Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mobylette Bionikten Dirt Bike Yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Dirt bike'lar oldum olası hep dikkatimi çekmiştirler. Arazi sürüşlerini dağlık taşlık yerleri sürmeyi hep merak etmiş hep istemişimdir. Ancak kendi motoruma hem kıyamıyorum hemde bunun içim uygun olmadığını düşünüyorum. Mobylette Bionikler çok farklı çok hoş motorlar ilk sürdüğüm motorun bionik olmasında bu sevgiyi arttırıyor. Hafif kayalık araziye uygun bir motosiklet yapmak istiyorum hafif eğimlerde iş görecek bir alet olsun istiyorum. Mobylette Bionikler bu tarz bir tasarım için uygun olur mu? Hafif arazi, hafif eğim, 95 kiloluk sürücü bu motor için uygun olur mu? Vitessiz olması özellikle tercihim çünkü arazide yorucu olabilir. Mobyletteler ucuz olduğu için çok zorlamaz diye düşünüyorum teknik bilgilerine ulaşamadım konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum! Tekerinize taş deymesin.
    Not:teknik konuda elimden iş gelir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Tekerin önüne gelen ilk iyice taş veya çukurda motoru kucaklar devam ederim dersen olur neden olmasin?
    Yoksa arkasından biri tutsa yürüyemeyen motor arazide ne verecekki sana?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dirt bike'lar oldum olası hep dikkatimi çekmiştirler. Arazi sürüşlerini dağlık taşlık yerleri sürmeyi hep merak etmiş hep istemişimdir. Ancak kendi motoruma hem kıyamıyorum hemde bunun içim uygun olmadığını düşünüyorum. Mobylette Bionikler çok farklı çok hoş motorlar ilk sürdüğüm motorun bionik olmasında bu sevgiyi arttırıyor. Hafif kayalık araziye uygun bir motosiklet yapmak istiyorum hafif eğimlerde iş görecek bir alet olsun istiyorum. Mobylette Bionikler bu tarz bir tasarım için uygun olur mu? Hafif arazi, hafif eğim, 95 kiloluk sürücü bu motor için uygun olur mu? Vitessiz olması özellikle tercihim çünkü arazide yorucu olabilir. Mobyletteler ucuz olduğu için çok zorlamaz diye düşünüyorum teknik bilgilerine ulaşamadım konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum! Tekerinize taş deymesin.
    Not:teknik konuda elimden iş gelir.
    Valla kanka önce ironi komiklikler şakalar yapıyorsun sandım ama baktım ki maksadın ciddi. Sana birşey söylemek istiyorum Arazine göz dikeni Dirt oğul. Yani o motordan pocket bike bile ucu ucuna olur. Eti ne budu ne canı çıkar heleki 95 kg diyorsun. Sana torklu motur lazım. Sana şöyle söyleyeyim benzinli odun testeresini bisiklete bağlasan daha torklu daha hafif daha verimli dirt bike olur.

eğitim şart

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Arazide pedalla gitmek gibi bir niyetin yoksa hiç girme bu işe.

cgrdgryl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Zamanlı 1,5 beygir ,zannediyorum en fazla torku da 1,5 Nm dir. Kullandım demişsin tam hatırlayamıyor olabilirsin fakat ben hatırlıyorum %7 eğimli rampalarda dahi pedal çevirmeden çıkamazsın . Arazide çok daha dik rampalar karşına çıkacak. Kısacası hiç uygun olduğunu düşünmüyorum. Onun yerine cg lerle dişlilerle oynayarak bir şeyler yapabilirsin bence .

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı cgrdgryl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Zamanlı 1,5 beygir ,zannediyorum en fazla torku da 1,5 Nm dir. Kullandım demişsin tam hatırlayamıyor olabilirsin fakat ben hatırlıyorum %7 eğimli rampalarda dahi pedal çevirmeden çıkamazsın . Arazide çok daha dik rampalar karşına çıkacak. Kısacası hiç uygun olduğunu düşünmüyorum. Onun yerine cg lerle dişlilerle oynayarak bir şeyler yapabilirsin bence .
    12 yaşındayken kullanmıştım 10 sene oldu 40 kiloydum o sıralar çok iyi gidiyor diyordum aslında çocukluk hayalim gibi birşey o yüzden yapmak istiyorum
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)