Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi günler;

Yaklaşık 6 ay önce başladığım motosiklet serüvenime eşim için aldığım nmax155 ile başladım. Motosikletin pratikliği ve kullanım kolaylığı hoşuma gitse de sürücü kursunda kullandığım vitesli motosikletlerden (Pulsar ve mt-07) aldığım hazzı alamadığım için kendime de f/p olarak en uygun başlangıç motoru olarak gördüğüm cfmoto nk250 aldım.

Bir süredir kullandığım motosikletimden genel anlamda memnun olmakla birlikte son zamanlarda ufaktan şeytan dürtmeye başladı açıkçası. Motosikletimi değiştirmeyi düşünmemin temel sebeplerini sıralamak gerekirse; öncelikle 187 cm olan boyuma göre motosikletin bir tık küçük geldiğini düşünüyorum. Ayrıca, yine boyumla ve naked bir motosiklet olması ile ilgili olduğunu düşündüğüm problemlerden birisi olarak; yolda giderken hızıma ya da vitese bakmak istediğimde ekran çok aşağıda kalıyor ve kafamı fazlaca eğdiğimden yola hakimiyetimi kaybettiğimi düşünüyorum. Son olarak da Eskişehir gibi karasal iklimi olan bir şehirde yaşadığım için fazlaca rüzgar yemek hoşuma gitmiyor.

Bahsettiğim sebeplerden dolayı racing ve sport touring tarzı motosikletler araştırmaya başladım fakat çok kararsızım açıkçası. Tasarım ve boyut olarak fazer çok hoşuma gidiyor fakat 15 senelik bir motora 60-70.000 TL vermek istemiyorum. %80-90 şehir içinde süreceğimi düşündüğümde de bu hacimlere ihtiyacım var mı gerçekten diye sorguluyorum. Bu sebeple son süreçte özellikle yeni kasa Yamaha R25 ve Duke 390 adventure üzerinde duruyorum, fakat R25'i ortalama 20 yaşlarında gazcı gençlerde gördükçe 30 yaşında bir mühendis olarak sanki bana uymayacakmış gibi geliyor. 390 adv fiyatının da tek silindir bir motosiklet için fazla olduğunu, o fiyatlara biraz daha ekleyip Tracer 700 alınabileceğini düşünüyorum. Tracer 700 ile ilgili de çoğunlukla şehir içi kullanım yapacağım için soru işaretlerim var ve ciddi bir bütçe ayırmam gerekecek.

Muhtemelen buraya kadar okuyan birisi önceliklerimi iyi kötü anlamış olacaktır; konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Malum sitede 2.El Temiz CB500F bakabilirsiniz.veya farkli segment olarak 2.El yamaha WR250 de olabilir.
    mavellen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    şehir içi kullanacaksanız her marka model naked olur.bütçenize uygun yeni yıl ve düşük km

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tracer 700 bence harika motor, alternatif olarak Versys, Nc750x de bakabilirsiniz.
    mavellen bunu beğendi.

Ktm 390 adv , cok buyuk bir motosiklet degil o sebeple sizin sartlarinizi tasimiyor, 6 ay once basladiginizi dusunursek nc750x gorece daha uysal olmasi sebebiyle tercih edebilirsiniz diye dusunuyorum. Versys ve vstrom da alternatifler. Tommygun in dedigi gibi fakat kisa bir sureligine mt07 kullanma sansim oldu , cok tecrubesi bulanmayan birine tracer 700 onermem, benim dominari aldigim arkadas dominarla 20000 km yapmasina ragmen tracerin cok kolay kontrol edemediginden tecrubesine gore fazla hizli oldugundan bahsediyordu, bence ilaciniz nc750x .
    tommygun bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %90 sehir içi ise ve yüksek hız yapmayacaksanız r25 güzel bir secenek. mavi rengi gencolarda cok var ancak mat siyah rengi bence yetişkin bireylere yakışıyor.

Ancak şehir içi de olsa hız yaparım otobanda basarım diyorsanız yukardaki arkadaşların guzel örnekleri var

@konfucyus Görüşünüz için teşekkür ederim; nc750x i aslında Tracer a göre daha ağır ve görece sıkıcı bir motor olması sebebiyle elemiştim. Ön far tasarımı anlamında da çok bana hitap etmiyor açıkçası. Daha sık uzun yol yapma niyetim olsa ve yakıt odaklı düşünseydim muhtemelen en mantıklı tercih o olurdu fakat biraz daha eğlenceli bir motor düşünüyorum açıkçası

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bence 650-700 cc olan bir motosiklet
    hem şehir içi hem şehir dışı olarak en olası motosiklettir.

gerektiğinde güç olsun
    boyuma göre altımda küçük kalmasın

gibi isteklerin varsa, kesinlikle 650 - 700 cc olan enduro-sportturing motorlara bak

servis ağı geniş olsun yedek parçada sıkıntı yaşamayayım hemen ulaşayım dersen
    tracer700 / nc750x

servis ağı ile işim olmas. yedek parça geç gelsede benim için farketmes dersen
    tracer700 / nc750x / versys650 / vstrom650

yukardaki seçeneklere dahil olarak performansta isterim dersen
    tracer700 / versys650 / vstrom650

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    CBR 500R - CB500F derim ben
    mavellen bunu beğendi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %90 sehir içi ise ve yüksek hız yapmayacaksanız r25 güzel bir secenek. mavi rengi gencolarda cok var ancak mat siyah rengi bence yetişkin bireylere yakışıyor.

Ancak şehir içi de olsa hız yaparım otobanda basarım diyorsanız yukardaki arkadaşların guzel örnekleri var
    Genelde şehir içi ve ara sıra çevre illere gezi amaçlı kullanacağımdan r25 in çıkabildiği hızlar bana çok yeterli gibi geliyor. Cfmoto 250nk ile yaptığım şehirlerarası gezide 120-130 km hızlar ile giderken çok ciddi rüzgar yediğimi farkettim; racing ya da sport touring düşünmemin sebeplerinin başında geliyor bu rüzgar konusu . R25'te karar kılarsam dediğiniz gibi %99 mat siyah alacağım ve bubble cam takacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 500R - CB500F derim ben
    Barış Bey CBR500R'in makyajlı kasası çok hoşuma gidiyor fakat vites göstergesi olmaması, yeni modeli gelmemesi sebebiyle deger kaybedeceğini düşünmem; üstüne üstlük bir alt vergi dilimine giren R25 ile yakın performansı olması sebebiyle beklemeye aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence 650-700 cc olan bir motosiklet
    hem şehir içi hem şehir dışı olarak en olası motosiklettir.

gerektiğinde güç olsun
    boyuma göre altımda küçük kalmasın

gibi isteklerin varsa, kesinlikle 650 - 700 cc olan enduro-sportturing motorlara bak

servis ağı geniş olsun yedek parçada sıkıntı yaşamayayım hemen ulaşayım dersen
    tracer700 / nc750x

servis ağı ile işim olmas. yedek parça geç gelsede benim için farketmes dersen
    tracer700 / nc750x / versys650 / vstrom650

yukardaki seçeneklere dahil olarak performansta isterim dersen
    tracer700 / versys650 / vstrom650
    Bu hacimdeki motorlar şehir içi trafikte çok fan açar mı diye korkum var açıkçası; o sebeple daha düşük hacimlere yönelmiştim. Bu modellerin inceleme videolarında genellikle şehiriçi kullanım için çok da uygun olmadığından bahsediyorlar; Kullanıcı yorumlarına da bakmakta fayda var sanırım.

Motosikleti
    Alıntı burak_unsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde şehir içi ve ara sıra çevre illere gezi amaçlı kullanacağımdan r25 in çıkabildiği hızlar bana çok yeterli gibi geliyor. Cfmoto 250nk ile yaptığım şehirlerarası gezide 120-130 km hızlar ile giderken çok ciddi rüzgar yediğimi farkettim; racing ya da sport touring düşünmemin sebeplerinin başında geliyor bu rüzgar konusu . R25'te karar kılarsam dediğiniz gibi %99 mat siyah alacağım ve bubble cam takacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Barış Bey CBR500R'in makyajlı kasası çok hoşuma gidiyor fakat vites göstergesi olmaması, yeni modeli gelmemesi sebebiyle deger kaybedeceğini düşünmem; üstüne üstlük bir alt vergi dilimine giren R25 ile yakın performansı olması sebebiyle beklemeye aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Bu hacimdeki motorlar şehir içi trafikte çok fan açar mı diye korkum var açıkçası; o sebeple daha düşük hacimlere yönelmiştim. Bu modellerin inceleme videolarında genellikle şehiriçi kullanım için çok da uygun olmadığından bahsediyorlar; Kullanıcı yorumlarına da bakmakta fayda var sanırım.
    fan açması bi eksi puan değildir. zira şehir içi için aralarında ne kıvrak olanı versys.
    benimde inceleme videom var. deneme tahtası kanalı için çekim yapmıştım. oraya bakarsan bulursun.
    since 1987

Motosikleti
    Bn125
    Hocam r25e eğlenceli bir motor demek bana mantıklı gelmiyor. Yüksek devirde gücünü verebilen ve düşük devirlerde ölü bir motor. Her ne kadar 180 civarı görse de bu hızlar bu motora fazla. Sizin yerinizde olsam şu an açar tracer 700 kullanıcı başlığını alacağım seneden başlayarak okur ve sonrasında da şehir içi kullanımı hakkında kullanıcılara sormak için hem facebook hem de buradaki kullanıcı başlığına yazardım. Tracer gerçekten güzel motor. Ben çok beğeniyorum.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Grenajlı biraz agresif hemde rahat oturuslu olsun derseniz CBR650F önerebilirim yumuşak gaz tepkisi sağlam kararlı vites gecişleri 4 silindir genel olarak iyidir kullandım bende bir dönem. Onun dışında kawasaki versys 650 öneririm çok sağlam motor yakın arkadaşımda vardı uzun süre problemsiz kullandı hemde heybetli ve boyunuza uygun olur çok sağlam motor. Sanırım @mavzer-i isimli arkadaşda versys var yada gecmisi var bu motorla.

NOT:650F'de vites göstergesi yok ama bence bir kriter olmasın bu sizin icin önünüze bakmanız lazım zaten sürerken.

Motosikleti
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajlı biraz agresif hemde rahat oturuslu olsun derseniz CBR650F önerebilirim yumuşak gaz tepkisi sağlam kararlı vites gecişleri 4 silindir genel olarak iyidir kullandım bende bir dönem. Onun dışında kawasaki versys 650 öneririm çok sağlam motor yakın arkadaşımda vardı uzun süre problemsiz kullandı hemde heybetli ve boyunuza uygun olur çok sağlam motor. Sanırım @mavzer-i isimli arkadaşda versys var yada gecmisi var bu motorla.

NOT:650F'de vites göstergesi yok ama bence bir kriter olmasın bu sizin icin önünüze bakmanız lazım zaten sürerken.
    evet. hem versys650 var hemde geçmişi
    neredeyse 2 seneyi devirices sanırım
    since 1987

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    evet. hem versys650 var hemde geçmişi
    neredeyse 2 seneyi devirices sanırım
    Allah bozmasın diyelim abi o zaman, nice daha senelere
    mavzer-i bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Önerilerim CB500F/V-Strom 650

fan açması bi eksi puan değildir. zira şehir içi için aralarında ne kıvrak olanı versys.
    benimde inceleme videom var. deneme tahtası kanalı için çekim yapmıştım. oraya bakarsan bulursun.
    Hocam çok güzel anlatmışsınız videonuzda ağzınıza sağlık . Deneme tahtası sıkı takip ettiğim YouTube kanallarından birisi fakat sizin videoyu atlamışım bu vesile ile izlemiş oldum. Motorunuz da çok yakışıklı duruyor fakat boyut anlamında biraz gözümü korkuttu açıkçası. Sanırım bu kadar büyük ebatta bir motora henüz hazır değilim. Diğer alternatifleri de değerlendirip bir kaç ay içerisinde karar verebilirim umarım. Herkese görüşleri için teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Temizine bütçe ayırabilirsem 650F de seçeneklerimden birisi olacak hocam; teşekkürler..
    mavzer-i bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bütçeniz yukarıda tavsiye edilen modellere çok uymazsa, içlerinde en uygun ve sorunsuz olan 4 silindirli makineye binmek isterseniz şayet, Yamaha XJ6 modeline de bakabilirsiniz. Commuter Sport Touring sınıfında olduğundan dolayı her türlü kullanım amacınıza da hitap edebilir.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeniz yukarıda tavsiye edilen modellere çok uymazsa, içlerinde en uygun ve sorunsuz olan 4 silindirli makineye binmek isterseniz şayet, Yamaha XJ6 modeline de bakabilirsiniz. Commuter Sport Touring sınıfında olduğundan dolayı her türlü kullanım amacınıza da hitap edebilir.
    Özellikle karenajlı olan diversion f dikkatimi çekiyor hocam; 4 silindir olduğu için işletme maliyetleri çok yüksek değil ise değerlendirilebilir gerçekten. Artı olarak sesi de gerçekten çok güzel makinenin

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Şehir içinde 2 senedir, her gün 50 km yol yapıyorum tracer 700 ile, 7000 km de aldım 30 bini geçtim, uzun yol da yaptım, beni hiç pişman etmedi, boyda bir sıkıntı yoksa pişman etmez, diğer markaların yakın modellerine göre bir hayli hafif olması, gücü, kıvraklığı ve istediğin zaman da rahat rahat uzun yol yapılabilmesi avantajı. Eğer ki bütçe yeter ise araziye de girerim derseniz tenere 700, çünkü tracer ile aynı motoru kullanıyor. Çift silindir işletme maliyeti açısından da ortalama. Piyasası da çok geniş.

Tracer fan açar 104 derecede, attan yazın iyi ısı veriyor ama benim gibi bot ve pantolon giydiğin sürece çok dert olmaz, her güzelin kusuru vardır, fan açması da kötü bir şey değil, iyi bir şey.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)