Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Istanbuldan Bodruma.. Keeway Arn 125 cc ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bukalemoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    merhabalar herkese.. 2 hafta once 125 lik arn ile istanbuldan ciktim bodruma gittim..
    herkes zor dedi olmaz dedi fln ama yapilmayacak birsey degil kesinlikle..
    yola cikmadan 2 gun once yenikapı-bandirma feribotuna rezervasyon yaptirdim..

yola çıkmadan önce ki korkularım; benzin bitmesi yarı yolda kalmam, yolu şaşırıp başka yerlere gitmem..(ikisi de olmadı allahtan)
    yanıma neler aldım... dur bi düşüneyimm..
    uzun yolda alınacaklar listesi benim için çoook fazlaydı.. çünkü giysilerimi alcaktım yanıma.. ordakiler bana fazla gelir taşıyamazdım
    lastik tamir tüpü, 1 litrelik şişe (benzin için)... harita.. bi de güzergah üzerindeki bütün motomax servislerinin adres ve telefonları.. baska ne aldım şimdi aklıma gelmiyor..

sabah 7.00 da kalkiyordu feribot
    o sabah bostancıdan biraz geç çıktım.. yolda baya telaş yaptım yetişemicem diye ama yetiştim kalkmasına 2 dakka kala
    saat 9 da indim feribottan.. 4-5 tane daha motor vardı benle beraber inen... yaklaşık 1 saat kadar beraber yol aldık..

(aklıma gelmişken.. aslında yola çıkmadan önceki planım şuydu, geçtiğim gördüğüm yerleri not edip fotograflayıp burda yayınlamak.. ama yola çıkmadan önce açtıgım başlık.. yanlış yere açıldıgından dolayı kapatıldı.. benim de hevesim kaçtı.. anca bu kadar paylaşıyorum şimdi kusura bakmayın)

bandırmada feribottan indikten sonra doğruca izmire yol aldım.. 1 gece orda kalacaktım..
    oraya kadar ki güzergahım da şöyleydi.. Bandırma - susurluk - balıkesir - kırkağaç - akhisar - manisa - izmir
    Yol üzerinde istemediğiniz kadar benzin istasyonu var..
    depo yarıya indiği zaman hemen durup dolduruyordum depoyu..
    bandırmadan yola çıktıktan 5.5 saat sonra izmire vardım...
    14.30 gibi
    ceketimi çıkardıgımda şok olmuştum.. çünkü eldiveni takmadıgım için kollarım beyaz ellerim kıpkırmızıydı..
    izmirde 1 gece kaldıktan sonra.. öğlen 11.30 gibi çıktım yine yola
    kalın mont, dizlik ve kask olmasına ve öğlen sıcağında yola çıkmama rağmen sıcak konusunda bi sıkıntım olmadı.. sonuçta araçlarımız doğal klimalı :D

izmir aydın otobanına girdim.. emin olamadığım için selçuk çıkışından çıkıp.. ve yine yolu karıştırdıgım için kuşadası yolu ile bodruma gittim
    izmirden çıktıktan.. 4.5 saat sonra bodrum merkezdeydim..

yolculuğun bana öğrettikleri, aldıgım zevkler, vs:
    - bi kere molaları sık verdim ama uzun vermediğim için akü fazla şarjdan dolayı akıtmış.. demekkiii molaları uzun tutucaz ya da aküye bişi bağlicaz teyp fln gibi :D
    - kamyonlar tehlikeli evet.. ama binek arabalar başıma daha büyük bela açacaktı.. yani gözümü sürekli 4 açıp gittim
    - izmire yarım saat kala acayip uykum geldi.. çünkü önceki gece çok iyi dinlenememiştim.. demekki naapıyoruz sabah erken saate almıyoruz feribot biletini ya da iyi dinleniyoruz
    - gittiğiniz yerlerde ender görülen 34 plakalı motor olmanız çok heyecan verici birşey.. hatta izmirde birine yol sordum... adam istanbuldan geldiğimi duyunca inanmadı tavana vurdu bi taraflarım :D
    - yola çıktığımı aileme söylememiştim.. babam da kalp problemi.. annem de tansiyon olunca böyle oluyo.. ama pişman oldum.. yani.. ya ailenize söyleyip yapın.. ya da yapmayın

walla aklıma gelenler şimdilik bunlar..
    devamı sonra

rep istiyorum rep.. basın teraziye
    dedektif5 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    vay beben surdan suraya gıtmeye korkuorum hala sen bodruma gıtmıssın helal olsun
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    cahil cesareti var bende ondan korkmuyorum :D
    ama yok yani.. konsantrasyon sağlam olduktan sonra şehir içinden daha tehlikesiz...
    ben şehir içinde daha çok korkuyorum

skater - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alkışlarrr onur için :)

kardeşim iyi cesaret valla
    ben baştan manyakmısın demiştim biliosun
    ama valla bende olsam bende aynısınıyapardım
    çok iyi bir macera olmuş bence
    tebriklerrrrrrrrrr !!!!

gazlabeni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T1 Scooter
    Evet kardeşim cesaretine hayran kaldım. benim ... yemez o işi yapmaya helal olsun vallahi. süpersin.

Ben şahsen bizzat bu yolculuğa şahit oldum. arkadaşla sürekli msnden görüştük! tabi o cep ten bağlandı zengin çocuk ne de olsa kızlara duyurulur:

motoru büyütüyüm bende yapacam

tekrar tebrikler cigerim. helaal olsun

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    güzel bir yolculuk yapmışsın arkadaşım.bende 2001 senesinde 125 cc scooter ile uzun bir güzergahtan yapmıştım ist-bodrum-ist yolculuğunu ve hala heyecanla hatırladığım anılarımdan biridir.
    rüzgarın bol olsun...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    terazin nerde??
    bişi sorucam o kadar yolu giderken kıçın dümdüz olmadı mı? ben bodrumdan marmarise gelene kadar şekilden şekile girdim honda twister la
    bu arada başlığı acaba gezi yazılarına mı açman gerekirdi ??
    ==============================
    ==============================

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    ehehe abi geziye açtıydım yola çıkmadan önce... ordan devam ederim gezi bitince diye düşündüm... ama başlık kapatıldı !!!
    sinir bozucu bişey... yeni mod. olan bi arkadaştı herhalde.. sağlık olsun olur böyle şeyler.. öğrenilir yavaş yavaş..

tebrikleriniz için açtım zaten başlığı daha da tavana vurmak için

bu arada gazlabeni evet zenginim fln ama cepten girince çok yazmıo be :d sms ten 4-5 kat ucuz diyebilirim ;)
    1 saat normal chat yapion 4 kontor gidio

ya tek sıkıcı olmamısmıdır o yol kesske baska arkadaslarını gaza getırıp hep beraber cıksaydınız yola daha keyıflı olurdu bence cunku gordugun yerlerı baskasıyla aynı anda yasayıp paylasmak benım ıcın vazgecılmez bır duygu(aaa suraya bak dıycen bırı :D)

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    tatile 2 hafta kalmaya gidiyordum.. bodruma vardıktan sonra hadi size eywallah demem gerekirdi
    zaten sıkılmadım yolda hiç.. teybim yoktu ama kendim çaldım kendim söyledim.. bağıra bağıra gittim :D
    oturdugum kısım düzleşti azcık :D
    ama sele de bi ileri bi geri yapa yapa gittim.. o da pek sorun olmadı anlayacağınız

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bidaha 125 cc ile gitmeyeceğine and içmişsindir

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    tatile 2 hafta kalmaya gidiyordum.. bodruma vardıktan sonra hadi size eywallah demem gerekirdi
    zaten sıkılmadım yolda hiç.. teybim yoktu ama kendim çaldım kendim söyledim.. bağıra bağıra gittim :D
    oturdugum kısım düzleşti azcık :D
    ama sele de bi ileri bi geri yapa yapa gittim.. o da pek sorun olmadı anlayacağınız
    ehehehe bende pek uzun olmasada 260km falan yaptım. Cidden dediğin gibi konsantrasyon çok önemli. Ama kask kafandayken şarkı söyleyince çok güzel oluyor. Hiç sıkılmıyorsun Ben " Odam kireçtir benim" şarkısını en az 10 kez söylemiştirim
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    Alıntı MASTER OF THE ROAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bidaha 125 cc ile gitmeyeceğine and içmişsindir
    nerden böle bi kanıya vardın anlıyamadım
    öyle mi görünüyor ordan?
    içimdeki heyecanı aldıgım zevki aktaramamışım demekkii...

tamamen yanlış hissetmişsin arkadaşım.. gitmeyeceğim yer yok... emin ol pasaportum olsa hollandaya bile giderim

Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehehehe bende pek uzun olmasada 260km falan yaptım. Cidden dediğin gibi konsantrasyon çok önemli. Ama kask kafandayken şarkı söyleyince çok güzel oluyor. Hiç sıkılmıyorsun Ben " Odam kireçtir benim" şarkısını en az 10 kez söylemiştirim
    ehehe bundan sonra yapacağım uzun yolculuklarda yanıma şarkı listesi.. ve sözlerini alacam.. unutuyorum abi sözleri fln.. ben de 1-2 şarkıyı döndüre döndüre 20 kere sölemişimdir :D

haaa bu arada.. kaç km yaptım tam bilmiyorum :D ama oraya gidiş.. orda geziş fln.. toplam 900 km olmuş

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    wala helal sana ne diim yaa benim büzüğüm yemez o motorla o kdar yol tebrikler

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    abı neden hollanda))
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 16 yaşındayken mz301 le ipsalaya gitmiştim birgün içinde geri döndüm dönüş tam bir eziyet olmuştu yol bitmek bilmiyodu ve bidaha gitmiyceğime yemin ettim
    ordan vardım bu kanıya

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı neden hollanda))
    ehehe önce almanya yazdım... sonra sildim.. yakın geldi.. daha uzak bi yer seçeyim dedim :D

e japonya diyip abartmayım dedim

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Kardeş helal olsun ya, bana da cesaret verdin. Ben de şu ehliyet bitsin 125 cc yamaha falan düşünüyorum ve en büyük özlemim uzun yol yapmak, hemi de eşimle, olur mu sence ?

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    dediğim gibi sele de bi öne bi arkaya kaykıla kaykıla değişik pozisyonlarda oturarak popomu biraz rahatlattım... 2 kişi nası dayanırsınız bilemicem

Forumdan Uzaklaştırıldı albts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    arkadaşım güzel yapmışsın yinede tedariksiz sayılmazsın daha napacaktın zaten pek bişey sığmıyo motora bende a2 aldımmı ist.ankara.niğde yapmayı düşünüyorum yalnız şu akü olayı kafamı karıştırdı ilk defa duydum iyi sürüşler

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler