Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Boş muhabbet ama kararsız kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Merhabalar,

Yakın zamanda motorumu sattım ve arayış içerisindeyim. Esasında yeni kasa mt-09 alacaktım ama bayilere ne zaman geleceği belli değil ve süreler gittikçede uzuyor.
    Neyse, bende kaşınmaya başladım ve XSR900 lerede bir tekrar baktım. Sizden sadece fikir ve şahsi tercihlerinizi istiyorum siz olsanız hangisini tercih edersiniz linkler aşağıda. Not : özellikler aynı sayılır

https://youtu.be/mISMrrSQbfQ

https://youtu.be/qE3w1kwgMz8

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    madem şahsi fikrim olacak. ben xsr900 seçerdim.

çünkü daha hoşuma gidiyor

Motosikleti
    MT-09
    [QUOTE=mavzer-i;4618012]madem şahsi fikrim olacak. ben xsr900 seçerdim.

çünkü daha hoşuma gidiyor[/QUOTE

Gayet geçerli bir cevap :d

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Enduro alın hocam boş verin bunları.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Özelliklerine hakim değilim, ikisinin de üstüne oturup bir kez olsun marş basmadım ama XSR serisi Yamaha'nın en iyi tasarımı bence. Hem modern hem retro durmayı çok iyi başarıyor.

Sadece tracer biraz daha hadi çıkalım bir ege turu yapalım der gibi duruyorken xsr serisi Kadıköy sahile çekelim iki sohbet edelim havası veriyor dışarıdan bakınca. Ben çıkıp ege turu yapmak isteyen tayfadan olsam da fiyatlar biraz daha insancıl olursa bir sonraki motosikletimin xsr 700 olmasını istiyorum. Olmazsa ver elini eski model japon endurolara, biraz da sanayide ustalarla kanka oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Ben yazdım ama siz düz mt09 atmışsınız benim arkada tracer açıkmış linke tıklayınca o açıldı sandım Elektronik destek olarak çok farkları var mı bilmiyorum ama mt-09 bildiğim kadarıyla en dolu naked'i Yamaha'nın. İlla gelir, gelince de fiyat artışı illa olur euro bu grafikle devam ederse ama beklemeye değer mi bilemedim, xsr çok sempatik duruyor. Son olarak da mt-25 07 ve 09 arasında az bilen insan için çok bir tasarım farkı yok. Uzaktan bakınca aynı duruyorlar yani. Kızılay dağıtmış gibi her köşe başında mt07 var zaten. Ama XSR serisi öyle değil. Şimdiye kadar 5 10 tane anca görmüşümdür yakınlarımda.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yazdım ama siz düz mt09 atmışsınız benim arkada tracer açıkmış linke tıklayınca o açıldı sandım Elektronik destek olarak çok farkları var mı bilmiyorum ama mt-09 bildiğim kadarıyla en dolu naked'i Yamaha'nın. İlla gelir, gelince de fiyat artışı illa olur euro bu grafikle devam ederse ama beklemeye değer mi bilemedim, xsr çok sempatik duruyor.
    2021 MT-09'un fiyatı minimum 150.000 TL'den kapı açacak. 160.000 TL bile olabilir. O fiyatları naked motora verene kadar ben olsam gider Triumph Tiger 900 veya 1200 Desert Edition alırdım. Aşağı yukarı aynı fiyattalar zaten. Bahaneyle de şaftlı motora biniyorum derdim.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 MT-09'un fiyatı minimum 150.000 TL'den kapı açacak. 160.000 TL bile olabilir. O fiyatları naked motora verene kadar ben olsam gider Triumph Tiger 900 veya 1200 Desert Edition alırdım. Aşağı yukarı aynı fiyattalar zaten. Bahaneyle de şaftlı motora biniyorum derdim.
    1200 desert edition'ı getirip de kadıköyde kafenin önüne çekmek biraz ayıp olur motosiklete. Gidip dakar'da çöl kum tepesenin üstüne falan park etmek lazım onu. Şakası bir yana ben de çok seviyorum enduro motosikletleri ama şehir içerisinde pratik olur mu bilmiyorum o kalıp.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Şahsi yorum, Mt9 daha güzel.
    çok var çevrede ancak ikinci el hareketleri de iyi, görseli de xsr den iyi. Xsr kuyruğu kesilmiş köpüşler gibi duruyor, üstelik pazarıda yavaş.
    Mt 9 gelecek mi diye düşünmek hem zaman kaybı hemde fiyat artışı karşısında elinizdeki paranın erimesini engelleyemeyeceksiniz.
    Başka bir naked veya model içinize sindirip alsanız mantıklı görünüyor. Beklemek çok sıkıcı.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200 desert edition'ı getirip de kadıköyde kafenin önüne çekmek biraz ayıp olur motosiklete. Gidip dakar'da çöl kum tepesenin üstüne falan park etmek lazım onu. Şakası bir yana ben de çok seviyorum enduro motosikletleri ama şehir içerisinde pratik olur mu bilmiyorum o kalıp.
    Şehir içinde pratik değiller maalesef. Benim XJ6 Diversion F bile tam anlamıyla pratik sayılmaz şehir içinde. Şehir içinde 125-250 cc en ideali. Fazlası gereksiz. Benim motor o yüzden hafta içlerinde yatıyor. Hafta sonları yasak yokken gezebiliyorum ancak uzun yola.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içimden geldi yazayım dedim
    triumph street triple bakın belki hoşunuza gider
    bir sürü versiyonu var yıla ve isme göre street triple s/r/rs 675 lik blok 765 lik blok falan aklınıza olsun alternatif olur
    2013 yılından sonrakiler güzel

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ha taktiksel olarak vergi dilimi artmadığı sürece yamaha euro kuruna birebir bağıntılı zam yapıyor. İlla alacağım bu motosikleti desem paramı Euro yapar gelmesini beklerdim. Euro ister artsın ister düşsün siz şu anki paranız kadar parayla almış olacaksınız sonuçta.

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro alın hocam boş verin bunları.
    Vallahi bakmadım değil tracer ve multistradalara baktım ama mobilitisi düşük hissettiriyor nedense şehir içi

Bu arada 150-160 dan gelirse 09 almam zaten. Benim tahminim max 135 falan olur civarı:

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:36 ----------

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içimden geldi yazayım dedim
    triumph street triple bakın belki hoşunuza gider
    bir sürü versiyonu var yıla ve isme göre street triple s/r/rs 675 lik blok 765 lik blok falan aklınıza olsun alternatif olur
    2013 yılından sonrakiler güzel
    Hocam aslında motorumu satmadan önce korlasta baktım çok uzak bir tarihtede değil 100 bin tl idi. Satmış olsam motorumu alacaktım birden 120 tl oldu su an o yüzden almak zoruna gidiyor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:39 ----------

@Kerem34_
    Haklısınız yeni mt serilerinin hepsi birbirine benziyor özellikle 07 ve 09. Genel olarak bende aynı fikirdeyim sadece Xsr satması ve zararına satılacak bir motor gibi geliyor. Maalesefki mt09 gibi hızlı bir piyasası olmadıgı icin biraz o korkutuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:43 ----------

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi yorum, Mt9 daha güzel.
    çok var çevrede ancak ikinci el hareketleri de iyi, görseli de xsr den iyi. Xsr kuyruğu kesilmiş köpüşler gibi duruyor, üstelik pazarıda yavaş.
    Mt 9 gelecek mi diye düşünmek hem zaman kaybı hemde fiyat artışı karşısında elinizdeki paranın erimesini engelleyemeyeceksiniz.
    Başka bir naked veya model içinize sindirip alsanız mantıklı görünüyor. Beklemek çok sıkıcı.
    Evet parayı enflasyondan korumak biraz zor araç alınmadığı sürece kısa vadelerde o yüzden haklısınız ama bakalım... ve evet maalesef xsr ile mt09 piyasası arasında uçurum var piyasa hızı olarak.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bakmadım değil tracer ve multistradalara baktım ama mobilitisi düşük hissettiriyor nedense şehir içi
    şehir içi mobility iyi olsun ve aynı zamanda enduroda olsun dersen bu konuda en iyisi versys 650

ağırlığını ve ağırlık merkezini saymazsak kontrolü eline tutarsan şehir içi mobility seviyesi çok iyi.
    neden mi?
    çünküüü aks aralığı çok kısa
    since 1987

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içi mobility iyi olsun ve aynı zamanda enduroda olsun dersen bu konuda en iyisi versys 650

ağırlığını ve ağırlık merkezini saymazsak kontrolü eline tutarsan şehir içi mobility seviyesi çok iyi.
    neden mi?
    çünküüü aks aralığı çok kısa
    Güzel motor ama eski motorumdan daha güçlü bir şey bakıyorum 100 beygir ve üzeri yani. XSR'ın piyasası ve cok zarar eder miyim korkusunu yenersem herhalde xsr alırım.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Benim şahsi görüşüm xsr çok daha güzel.
    Özellikle 60 anniversary rengine bayılıyorum.
    Hatta Bir ara niyetlenmiştim.
    Ama maalesef Türkiye’de çok fazla piyasası yok.
    Bizim milletin anlayışı MT-7-9 alayım , vereyim gazı, teker yapayım.
    Bayiler sıfır 2016-2017 model xsr’leri 2019-2020 ye kadar satamadılar.
    2. El değer kaybetmesin düşünceniz varsa mt9 almak lazım.
    Değer kaybı çok umrumda değil , hızlı satılmasa da olur, beğendiğim motora bineyim,
    Kızılay’dan motor almış olmayayım derseniz XSR derim.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Honda CB 1000 r baktınız mı?

Motosikleti
    Bn125
    Ben olsam avrupa markalarına da bakardım. Yamaha hondanın fiyat olarak artık pek bir farkı kalmadı. Triumph dtreet triple rs alırdım yüksek ihtimal. Ya da ducati monster 937plus
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95267656/detay

Motosikleti
    MT-09
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şahsi görüşüm xsr çok daha güzel.
    Özellikle 60 anniversary rengine bayılıyorum.
    Hatta Bir ara niyetlenmiştim.
    Ama maalesef Türkiye’de çok fazla piyasası yok.
    Bizim milletin anlayışı MT-7-9 alayım , vereyim gazı, teker yapayım.
    Bayiler sıfır 2016-2017 model xsr’leri 2019-2020 ye kadar satamadılar.
    2. El değer kaybetmesin düşünceniz varsa mt9 almak lazım.
    Değer kaybı çok umrumda değil , hızlı satılmasa da olur, beğendiğim motora bineyim,
    Kızılay’dan motor almış olmayayım derseniz XSR derim.
    Bende sanırsam tam olarak aynı düşüncede ve ikilemdeyim Türkiyede piyasa hızına göre araç almak zorunda kalıyor çoğu insan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CB 1000 r baktınız mı?
    Baktım ama aşırı ölü bir piyasası var o motorun maalesef xsr a göre falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam avrupa markalarına da bakardım. Yamaha hondanın fiyat olarak artık pek bir farkı kalmadı. Triumph dtreet triple rs alırdım yüksek ihtimal. Ya da ducati monster 937plus
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95267656/detay
    Biliyorum bunada niyetlendim hatta bayada araştırdım ama ducatinin bakımları biraz tuzlu olduğu için. Büyük bakımlarına 10 bin liralar bırakmak istemiyorum :/

Motosikleti
    Alıntı IceFrog adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada 150-160 dan gelirse 09 almam zaten. Benim tahminim max 135 falan olur civarı
    [IMG][/IMG]

Buradaki fiyat farkına göre, Nisan ayında gelecek olan zamlarla birlikte aşağı yukarı ne kadar fiyatta çıkacağı belli zaten hocam az çok. Tracer serisi daha da pahalı zaten.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    teknik olarak 2021 mt09 olay oldu.özellik motor performans takip ediyorum çok sevildi beğenildi.ama motor gönül işi işte hayatımda gördüğüm en çirkin motor olması bütün doğruları bana göre götürüyor.gidip gerçeğinide görücem tabi ama çirkinlik abidesi rezalet ötesi benim için.mt25 çıktığında midem bulanmıştı meğersem mt25 dünya güzeliymiş bunun yanında.bana göre o tip ile ve o rezalet ötesi ekranı ile en yakın zamanda bu motora makyaj gelicektir kaçınılmaz son.önceki mt09u görmesek yine bi nebze sindirirdik ama böyle bir tasarımı kimse beklemedi.seneyede xsr900 yenilenicektir bence.2 ucu boklu değnek yani.ben olsam şu dönem yamahadan motor almam zaten alamamda.o paralara bmw ducati triumph tercih ederim bence sizde öyle yapın hatta monster 937 triumhp street triple r bmw f900r gibi motorlar tavsiye ederim.hem paranız cebinizde kalır.illede alıcaksanız 2.el xsr900 yada mt09 zaten alırsanız bence gayet akıllıca bir tercih olur yine paranız cebinizde kalır 40 50bin tl den bahsediyoruz burda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)