Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karasız kaldım Wr250R mı Xt660 X'mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Gençler uzun bir aradan sonra selamlar.

Ducati idi , Triumph'tı derken düştük yine xmax'e.

Ancak onca şeyden sonra motosiklet kullanırken eğlenemediğimi farkettim xmax ile.Bu yüzden apaçilik kabilesine tekrar dönüş niyetindeyim. Ancak bir yanda aklımda wr250r alıp supermoto yapma niyetindeydim ama gel gelelim motor hiç yoksa 30 bin gayme,sm jantı olmuş 9-10 bin tl.
    Diğer yanda aklımda ise hazır supermoto tarzında olan xt660x var.Jantlar hazır,tork desen var.

Kararsız kaldım help meee...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Xt660x alırdım. çıkma parçası var diye biliyorum yani wrye göre daha çok parça bulunabilir ve at gibi motor ki dediğiniz gibi sm tarzında da varsa hazırı varken niye uğraşayım En önemlisi de xt660x-tenere trafikte kocuman duruyor. Benim motor cc olarak küçük olsa da kalıbı ve ölçüleri naked yüksek cc motorlarla aynı sayılır. Yanımdan ne zaman xt660 geçse kendimi trafikte pocket bike sürer gibi hissediyorum.

Motosikleti
    MT-09 SP
    İkisi arasında 50-60kg ağırlık farkı var. 660X'i Oyuncak gibi oynamak için çok tecrübeli olman lazım. Motor eşek ölüsü gibi ve ağırlık merkezi biraz garip. WR250R İle yapacaklarını 660X ile yapamazsın. 660X'i supermoto olarak değerlendirmek gerçek supermotolara hakaret olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Drz400sm yada ktm 690 smc?

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Dediklerinizde haklısınız . Zaten supermoto demedim tarıznda demiştim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drz400sm yada ktm 690 smc?
    Drz'nin temizi kalmadığını düşünenlerdenim.Ancak 690 smc açıkcası bütçemin üstünde :(

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    araziye çıkılmicaksa xt660 yani ana konu arazi değilse.wr250 piskopat bir cihaz ktm hosquvarna alamayanın ilk tercihi olur.2 motorda parça vs bulunur kafa kafaya bence piyasası ve parça konusu

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    XT nin gaz kolundaki güç kesinlikle çok daha keyifli.

xt660r eski bir xt225 ci olarak kesinlikle xt.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Tik kafalı kaç kere söyleyeceğiz xt al diye

Motosikleti
    Bn125
    Merakımdan ve çok ilgimi çektiği için soruyorum. Xt ekspertize soktuk aktık diyelm, motor her ne kadar temiz olsa da illaki eksikleri olacaktır diye düşünüyorum. Böyle bir motoru alırken sorunları için yastık altına ortalama ne kadar koymalıyız ve ne tip problemler yaşanabilir?

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Aynı ikilemi ben de yaşamıştım 3-4 ay once :D WR çok güzel ancak bence fazla pahalı. 660x ben de bakıyordum bi aralar, çok hoşuma gitmişti. Full siyah yapmış bi adam vardı yabancı. Hem parlak siyah, hem de karbon kaplama yapmıştı. Eksi olarak gördüğüm noktalar ABS olmaması. Bi de 90 km/h'nin üstünde sallama yapıyor diyen kullanıcılar var Youtube'da. Yine kararsız kaldım bak ne yorum yapacağımı bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan ve çok ilgimi çektiği için soruyorum. Xt ekspertize soktuk aktık diyelm, motor her ne kadar temiz olsa da illaki eksikleri olacaktır diye düşünüyorum. Böyle bir motoru alırken sorunları için yastık altına ortalama ne kadar koymalıyız ve ne tip problemler yaşanabilir?
    Eski model olduğundan ben kesinlikle bi çift amortisör keçesi, amortisor yağı parası koyardım kenara. Dişli, zincir vs bunlar zaten bariz belli olur almadan once.
    ALİCEM bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yastık altında en az 10.000 TL bulundurmak gerekli hazır durumda. Büyük CC tüm marka ve modellerin fiyatları aşırı pahalı. Parça fiyatlarına şu siteden bakalarsin hepsinine:

https://goparts.eu/en/genuine-oem/ya...0sc-10sc-/2014

Fiyatlar TR Yamaha fiyatları ile aynı eş değerde. Sadece Euro ile çarpmanız gerekmekte.
    ALİCEM bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    23 beygirlik honda crf 250L var sm yapilmis.imkqniniz var mi xt 660 x surmek icin tanidik falan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Bazen wr 250 x modeli ilana dusuyor

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Ben de yaklaşık 1 hafta önce bu soruları soruyordum kendi kendime. ama benim biniş amacım farklı olacaktı. arada ufak tefek seyahatlerim de olacaktı. wr250-crf250-klx250 ve xt660r modeli arasında çok düşündüm. wr250 çok sağlam ve torklu makina. parçası biraz pahalı ve tedarik aşaması uğraştırıcı. CRF parçası ucuz her yola gelen fakat sıfır km olmadığı için malum sitede ilanları liste fiyatından daha pahalı. komik klx250 güzel daha çok arazi kullanımına uygun parçası aşırı pahalı. gelelim xt660r modeline. evet biraz eski model, temizini bulmak zor. fakat bu yıllarda üretilen xt660 serisi, honda transalp, bmwf650 gibi motorlar ömürlük motorlardır. velhasıl tercihimi xt660r dan yana kullandım. diğer motorlara göre 5-10 bin tl daha ucuza aldım. evet biraz masrafları olacak. örneğin dişli, zincir seti, arka dişli kaplinleri, fren balataları ve eksantirik zincirini değiştireceğim. bunları bilerek aldım. diğer saydığım motorların 2 katı gücünde, 58nm torklu bir canavara bineceğiz. keza xt660x de öyledir. alırsın şu piyasa şartlarında 25-30 bine yaparsın 3-5 bin masraf, istediğin şekilde kullanırsın. ben olsam tercihimi xt660x'den yana kullanırdım. wr250 ne kadar yeni model olsa da xt serisi ile boy ölçüşemez kesinlikle.

sağlıcakla kalın..
    Ege Anıl EFE bunu beğendi.

Her ikisini ve daha fazlasını kullandım.

Xt660 ile wr-crf-klx i aynı klasmanda değerlendiren karşılaştırmalardan koşarak uzaklaş bi kere.

Xt660r ile araziye çıkınca diğerlerinin farkı bariz ortaya çıkıyor.
    Xt660 o kilo ile arazide bırakın wr250r ile boy ölçüşmeyi wr125rdan bile daha kullanışsız.
    Kullandığım wr ile kıyaslayacak olursam supermotoda hangisine kolay ulaşır, ucuza maal edersen onu al. Ziraa ne 200kg nede 31hp supermoto keyif vermez.
    Parça konusuna gelince wr250r 2008-2020 yılları arasında üretimde olan bi motosiklet.
    Xt660ın parçası kolay wrnin zor bulunur söyleminin şehir efsanesinden başka birşey olduğunu düşünmüyorum

Ege Anıl EFE bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    sahibindende ktm lc4 sm var şuan ilana baktınmı? kilosu 160 civarı olmalı hp si 65 civarı

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    araziye girmeyeceksen 250 cc yolda cansız kalır
    xt güzel motor dur daha önce 4 yıl tenere kullandım gerçek anlamda kuvvetli fakat biraz dengesiz çünkü ağırlık merkezi yukar da

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    adam supermoto yapicam diyor siz arazi yorumu yapiyorsunuz halen cok ilginc.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler