Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı burak_unsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle karenajlı olan diversion f dikkatimi çekiyor hocam; 4 silindir olduğu için işletme maliyetleri çok yüksek değil ise değerlendirilebilir gerçekten. Artı olarak sesi de gerçekten çok güzel makinenin
    Diversion F ile ilgili kendi inceleme yazım mevcut. Aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-inceleme.html
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde 2 senedir, her gün 50 km yol yapıyorum tracer 700 ile, 7000 km de aldım 30 bini geçtim, uzun yol da yaptım, beni hiç pişman etmedi, boyda bir sıkıntı yoksa pişman etmez, diğer markaların yakın modellerine göre bir hayli hafif olması, gücü, kıvraklığı ve istediğin zaman da rahat rahat uzun yol yapılabilmesi avantajı. Eğer ki bütçe yeter ise araziye de girerim derseniz tenere 700, çünkü tracer ile aynı motoru kullanıyor. Çift silindir işletme maliyeti açısından da ortalama. Piyasası da çok geniş.

Tracer fan açar 104 derecede, attan yazın iyi ısı veriyor ama benim gibi bot ve pantolon giydiğin sürece çok dert olmaz, her güzelin kusuru vardır, fan açması da kötü bir şey değil, iyi bir şey.
    Aslında şuan en yakın olduğum motosiklet de Tracer 700 hocam, yeni kasasını beğenmedim ama sizin sahip olduğunuz kasanın mat laciverti çok hoşuma gidiyor. Bütçeyi denkleştirebilirsem ilk tercihim olacak gibi duruyor, olmaz ise şimdilik geçiş motorsikleti olarak daha ucuz alternatiflere yönelmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bahsettiğiniz motorların arasında uçurum fiyat farkı var biliyorsunuzdur heralde.açık ara en ucuz r25 tavsiyemde r25 olucaktır size.çünkü 390ktm ye o para verilmez 60 70 gibi bir fiyatı var.60 70 e tracer 700ün ölüsünü bulursunuz o riske girilmez ama bakmaya devam edin bu işler belli olmaz.evet r25 artık resmen 20 yaş motoru olarak noterde onaylandı.ama tip olsun rüzgardan korusun arada da gazlarım derseniz en makul motor budur şu an.alternatif olarak suzuki vstrom250 geliyor aklıma ama gazlamaya gelmez o 110 120 gezerim diyorsanız hem rüzgardan korunur hemde rahat gezi yapabilirsiniz

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Dominar 400 öneririm ben.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz motorların arasında uçurum fiyat farkı var biliyorsunuzdur heralde.açık ara en ucuz r25 tavsiyemde r25 olucaktır size.çünkü 390ktm ye o para verilmez 60 70 gibi bir fiyatı var.60 70 e tracer 700ün ölüsünü bulursunuz o riske girilmez ama bakmaya devam edin bu işler belli olmaz.evet r25 artık resmen 20 yaş motoru olarak noterde onaylandı.ama tip olsun rüzgardan korusun arada da gazlarım derseniz en makul motor budur şu an.alternatif olarak suzuki vstrom250 geliyor aklıma ama gazlamaya gelmez o 110 120 gezerim diyorsanız hem rüzgardan korunur hemde rahat gezi yapabilirsiniz
    Fiyat farkını tabii ki göz önünde bulunduruyorum Rıfkı Bey. Ayrıca dediğiniz gibi bu fiyatlar ile 390 adv bana da hiç mantıklı gelmiyor açıkçası. Tek silindir bir motosiklete o fiyatı verdikten sonra biraz daha ekleyip Tracer almak çok daha mantıklı. 50.000 TL gibi bir rakam için alabileceğim motosiklet aşağı yukarı belli (R25) sanırım fakat üzerine 20 bin daha koyar isem orada işler karışacak sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 400 öneririm ben.
    Aynı işyerinde çalışan bir arkadaşta 400 ug var; siyah renk, ön cam ve topcase ile hiç fena durmuyor aslında. Ön far tasarımını çok beğenemesem de düşük bütçeli bir tercih yapmak durumunda kalırsam alternatiflerimden birisi olacak

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sürerken vites göstergesi arıyorsanız büyük hacimli motor almayın.

Şehir içi ağırlıklı sürecekseniz R25 de çok mantıklı değil.

390 ADV ve Dominar güzel seçenekler.
    konfucyus bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürerken vites göstergesi arıyorsanız büyük hacimli motor almayın.

Şehir içi ağırlıklı sürecekseniz R25 de çok mantıklı değil.

390 ADV ve Dominar güzel seçenekler.
    Hocam tabi ki sürekli vitese bakarak sürecek kadar tedirgin ve acemi değilim fakat insan ara sıra vites geçip geçmediğini ya da kaçıncı viteste kaldığını görmeye ihtiyaç duyuyor diye düşünüyorum. Aslında benim anlamadığım çok temel bir özellik olmasına rağmen neden bazı motorlarda olmadığı. Eski model olan motosikletlerde olmamasını iyi kötü kabul edebiliyorum ama mesela neden bi cb250r da olmaz aklıma hiç yatmıyor.

Motosikleti
    Bn125
    Hocam bu kadar vites göstergesine takıldıysanız ayrı olarak minik vites göstergeleri var. Aliexpress ve birçok yerde bulabilirsiniz. Zaten pahalı şeyler de değil oldukça ucuz sayılırlar. Serviste dahi taktırabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

TRY 127.27 65%OFF | Motosiklet dişli göstergesi su geçirmez honda cbr600rr cbr1000rr cbr400rr cb500f/x CMX300 CMX500 CRF250 dişli ekran
    https://a.aliexpress.com/_mMTm3tV

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)