Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tescil ile ilgili bilgiye ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Herkese selamlar,

Arkadaşlar bir konuda ciddi bir bilgiye ihtiyacım var.
    Sıfır motosiklet satın aldım ve evraklarımı bana verdiler noterden tescil edip plaka çıkarmam için
    Fakat tam kapanma dolayısı ile notere gidemiyorum. notere gidip plaka çıkarsam bile motoru süremeyeceğim her zaman yasak var.

Şimdi asıl konumuz ben bu motoru hızlı bir şekilde tescil edip ocak mtvsini de ödemek istemiyorum amacım temmuz un ilk haftası tescil edip temmuz mtvsini yatırıp o şekilde devam etmek.

Elimdeki mayıs ayına ait evraklar ile tescil etmeden maksimum ne kadar bekleme hakkım var bu konuda bilginizi rica ediyorum.

Bir kaç yerde fatura tarihi itibari ile 3 ay beklenebilir 3 aydan sonra cezaya düşer diye bilgi okudum.
    Fakat sizlerde 1. Elden kesin bilgi var ise bunu öğrenmek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1 ay diye biliyorum ama emin değilim.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU
    ...
    Madde 20 – (Değişik: 18/1/1985 - KHK 245/7 md.; Değiştirilerek kabul: 28/3/1985-3176/7 md.)
    Tescil süreleri, satış ve devirler, noterlerin sorumluluğu ile ilgili esaslar şunlardır:
    a) Araç sahipleri,
    1. (Değişik: 13/2/2011-6111/55 md.) Tescili zorunlu ve ilk tescili yapılacak olan araçların satın alma veya gümrükten çekme tarihinden itibaren üç ay içinde tescili için; bunların hurda durumuna gelmesi hâlinde ise bir ay içinde tescilin silinmesi için ilgili trafik tescil kuruluşuna veya Emniyet Genel Müdürlüğünün belirleyeceği kamu kurum veya kuruluşları ile gerçek veya özel hukuk tüzel kişilerine başvurmak,
    2. (Değişik: 2/4/1998 - 4358/3 md.) Tescilin yapılması veya silinmesi için vergi kimlik numarası ile yönetmelikte belirtilen bilgi ve belgeleri sağlamak,
    Zorundadırlar

CEZAİ HÜKÜM (2021 YILI İÇİN)
    20/1-a/1
    Tescili zorunlu ve ilk tescili yapılacak olan aracın satın alma veya gümrükten çekme tarihinden itibaren üç ay içinde tescili için;
    hurdaya çıkarılma halinde çıkarılış tarihinden itibaren 1 ay içinde tescilinin silinmesi için; yazılı olarak ilgili tescil kuruluşuna başvurmamak,
    Araç sahiplerine 314 TL. % 25 İndirimli 235,50 TL.
    HerveauX bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)