Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bize bunu reva görmüşler - Çöp Honda Dio 100cc - 20,100 TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapalım, alkışlayalım mı? Ülkemizde bu motordan bile (ki kendisi 100cc bir scooter) 6bin lira vergi alınıyor. Adet başına 6bin Türk lirası. Yamaha'nın mı Honda'nın mı umrunda bu vergi? Motosikletlerde ÖTV muafiyeti yaptılar belli bir süre demek ki isteseler yapabiliyor.

Bu ülkede istanbul'da korkunç bir trafik sorunu var. Avrupa'da da çok büyük trafik sorunu olan şehirler var. Paris, Madrid, Roma vs... Onlar ne yapıyorlar biliyor musunuz motosiklet kullanıyor. Ve devlet de motosiklet kullanımını teşvik ediyor.

İtalyanın 5 şehrini gezdim abartmıyorum trafikte 10 tane bile sedan araç görmedim, hepsi hatchback, hepsi fiat500 tipinde küçücük araçlar öyle de olmak zorunda yoksa iyice kilit olurlar ve park yeri bulurken de avantaj oluyor küçük araç seçimi. Ama bizde nasıl 20 milyon kişinin yaşadığı şehirde her yer passat dolu, megane dolu, koca koca jeepler iş çıkışı hepsi tek başına dönüyorlar evlerine. Hem fakiriz, hem de aşırı kompleksliyiz. Türkiye sınırlarından çıkın yunanistana girin hayatın ne kadar sıradanlaştığını kapitalizmin neredeyse yok olduğunu görüyorsunuz. İtalya'ya doğru biraz artıyor fransa'da daha fazla, isviçre avusturya falan insanlar hayatın anlamını başka boyutlarda yaşayarak çözmeye çalışırken biz oturmuşuz hard kapitalizmin kucağına.

Berat Albayrakın geçtiğimiz sene yaptığı konuşmayı verdi sabah arabada dinledim işe giderken; doların 8-9 lira olacağını düşünenler avuçlarını yalarlar. Şimdi peki bunu düşünenler avuçlarını yalamışlar mıdır sizce? 41 yaşındayım çok kötü zamanlar gördüm hükümetler gördüm ama şu son 10 yıldaki kadar bir tükeniş, bitiş, çaresizlik görmedim.
    2019 yazında 5 günlüğüne arabayla yunanistana gitmiştim. Kampinglerde çadır kurmalı gayet güzel mütevazi bir tatil yapmıştık, hem çocuklar d açok eğlenmişti hem de Türkiye'nin güney sahillerinde bir yerlerde konaklamaktan daha ucuza gelmişti euro fiyatlara rağmen. Sınırı geçtikten sonra bizim 2006 model artık yaşlı sayılabilecek toyota yaris orada etrafta gördüğüm arabalara göre gıcır gıcır kalıyordu. Demek ki bütün paralarını yeni gıcır arabalara harcamayıp eğlenmeye keyiflerine harcıyorlar. Zaten bütün ülkedeki araba sayısı İstanbul'dakinden azdır herhalde.
    gurcanozturk, frustrated ve atalayalper bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 yazında 5 günlüğüne arabayla yunanistana gitmiştim. Kampinglerde çadır kurmalı gayet güzel mütevazi bir tatil yapmıştık, hem çocuklar d açok eğlenmişti hem de Türkiye'nin güney sahillerinde bir yerlerde konaklamaktan daha ucuza gelmişti euro fiyatlara rağmen. Sınırı geçtikten sonra bizim 2006 model artık yaşlı sayılabilecek toyota yaris orada etrafta gördüğüm arabalara göre gıcır gıcır kalıyordu. Demek ki bütün paralarını yeni gıcır arabalara harcamayıp eğlenmeye keyiflerine harcıyorlar. Zaten bütün ülkedeki araba sayısı İstanbul'dakinden azdır herhalde.
    Evet, Yunanistan adalarindaki gezilerimde bizim kadar "yeni" otomobil meraklisi gormedim, boyali/curuk/eski otomobille geziyordu adamlar.
    espresso ve atalayalper bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapalım, alkışlayalım mı? Ülkemizde bu motordan bile (ki kendisi 100cc bir scooter) 6bin lira vergi alınıyor. Adet başına 6bin Türk lirası. Yamaha'nın mı Honda'nın mı umrunda bu vergi? Motosikletlerde ÖTV muafiyeti yaptılar belli bir süre demek ki isteseler yapabiliyor.

Bu ülkede istanbul'da korkunç bir trafik sorunu var. Avrupa'da da çok büyük trafik sorunu olan şehirler var. Paris, Madrid, Roma vs... Onlar ne yapıyorlar biliyor musunuz motosiklet kullanıyor. Ve devlet de motosiklet kullanımını teşvik ediyor.

İtalyanın 5 şehrini gezdim abartmıyorum trafikte 10 tane bile sedan araç görmedim, hepsi hatchback, hepsi fiat500 tipinde küçücük araçlar öyle de olmak zorunda yoksa iyice kilit olurlar ve park yeri bulurken de avantaj oluyor küçük araç seçimi. Ama bizde nasıl 20 milyon kişinin yaşadığı şehirde her yer passat dolu, megane dolu, koca koca jeepler iş çıkışı hepsi tek başına dönüyorlar evlerine. Hem fakiriz, hem de aşırı kompleksliyiz. Türkiye sınırlarından çıkın yunanistana girin hayatın ne kadar sıradanlaştığını kapitalizmin neredeyse yok olduğunu görüyorsunuz. İtalya'ya doğru biraz artıyor fransa'da daha fazla, isviçre avusturya falan insanlar hayatın anlamını başka boyutlarda yaşayarak çözmeye çalışırken biz oturmuşuz hard kapitalizmin kucağına.

Berat Albayrakın geçtiğimiz sene yaptığı konuşmayı verdi sabah arabada dinledim işe giderken; doların 8-9 lira olacağını düşünenler avuçlarını yalarlar. Şimdi peki bunu düşünenler avuçlarını yalamışlar mıdır sizce? 41 yaşındayım çok kötü zamanlar gördüm hükümetler gördüm ama şu son 10 yıldaki kadar bir tükeniş, bitiş, çaresizlik görmedim.
    Haklısınız, küçük bir ilçede yaşıyorum. Adam bakkala gitmek için 100 metre yola arabayla gidiyor.

Sabah mesaiye gelen adam yola bir park ediyor, akşama kadar orası kilit. Hâlbuki 50 metre ötede pazar yeri var. Ortaya bıraksa park sorunu olmayacak.

Bizim insanlarımız çok garip.
    atalayalper bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, Yunanistan adalarindaki gezilerimde bizim kadar "yeni" otomobil meraklisi gormedim, boyali/curuk/eski otomobille geziyordu adamlar.
    Kaç senedir krizdeler, son 2-3 yıldır ancak toparlanmaya başlamışlardı. Ek olarak oralarda emek kıymetli; tamirci ücretleri bizimkilerden çok daha yüksektir.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    activa’m vardı, gayet hint yapımı bir motordur. Gazı bırakınca farı sönükleşiyordu...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan'ın nüfusu 2017 itibarıyla yaklaşık 10,768 milyon kişidir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    iyi ama kıyasladıgın motorlardan daha iyi bu

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan'ın nüfusu 2017 itibarıyla yaklaşık 10,768 milyon kişidir.
    Doğru tahmin etmişim, toplamı İstanbul kadar değil.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Konunun altına mesaj geldikçe başlığı okuyorum ve içim acıyor... yazık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,honda dio ya hala cop diyo musunuz 1 sene gecti,herkes dio hayrani olmus sanki..

Gecen sene Allah belani versin honda diyen tommy bile gecen dio nun ne kadar guzel bir motor oldugunu anlatiyordu

eeheh

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,honda dio ya hala cop diyo musunuz 1 sene gecti,herkes dio hayrani olmus sanki..

Gecen sene Allah belani versin honda diyen tommy bile gecen dio nun ne kadar guzel bir motor oldugunu anlatiyordu

eeheh
    Büyük laf konuşanı Allah çarpıyor. Ben de vaktiyle Honda yı eleştirmiştim. "Burası Afrika'mı" diye. Getirdikleri CB125 Ace modeline bakarak. Şimdi "Hangi modelin getirileceğini değerli Honda büyüklerimiz daha iyi bilir", "Aslında Çin malı motorlar da fena değil" modundayız.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler