine. Bir de bir cok insanin yine duygulari ile oynayip aslinda gercekten iyi isler yapan yerli firmalarin isminin de kotulenmesine, onyargi olusmasina sebep olacaklar bu gidisle. Olay maalesef Devrim konusuna donuyor. Bati teknolojisiyle bir seyler yapmaya calisirken sark kafasiyla uyguluyoruz.
    ufoz ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r

bence siz magdurlarin yasadigi sıkıntilari okumadiniz.

-"olumsuz durum" ifadesi yerine "skandal hatalar" ifadesi,
    -"cozum bulmaya calismak" yerine "magduru oyalamak" ifadesi disindaki soylemler gercekleri saptirmak olur.

"Linc etmek" tabiri yerine de "hak aramak, elestirmek ve potansiyel alicilari uyarmak" tabirleri kullanilmasi lazim.

Amacinizi anlamadim acikcasi. Bu firmanin neyini savunuyorsunuz?
    ufoz, espresso ve atalayalper bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada bişeyi düzeltmek istiyorum.. Motoru onlar gazeteciye vermedi.. Gazeteci Doğruları öğrenmek için Volta dan Motor istedi. Lütfen doğru anlayalım İnsanları yanıltmayalım. Video yu izzlemenizi tavsiye ediyorum. Bizde sizler gibi gerçeklerin peşindeyiz.!!
    İnsanları yanıltmamak güzel bir şey. Bunu siz de düşünün.
    Şikayet edilen firma ile irtibat kurup onların sponsorluğunda geziye çıkılması muhteşem bir araştırmacı gazetecilik örneği.
    Bir gazeteci de cebinden para ödeyerek bu motoru alan kişilerin durumunu haber yapsa kıyamet mi kopar?

15 gün önce evime bir beyaz eşya aldım.(Yerli Marka) Fabrikasyon arızalı geldi. Satıcı benimle hiç ilgilenmedi. Merkez müşteri ilişkilerini arayıp para iade talebimi ilettim. Müşteri memnuniyeti adına fiyatı daha yüksek ve yeni üretim başka bir model önerildi. Kabul ettim. Ve aldım. Üründen de memnunum. Markadan da. Firma müşteri memnuniyetini önemseyince işler yoluna giriyor. Algı yönetimi olayına giren bir firmanın niyeti bozuktur.
    ufoz bunu beğendi.

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS 2Spark (2004)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence siz magdurlarin yasadigi sıkıntilari okumadiniz.

-"olumsuz durum" ifadesi yerine "skandal hatalar" ifadesi,
    -"cozum bulmaya calismak" yerine "magduru oyalamak" ifadesi disindaki soylemler gercekleri saptirmak olur.

"Linc etmek" tabiri yerine de "hak aramak, elestirmek ve potansiyel alicilari uyarmak" tabirleri kullanilmasi lazim.

Amacinizi anlamadim acikcasi. Bu firmanin neyini savunuyorsunuz?
    Benim savunmaya çalıştığım tek şey "Çözüm istiyoruz" dedikten sonra ertesi gün "çözüm bulunmadı" diye bağırılması. Üstelik motosiklet kullanıcısı olmayan kişilerin dahi konuya dahil olması. Yoksa mağdur olan kişilerin yaşadıkları sıkıntıları tahmin dahi edemem, sonuçta herkes cebinde 20.000 TL para ile gezmiyor, para kolay kazanılmıyor, haklarını aramak en tabii hakları. Lakin diyorum ya, bu olayın kutuplaşmaya sebebiyet vermesinden büyük rahatsızlık duyuyorum. Yok motopixel takipçileri motomania takipçilerine küfür etmiş, vay efendim motomania'daki abi motopixel'deki abiye küfür etmiş. Ne gerek var bunlara? Sorun yaşayan arkadaşlar problemden 1 aydır muzdaripler, 3 haftadır da her yer kapalı. Yani firmanın durumu düzeltmek için yapabileceği yollar engellenmiş durumda.

Ha derseniz ki, o zaman kalite kontrolü iyi yapsalardı ve bu sorunlar yaşanmasaydı. Sonuna kadar haklısınız. Fakat bu olumsuzluklar yaşandıktan sonra firma "problemi çözeceğiz, arkasındayız" dedikten sonra, olayı magazinleştirmenin ve sürekli olarak harlamanın en ufak katkısı olmuyor sürece. Bu 10.000 kilometrelik testin sonucunu dahi görmeden direkt olarak kafadan konuya dalıp "volta şöyle volta böyle aman hocam modifiye etmişlerdir aman hocam dikkat edin" gibi yorumlar yazılıyor. Konu çıkmaza sürükleniyor.

Ben kimseyle tartışmak istemiyorum, tartışmıyorum da. Sorun yaşanıyor çok haklısınız, malesef insanların hayatı tehlikede, tabii ki buna tepki göstermek lazım. Ama bu durumda sürekli olarak olayları magazinleştirmek bu foruma yakışmıyor bana sorarsanız. Sormazsanız da canınız sağolsun tabii

Benim son mesajım olsun bu en iyisi. Diğer arkadaşlar da görüş belirtmek isterler, işgal etmeyeyim bu alanı.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar hele bi bekleyin gezi tamamlansın. 10.000km sonunda yorumlar gelsin. Öyle söyleyin söyleyeceklerinizi

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bu motoru bende almayı düşündüm ilk motor olarak selçuk'u (motopixeltv) tanıdığım için (her motora mükemmel diyor ) Youtube da başka bir video aradım o sırada genç bir arkadaş depoyu gösterirken depo kapağı elinde kaldı , motor bana dacia solenzayı andırdı ve vazgeçtim ns160 aldım .Şimdi anlıyorumki o arkadaş benim hayatımı kurtarmış .Vitese evet hala alışamadım ama diğerleri ( civataların bol veya fazla sıkılması, benzin kapağının çıkması , göstergenin bazı motosikletlerde çalışmaması) neyse de balatayı ters takmak , benzin deposunda sızıntı bunlar ciddi sorunlar. Ben bir de acemiyim nerden ne bilip de anlayacağım .Bu verdikleri motor test için 30 kere kullanılmış motor yani üretilenlerden sıfır değil diğer motorlara yapılan kalite kontrolle bunun kalite kontrolü bir değil biliyorum çünkü selçuk dediki benim kullandığım motorun balatalarından ses gelmedi canlı yayında da söyledi fabrikada kullanılan motosiklet olduğunu.
    Mr.wind bunu beğendi.

İnanmayın arkadaşlar . Buda tamamen sahtekarlığa dayalı bir yolculuktan ibaret.
    Kötü algıyı düzeltmek üzerine kurulu senaryodan ibaret bir tur ayarlanmış.
    Zamanlama zaten manidar. Para ile anlaşılmış bir gazeteci düzmece bir yolculuk
    Mr.wind bunu beğendi.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevre yolunda sol şeritte 90'la giderken motorun stop edip çalışmaması ölüme yol açar bence ya da ne bileyim arka frene basınca yavaşlamayı falan beklerim normalde. Motosikletin başlığında çok tehlikeli sorunlar vardı. Scooter isteyen bir arkadaşıma aldırtacaktım. 2 3 bin lira harcar adam ederiz bir ömür binersin mantığında düşünüyordum. Problemleri okuyunca direkt vazgeçtim. Diğer parçalar bu kadar sıkıntılıyken sağlam bir blok beklemiyorum şahsen. Her şeyden ucuza kaçan bloğu da gidip piaggio gruptan almaz herhalde.
    Motor symnin 200lük bloğu, varyatör kısmı yüzde 95 gy6 fakat ön varyatör gy6 burcu uyumsuz krank daha kalın olduğu için. Şahsi fikrim bu motorun sadece sağlam bi varyatör setine ihtiyacı olduğu yönünde. Titreşimin çoğu kayışın titremesinden kaynaklanıyo çünkü, he yaptıysam sıfırlayamadım kayış titremesini.
    maktama bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    ne motora bindim nede motoru gördüm şunu diyebilirim ki türk malı olmadan türk malı gibi yapan bir şirkette cep telefonu üretiyoduk günlük 1400 telefon montajlıyoduk bunun 400 adeti testte kalıyodu arızalı olarak gerisini siz düşünün aynı olay üretim hatası işibilmeyen eleman çalıştırma mobbing ortamında olan üretimler sonucu bunlar benim için dogal geliyo artık yarın gümrükden parçalar gelmez kalırsınız ordada.
    KırmızıGrom bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Merakla bekliyoruz.

Motosikleti
    Birşey söyleyeceğim başlıkta "VOLTA RM5 10.000 Km'lik Türkiye Turu Test Sürüşü Başladı" diyor ama İlker Uyar'ın instagram sayfasında "voltamotor Tarafından Üretilen, Volta RM5 Motosikleti, 5000 Kilometrelik Türkiye Turunda Test Etmek İçin, Düzce Fabrikasından Teslim Aldım" yazıyor o bile doğru değil gibi sanki
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey söyleyeceğim başlıkta "VOLTA RM5 10.000 Km'lik Türkiye Turu Test Sürüşü Başladı" diyor ama İlker Uyar'ın instagram sayfasında "voltamotor Tarafından Üretilen, Volta RM5 Motosikleti, 5000 Kilometrelik Türkiye Turunda Test Etmek İçin, Düzce Fabrikasından Teslim Aldım" yazıyor o bile doğru değil gibi sanki
    Haberi okursaniz, 2 etap halinde olacagi yazilmis.

https://www.turgutluyanki.com/turgut...cikiyor/44518/

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberi okursaniz, 2 etap halinde olacagi yazilmis.

https://www.turgutluyanki.com/turgut...cikiyor/44518/
    Bu bilgi için üçüncü bir kaynağa bakmışsınız ama ne forumda ne de istagram hesabında bu bilgiye yer vermemişler bunu görmedim diye beni suçlamayın ama

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)