Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'da arkadan çeken kameralar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhabalar, İstanbul'da 2 3 aydır motosiklet kullanıyorum. Trafik akıcıysa tehlikeyi aza indirmek adına(temasta olduğum şerit sayısı) en sağ veya en sol şeriti tercih ediyorum. Fakat trafik hızı 30 40km/h'in altına düştüğünde eğer emniyet şeridinde giden iki üç taneden fazla motosiklet görürsem o bölgede bir ceza, sıkıntı olması ihtimali düşük olduğunu düşündürdüğü için giriyorum emniyet şeridine. Yoksa da EDS direğinin siluetini görünce direkt sağ şeride geçiyorum. Mesela Kavacık'tan Ümraniye istikametinde Molla Gürani Viyadüğüne gelmeden önceki EDS'lerde şeritten gidiyordum. Emniyet şeridinden giden onlarca büyük küçük cc motosiklet gördükten sonra sürü psikolojisi ile hep trafik sıkışık olan o güzergahta emniyet şeridinden yardırıyorum, yazıyorsa da bilmiyorum artık gelen giden bir şey yok.

İstanbul veya çevre illerinde şurada çok dikkat et, emniyet şeridine girme, hız yapma, sollama yapma, hatanda makbuz direkt eline gelir diyeceğiniz bir yer var mı? Hem maddi açıdan sıkıntılı bir dönem hem de bu sene A2'ye yükselttiğim için tekrar stajyere düşmüş ehliyetim, ceza puanım az.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    soruna katkıda bulunamicam ama ben eds de görsem polis de görsem trafik duran trafik ise hiç istifimi bozmadan devam ediyorum. mesela bakıyorum polis görünce herkes şeride geçiyor ben yanından usturuplu şekilde geçiyorum. bazen arkadan polis geliyor yol veriyorum sonra tekrar emniyet şeridinden devam ediyorum.
    saçma sapan hız yapmadığım için duran trafiğe göre çok az daha hızlı olduğum için herhalde yazmazlar diyorum. şu ana kadar da bir ceza yemedim. bakıyorum yazmıyor da e devlette.

ha tabi yazmak isteseler bir gün edsden dolayı çeker yazarlar ama ben sürüşüme devam. yiyene kadar yemeyeceğimi düşünerek sürüyoruz bakalım. ceza fiyatlarını da bilmiyorum vallah 400-500 falansa ağlarım herhalde
    ilhan5757 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soruna katkıda bulunamicam ama ben eds de görsem polis de görsem trafik duran trafik ise hiç istifimi bozmadan devam ediyorum. mesela bakıyorum polis görünce herkes şeride geçiyor ben yanından usturuplu şekilde geçiyorum. bazen arkadan polis geliyor yol veriyorum sonra tekrar emniyet şeridinden devam ediyorum.
    saçma sapan hız yapmadığım için duran trafiğe göre çok az daha hızlı olduğum için herhalde yazmazlar diyorum. şu ana kadar da bir ceza yemedim. bakıyorum yazmıyor da e devlette.

ha tabi yazmak isteseler bir gün edsden dolayı çeker yazarlar ama ben sürüşüme devam. yiyene kadar yemeyeceğimi düşünerek sürüyoruz bakalım. ceza fiyatlarını da bilmiyorum vallah 400-500 falansa ağlarım herhalde
    1400 lira hocam emniyet şeridi ihlali cezası, bir de üstüne hız yapsan genelde eds'ler 70 80 oluyor İstanbul içi. 90'la geçsen 2000TL temizinden

Sen gir polis gördüğünde şeride, hiç güvenme uçan kuşa niye uçtun diye ceza kesiyor adamlar, yavaş falan dinlemezler. Elinde kanıt olmadığı sürece iptal ettirirsin o cezayı bir şekilde yazsa da. Yani seni çevirse sen az önce emniyet şeridindeydin dese evraklarınızda bir eksik yoksa sonuna kadar inkar. Niye evraklarda eksik yoksa diyorum, sizi ezebileceği bir nokta bulursa zıtlaştığınız için motosikleti bağlayıncaya kadar salmaz sizi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1400 lira hocam emniyet şeridi ihlali cezası, bir de üstüne hız yapsan genelde eds'ler 70 80 oluyor İstanbul içi. 90'la geçsen 2000TL temizinden

Sen gir polis gördüğünde şeride, hiç güvenme uçan kuşa niye uçtun diye ceza kesiyor adamlar, yavaş falan dinlemezler. Elinde kanıt olmadığı sürece iptal ettirirsin o cezayı bir şekilde yazsa da. Yani seni çevirse sen az önce emniyet şeridindeydin dese evraklarınızda bir eksik yoksa sonuna kadar inkar. Niye evraklarda eksik yoksa diyorum, sizi ezebileceği bir nokta bulursa zıtlaştığınız için motosikleti bağlayıncaya kadar salmaz sizi.
    yok artık.
    ben daha emniyet şeridini kullanmıyorum. bu cezaları araştırmak lazım tek araştırdığım motor sürüşü üzerineydi buncan zaman, kitap okumalar falan. biraz da trafik cezalarını araştırmak şartmış. 1400 nedir be abi
    espresso bunu beğendi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok artık.
    ben daha emniyet şeridini kullanmıyorum. bu cezaları araştırmak lazım tek araştırdığım motor sürüşü üzerineydi buncan zaman, kitap okumalar falan. biraz da trafik cezalarını araştırmak şartmış. 1400 nedir be abi
    Bununla ilgili konu açmıştım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/200084-radar-ve-emniyet-seridi-mobese-hk.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/200187-arkadan-yazan-emniyet-seridi-eds-yerleri.html
    natijax bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Paralı yollarda girdiğiniz gişe ile çıktığınız gişe arasındaki zaman kayıtlarından ortalama hız hesaplayıp da ceza yazıyorlar bundan da haberiniz olsun.
    Kardeşim tracer 900 ile bu şekilde 121km/saat ortalama hız yüzünden ceza yemiş. Otobanlarda motosikletin hız limiti 120km değil 100km. Ben aynı yerden benim xmax ile 120-130 ile gitmiştim ama arada mola yerinde 15dk durup çay içip dinlenmiştim bu yüzden ortalama hızım düşük çıkmış.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında devlet motosikletlere Hindistandaki gibi öne plaka takmayı mecbur tutsa hepimiz ceza delisi olacağız.
    s0me0ne, EGE-MEN, brkkrtt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Şu ön plaka işini biz motorcular dillendire dillendire sonunda uyanacaklar.Demeyin öyle şeylerr.
    brkkrtt, Stock Sever, -Black- ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Yakın zamanda bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla Haliç köprüsü ve tarihi yarım adayı bağlayan diğer köprülerde de arkadan ceza yazılabiliyormuş. Bilgisi olan aydınlatırsa çok güzel olur.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Haliç köprüsüne inişte emniyet şeridine girmeyin.
    Özellikle Mecidiyeköy tarafından gelirken.

Dün E5 kullanarak Bakırköyden Kartala gittim.
    Bostancı Kartal arasında, özellikle Maltepe E5 te, emniyet şeridine bakan EDS kameraları,
    plaka okuyacak şekilde yönlendirilmiş.

Dönüştede baktım ama sanırım hava karardığından tam seçemedim.

Bostancıdan Kartal istikametinde E5te emniyet şeridine giriyorsanız en az 6-7 kamera plakanızı okuyacaktır.

Daha önce forumda yazmıştım.
    Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasında hangi şehirde nerelerde EDS kamerası olduğu ve hangi yöne baktığı yazılı.

Zahmet edip ara sıra kontrol ediverin bari

EGM - EDS kamera konumları haritası (Tüm Türkiye)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Bir önceki mesajda yazdığım E5 Maltepedeki , Maltepe-Kartal istikameti emniyet şeridine konumlanmış kamera,
    haritada tam yerinde işaretlenmiş.
    .

.
    .
    .
    Bu arada, haritada sadece bir kamera görünüyor. Ama o bölgede emniyet şeridine arkadan bakan birden fazla kamera var.
    Haritada tek kamera var diyerek aldanmamak lazım
    KırmızıGrom bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben geçen hafta Kadıköy - Gebze arası TEM otoyolunda trafiğin sıkıştığı yerlerde emniyet şeridinden gittim. ceza gelecek mi diye tırsmaya başladım şimdi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece saat 10 da pamukovaya (ilçe) gece radarı atan zihniyet öndende yazar arkadan da. Para yok vatandaş pamuk eller cebe ,hem iban vermekten daha kolay

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen hafta Kadıköy - Gebze arası TEM otoyolunda trafiğin sıkıştığı yerlerde emniyet şeridinden gittim. ceza gelecek mi diye tırsmaya başladım şimdi.
    TEM'de sıkıntı yok diye biliyorum. Anadolu yakasında sık sık emniyet şeridini kullanıyorum. TEM'de emniyet şeridine ceza yazdıkları gün trafikte motor sürmeyi bırakırım. Ben de arabamla sıraya girerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Daha önce forumda yazmıştım.
    Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasında hangi şehirde nerelerde EDS kamerası olduğu ve hangi yöne baktığı yazılı.

Zahmet edip ara sıra kontrol ediverin bari

EGM - EDS kamera konumları haritası (Tüm Türkiye)[COLOR="Silver"]
    Harita iyiymiş. Aslında bu haritayı gezip hangileri ters yöne bakıyor işaretlense güzel olur. Ama çok kamera var. Aramızda bölüşelim
    espresso bunu beğendi.

Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TEM'de sıkıntı yok diye biliyorum. Anadolu yakasında sık sık emniyet şeridini kullanıyorum. TEM'de emniyet şeridine ceza yazdıkları gün trafikte motor sürmeyi bırakırım. Ben de arabamla sıraya girerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Harita iyiymiş. Aslında bu haritayı gezip hangileri ters yöne bakıyor işaretlense güzel olur. Ama çok kamera var. Aramızda bölüşelim
    tem'de atatürk havalimanı/yeni havalimanı kavşağında (mahmutbey öncesi-istoç hizası) var.
    ve arasıra ceza da yazıyor, face gruplarda denk gelmiştim.
    espresso bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında devlet motosikletlere Hindistandaki gibi öne plaka takmayı mecbur tutsa hepimiz ceza delisi olacağız.
    Bir ara konuşuluyordu sanki. Hiç uğraşmasalar da olur aslında. Motor başına şu kadar para yatırın deyip IBAN verseler de olur. Nasıl olsa 2023'e kadar hesap sorabilecek olan yok.
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    arkadan ceken kamera sadece halıc koprusundekıler aktıftı onları da devre dısı bıraktılar su anlık aktıf kamera yok kesın bılgı relax takılabılırsınız
    HRider ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler