Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Gold Wing GL1800

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Daha ''tarzı olmayan'' bir mont ve kask bulamazdı sanırım.. Allah bilir onlar da en pahalılarıdır.. Bu motora binenin görülmemiş bir havası falan olmalı ama bizde tek yeter kriter para gibi.. Adamcağız için demiyorum; sadece bir genelleme..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Videoyu sevdim, Gold sahibi aga da belli ki motorunu çok seviyor.
    hasmet bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Videodaki arkadaşa niye taktınız gayet mütevazi biri , bazı GS ciler gibi en iyi motor bende havasında da değil , yalnız konu başlığı iddialı , izlenme sayısı için böyle başlıklarda lazım sıkıntı yok ;)
    hasmet ve -Black- bunu beğendiler.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu sevdim, Gold sahibi aga da belli ki motorunu çok seviyor.
    Sonuna kadar izledin sanıyorum "aga"

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki arkadaşa niye taktınız gayet mütevazi biri , bazı GS ciler gibi en iyi motor bende havasında da değil , yalnız konu başlığı iddialı , izlenme sayısı için böyle başlıklarda lazım sıkıntı yok ;)
    Tanıdık olduğu için de değil, objektif olarak videodaki anlatıcı kişi için aynı şeyi düşünüyorum. Kasmadan, bildiği kadarıyla , sorular doğrultusunda anlatıyor.
    Konu başlığına sadece marka ve model yazdım. Daha iddiasızı olamazdı herhalde
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar izledin sanıyorum "aga"
    İzlemeseydik "Aga"ya ayıp olurdu
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ''tarzı olmayan'' bir mont ve kask bulamazdı sanırım.. Allah bilir onlar da en pahalılarıdır.. Bu motora binenin görülmemiş bir havası falan olmalı ama bizde tek yeter kriter para gibi.. Adamcağız için demiyorum; sadece bir genelleme..
    Tam tersine, öyle saçacak parası olmadığı için o mont ve kaskla kalmış herhalde. Parayı motora gömünce, diğerlerine para kalmamış olabilir.

Bindiği motorlara bakarsanız, damdan düşer gibi parayı bastırıp altına Goldwing çekmediğini görebilirsiniz. Al-sat yapıp üzerine hep biriktirebildiğini koyarak aldı motorunu.

Vstrom'dan bu yana tanıdığım için rahat söyleyebiliyorum.
    birbilent bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Güzel video olmuş elinize sağlık.
    Başlangıçtaki geçişler biraz daha hızlı olsa sanki daha güzel olabilir.
    Videoda beni en çok rahatsız eden kısım arkadaşın ısrarla kuruş hesabı yapması
    Arkadaş motorunu seviyor belli, ama konuşmayı da seviyor
    Arada gereksiz detaylara bile girdi (kaldığı otelin ismi vs )
    Sanırım normal hayatta da çok konuşan bir tip
    Hava atma kısmına gelince o motosikleti tahminen 110-120k civarı almıştır.
    2021 modeli 300k, o kadar övmesi fiyatından değil, motosikleti sevdiğinden diye düşünüyorum.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Harley'e uzun süre binerseniz, titreşimden dolayı cinsel tercihiniz değişiyormuş.
    Haberiniz olsun.
    Yok bilmiyordum, haberim yoktu...gibi şeyleri söylemeyin...

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel video olmuş elinize sağlık.
    Başlangıçtaki geçişler biraz daha hızlı olsa sanki daha güzel olabilir.
    Videoda beni en çok rahatsız eden kısım arkadaşın ısrarla kuruş hesabı yapması
    Arkadaş motorunu seviyor belli, ama konuşmayı da seviyor
    Arada gereksiz detaylara bile girdi (kaldığı otelin ismi vs )
    Sanırım normal hayatta da çok konuşan bir tip
    Hava atma kısmına gelince o motosikleti tahminen 110-120k civarı almıştır.
    2021 modeli 300k, o kadar övmesi fiyatından değil, motosikleti sevdiğinden diye düşünüyorum.
    -Düzenleme ile ilgili yorumunuz için teşekkürler
    -Kuruş hesabını ben de oldum olası sevmem. Ne araba ne de motor için, kuruş dediğin anda sistem kapanıyor bende
    Benzinde kısa dönemde %5-10 fark oluşabiliyor. tüketimde %10 5.9 ile 6.5 litreye geliyor. O da bana göre açık bir fark.
    -Otel detayı gereksizdi haklısınız Biraz onun konuşkanlığından, biraz da benim ısrarımdan oldu sanıyorum
    Ama sohbetin uzaması kullanan kişi hakkında olumlu veya olumsuz bir fikir verebilir diye düşünüyorum. (ki size vermiş, konuşkanlığı konusunda )
    -Aynen öyle, bir sor, bir anlatsın Rahatça söyleyebiliyorum, çünkü kendisi de farkında zaten
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben konusmaciya takilmadim hic, oyle benim motorum soyle boyle demiyor. Motopixel'deydi sanirim GSci bi abi vardi onu izleyin farki hissedin diyeyim
    Kurus hesabi disinda dert yok bence.

Video konusunda nacizane kisisel onerilerim;

- Tripod kullanin,
    - Motosikleti on plana cikaracaksaniz genis aci cekim yapin.
    - Trafik olmayan, konusanin ve soru soranin cok fazla yer degistirmeyecegi, hareket etmeyecegi bir alanda cekim yapin.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Genel olarak, Goldwing olunca bir "züppe motoru" "kim bilir kaç para verdi?" algısı oluşuyor doğal olarak. Fiyatları da bir çoğumuzun ayırabileceği bütçenin üstünde tabii. Marka neticede bu motoru "lüks motosiklet" kategorisinde konumlandırıyor.

Öte yandan ikinci el fiyatları, çok da ulaşılamaz bir yerde değil. @tomass 'ın tespitleri doğru. Sahibi aldığında muhtemelen 110-120 bin bandındaydı. Ki bu fiyata yakın maksi-scooterlar var.

Yani uzun lafın kısası, pahalı olmasına rağmen, hayalini kuranlar için sıfırı kolay olmasa da ikinci eli çok ulaşılamaz değil.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben konusmaciya takilmadim hic, oyle benim motorum soyle boyle demiyor. Motopixel'deydi sanirim GSci bi abi vardi onu izleyin farki hissedin diyeyim
    Kurus hesabi disinda dert yok bence.

Video konusunda nacizane kisisel onerilerim;

- Tripod kullanin,
    - Motosikleti on plana cikaracaksaniz genis aci cekim yapin.
    - Trafik olmayan, konusanin ve soru soranin cok fazla yer degistirmeyecegi, hareket etmeyecegi bir alanda cekim yapin.
    - Tripod konusunda haklısınız. Ama doğru dürüst bir tripod bulma konusunda bir iki sıkıntı yaşadım. Ayrı hikaye olur.
    - Geniş açı ile birlikte tripodu beraber yanıtlamış olayım. Çekimde ek olarak mikrofon (konuşmacı üzerinde) kullanılmadı. (Rode Video Micro) Bir yandan sesi de net alabilmek için tripod kullanılmadı ve mümkün mertebe konuşmacıya yakın kalmaya çalıştım.
    -Daha üst düzey çalışmalar için belki bu tür detaylar önemli olabilir. Ama bu daha çok kendi aramızda hobi olarak yaptığımız bir çekim. Bunu bile organize etmesi zor olabiliyor bazen. (Anlatan kişiyi de, rahat konuşabilmesi için fazla germemek gerekiyor diye düşünüyorum)

Yorumlar için teşekkürler

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öte yandan ikinci el fiyatları, çok da ulaşılamaz bir yerde değil. @tomass 'ın tespitleri doğru. Sahibi aldığında muhtemelen 110-120 bin bandındaydı. Ki bu fiyata yakın maksi-scooterlar var.
    Türkiye'de nasıl bilmiyorum ama burada Goldwing'ler ikinci el değerlerini koruyorlar, fiyatlar yüksek. Ducati öyle değil mesela. Motosiklet lüks olsa da sonuçta Honda, üstelik çok iyi dizayn edilip üretilmiş bir Honda. İkinci el dahi olsa çok risk almıyorsunuz. Öyle olunca fiyatlar her daim yüksek. Şimdi yenisi çıktığı için eski kasalar biraz düşebilir belki. Burada Goldwing'in tipik arka çantalı touring versiyonu, baz Mustang'ten $2000 daha pahalı.

Velhasıl Goldwing bayağı başarılı bir motosiklet. Rekabetin bu kadar şiddetli olduğu bir pazarda, çim biçme makinası da üreten Honda gibi tipik bir markanın, bir çok arabadan yüksek fiyata motosiklet satabilmesi hiç kolay değil...

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Haşmet hocam goldwing pahalı değil Mustang ucuz
    Buradaki herhangi bir markanın 1000cc ss’i bile oradaki Mustang’den pahalı.
    Goldwing yuvarlak hesap 40k $
    Honda Türkiye 2020 yılına kadar Avrupa’daki Ülkelerin çoğundan daha ucuza motosiklet satıyordu.
    Şuan hala Avrupa’dan daha ucuza satılan modeller var , muhtemelen USA den de ucuzdur.
    Otomobillerde akıl almaz vergi oranları olduğu için bizde çok pahalı.
    hasmet bunu beğendi.

Sinirsiz param olsa, garaja 10 tane motosiklet koysam bunu almam. Zevk meselesi gule gule binsin .
    Bmw suruculeri konusunda on yargiyi goruyorum ve artiriyorum bmw otomobil suruculeri de genel olarak farklidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Harley ve goldwingcilerin muzik dinlemesine uyuz oluyorum..

İyiki motorunuzda muzik sistemi var,sesi de aciyolar ki tum millet bunlari duysun..allahin amatorleri ya,aslinda uyuz olmaktan ziyade aciyorum bunlara.(muzik dinlemeyenlere lafim yok)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley ve goldwingcilerin muzik dinlemesine uyuz oluyorum..

İyiki motorunuzda muzik sistemi var,sesi de aciyolar ki tum millet bunlari duysun..allahin amatorleri ya,aslinda uyuz olmaktan ziyade aciyorum bunlara.(muzik dinlemeyenlere lafim yok)
    Hangisi olursa olsun bir motosikletden müzik sesi duyduğumda banada çok irrite geliyor , birde bangır bangır sesi açmıyorlarmı , yahu tak kulaklığını dinle ver bası ver elektro gitar soloyu dimi :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)