Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Abus tarzı sağlam kilidi olup motoru çalınan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Merhaba. Motosikletim için kilit almayı düşünürken Abus kilit falan araştırıyorum fakat Altın Elbiseli Adam'ın bile CBR 1000RR motorunu zinciri kilitliyken evinin otoparkında çalmışlar idi.

Sağlam ABUS tarzı zincirle kilitlenmiş , bol güvenlik ekipmanlı bir motosikleti çaldırmış olan arkadaşlar var mı ? Çaldırma hikayelerini anlatırlarsa umarım biz motorcular için ders niteliğinde olur.

Hırsıza kilit dayanmaz derler ama vardır illa çözümü. Şu tarz kilit ekipmanlarım var ve motorumu çalmaya yeltendiler fakat çalamayıp bırakmışlar gibi duruma düşenlerden de anılarını bekleriz. Özellikle kilitlerinin marka , modellerini söylerlerse kafamızda fikir oluşsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Motosikletim için kilit almayı düşünürken Abus kilit falan araştırıyorum fakat Altın Elbiseli Adam'ın bile CBR 1000RR motorunu zinciri kilitliyken evinin otoparkında çalmışlar idi.

Sağlam ABUS tarzı zincirle kilitlenmiş , bol güvenlik ekipmanlı bir motosikleti çaldırmış olan arkadaşlar var mı ? Çaldırma hikayelerini anlatırlarsa umarım biz motorcular için ders niteliğinde olur.

Hırsıza kilit dayanmaz derler ama vardır illa çözümü. Şu tarz kilit ekipmanlarım var ve motorumu çalmaya yeltendiler fakat çalamayıp bırakmışlar gibi duruma düşenlerden de anılarını bekleriz. Özellikle kilitlerinin marka , modellerini söylerlerse kafamızda fikir oluşsun.
    Ben geçen açtım konu, abus 8008 veya 8077 takan bir arkadaşın motosikleti adliye bahçesinden güvenlik kulübesinin önünden çalındı. Bilene denk gelirsen uranyum zincir de taksan radyasyon önleyici giysi giyip yine patlatır adamlar. Ama ne kadar kaliteli kilit alırsan patlatacak adam sayısı ve risk azalır bence.
    sandıkçı bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne derece doğrudur bilemiyorum ama zinciri kesemedikleri için ön tekerleği sökülüp motoru çalınan birini duymuştum.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Motor Gs falansa istersen motoru yatağına sok gene çalarlar. O ibnelerde çare bitmez.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne derece doğrudur bilemiyorum ama zinciri kesemedikleri için ön tekerleği sökülüp motoru çalınan birini duymuştum.
    Benim motor çalındığında Youtube'da çokça hırsızlık videosu seyretmiştim; adamlar sırtlarında tekerlekle geliyorlar, zincirli ön tekerleği söküp kendi getirdiklerini takıp kaçıyorlar. O yüzden iki lastiğe de ayrı ayrı zincir takın mutlaka.
    tommygun bunu beğendi.

Motoru islek yerde zincir ve disk kilidi arti alarm varsa kolay kolay calamazlar. Kapali otorparktan yine cok zor. Burada saniyorum birincisi issiz sokaklar , ikincisi hic kilitsiz birakmak. Direksiyon kilidi otuz saniyede kiriliyor. Ama denildigi gibi kafaya koyduysa ve 15 dakikada acilmayacak kilit yoktur. Bence en onemlisi motoru koydugun yer ve her zaman kitli birakmak. Bi bankaya girip cikicam yarim saate bisey olmaz dememeli.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Disk kilidi işi nanay biraz adamlar nasıl yapıyorlarsa,marka model ne olursa olsun,midye açar gibi pat diye açıyolar disk kilitlerini.
    Vidos bunu beğendi.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    burada belirtmeyeceğim yöntemlerle ve aletlerle yuvarlak anahtarli, normal anahtarli disk zincir kilitlerini maksimum 10 dakikada kendi imkanlarimla acabiliyorum. Hatta bazi kilitler o kadar kolay aciliyorki inanamazsiniz. En ideali disk kilidi icin anahtar deligini aletin hatta kendi anahtarinizin bile zor girecegi sekilde ic kisma dogru her teker icin ucuz pahali farketmez bir adet disk kilidi takmak ve motor eger ciplaksa sasiden degilse arka teker masasi ve amortisorden ekstra ucuz pahali farketmeyen ama kilit yapisi cok farkli bir kilitle kitlemek. imkan varsa birde sabit bir direge yada benzeri seyede kaldirip goturmesinler diye kitlemek. Bunlarin toplami bile iyi bir hirsiz icin duruma gore 10 ila 30 dakikalik bir fark yaratir. Kilitlerin hepsi alarmli olmali ayrica.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada belirtmeyeceğim yöntemlerle ve aletlerle yuvarlak anahtarli, normal anahtarli disk zincir kilitlerini maksimum 10 dakikada kendi imkanlarimla acabiliyorum. Hatta bazi kilitler o kadar kolay aciliyorki inanamazsiniz. En ideali disk kilidi icin anahtar deligini aletin hatta kendi anahtarinizin bile zor girecegi sekilde ic kisma dogru her teker icin ucuz pahali farketmez bir adet disk kilidi takmak ve motor eger ciplaksa sasiden degilse arka teker masasi ve amortisorden ekstra ucuz pahali farketmeyen ama kilit yapisi cok farkli bir kilitle kitlemek. imkan varsa birde sabit bir direge yada benzeri seyede kaldirip goturmesinler diye kitlemek. Bunlarin toplami bile iyi bir hirsiz icin duruma gore 10 ila 30 dakikalik bir fark yaratir. Kilitlerin hepsi alarmli olmali ayrica.
    Yazı biraz anlaşılmaz olmuş, en idealinden sonrasını açıklayabilir misiniz? Maymuncuk ve benzeri aletler biraz daha zorlansın diye anahtar kısmı yaylı kilitler var ama açması imkansız değil sadece bir tık zorluyor. En yakın zamanda lock picking öğreneceğim. Çalmasak da kilit seçerken fayda sağlar en azından.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    telefondan yaziyorum kusura bakmayin.
    Disk kilidi takarken genelde anahtar deligi disari dogru takariz sokmesi kolay olsun diye. Ama anahtar deligi tekerin icine dogru takarsak "picking" kismi cok zor ve ugrastirici olur saglam bir kilitse ozellikle kirilmaz ve diski kirmak zorunda kalirlar, ayni mantikla tekerlerden birisini de sasiye kitlersek tekeri sokup yenisini takma sanslari azalir veya zorlasir diyelim mantik bu yani
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefondan yaziyorum kusura bakmayin.
    Disk kilidi takarken genelde anahtar deligi disari dogru takariz sokmesi kolay olsun diye. Ama anahtar deligi tekerin icine dogru takarsak "picking" kismi cok zor ve ugrastirici olur saglam bir kilitse ozellikle kirilmaz ve diski kirmak zorunda kalirlar, ayni mantikla tekerlerden birisini de sasiye kitlersek tekeri sokup yenisini takma sanslari azalir veya zorlasir diyelim mantik bu yani
    Şu şasiden kitletme muhabbetini de çözemedim bugün bir bakındım, zincir 14mm geçirecek yer bulamadım mt25'de. Janttan, amörtisörlerden dolayıp sabit bir yere kilitledim akşam

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    @Cyan sizin motorunuz çalındığında üzerinde hangi güvenlik parçaları bulunuyordu acaba bilsek hoş olur.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @Cyan sizin motorunuz çalındığında üzerinde hangi güvenlik parçaları bulunuyordu acaba bilsek hoş olur.
    Arka tekerde 12mm Masterlock zincir vardı, kırıp almışlar motoru.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Hırsızlığa karşı net bir önlem veya çözüm yok. Yıllar önce motosikletim abus marka disk ve farklı bir marka zincir kilit olmasına rağmen 20 dakika gibi bir sürede çalındı. Konuyla ilgili yüzlerce konu ve video bulabilirsiniz. Sakın şu kesilmez zincir, kırılmaz kopmaz kilit tarzı videoları izlemeyin sonunda canı sıkılan siz olursunuz. Size şöyle bir tavsiyem olur. Motosikletinizi seviyorsanız hırsızı geciktirici yöntemlerden en etkilisi olan kombine kilit sistemi kullanın. Zincir, disk gidon vs birlikte. Hırsızlar genelde tek bir kilide uzmanlaşmış veya az ekipmanla dolaşıyorlar bu nedenle bir gece çıktıklarında ya tüm zincir kilitlileri yada disk kilitlileri topluyorlar. İkisi bir olunca bir nebze zorlaşıyor işi ancak motosikletiniz sipariş üzerine çalınan az parçası bulunan bir modelse değil kilit beton bariyerde kullansanız hırsız onu oradan çalıyor. Bu nedenle bukadar uğraşıp bir iki kilide 5 6 bin vereceğinize. Motosikletinizi ve ekipmanlarınızı kasko yaptırın, üzerine birde orta seviye 400 500 liralık bir disk ve zincir alın ve rahatça uyuyun. Yoksa hergün kilit böyle sağlam mı daha iyi kilit çıktımı bu kilidi kesecek makas varmı diye düşünerek döner durursunuz.
    atalayalper, espresso ve cıbılduck bunu beğendiler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu şasiden kitletme muhabbetini de çözemedim bugün bir bakındım, zincir 14mm geçirecek yer bulamadım mt25'de. Janttan, amörtisörlerden dolayıp sabit bir yere kilitledim akşam
    Zinciriniz yere temas etmesin çünkü adamlar makas kullanırken yerden destek alıp kesiyorlar,zincir havada kalınca makasa fazla güç uygulayamıyorlar ve kesmekte zorlanıyorlar

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bir tanıdığımın AT'si çalındı. motorda takip sistemi vardı. Muhtemelen hırsız bunu biliyordu. Jammerla gelmiş p*ç. ne sinyal geldi adama ne bir şey. Hırsızında seviyeleri var, küçük motora büyük hırsız gelmiyor. Ancak r25 mt07 gibi motorlar istisna. Çünkü parçası kolay satılıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler