Merhabalar herkese Lifan Xplore 200M kullanıyorum. Ön jant 2.75-21 Araka jant 4.10-18. Üzerindeki lastikler ön orjinal lastik arkada swallowun arazi için dişli lastiği var. Uzun yolda ve asfalt tutuşunda bana zorluk çıkarıyor bu lastikler. Uzun araştırmalar sonucunda anlas capra r nin benim kullanımıma uygun olacağını düşündüm fakat lastik ölçüleri benim motoruma uygun yok. Güvenli sürüş açısından lastik ebatlarının değiştirilmesinin uygun olmadığını biliyorum ama 4.10-18 ölçülerinde hem yol hem araziye uygun bu fiyatlara uygun bir lastik yok. Anlasın yetkili satıcısıyla konuştuğumda öne 3.00-21 arkaya 120-90-18 lik lastiğin uyacağını söyledi(Crf 250 nin lastik ölçüleri) Motorumu götürdüğüm motorcu 120 lik lastiğin biraz büyük olabileceğini söyledi. Youtube da bir videoda 130 luk lastik takan gördüm farklı bir videoda 120 lik lastik takıp yanlardan sürttüğü için kesen gördüm. Bu sürtme dişli lastikte olmuş capra r de böyle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama ön lastik ve arka lastiği ölçülerini değiştirmek virajlarda vs. olumsuz bir şekilde etkiler mi emin olamadım. Üzerindeki lastikler virajlarda hiç güven vermiyor arka lastiğin asfalt tutuşu iyi değil ve yağmurlu havalarda sürülmeyecek kadar çok kaydırıyor. Ne yapmamı önerirsiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Arka lastik 120-80-18 olacak yanlış yazmışım