Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Bu motorda arka tekerlekde ABS yok, onun için çekiş kontrol söz konusu değil @Nikkfurie Bey.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

abs aracın durduğunu algılayamadığı için
    durmaya yakın(10 km altı) hızlarda müdahil olmaz
    hsoydam bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs aracın durduğunu algılayamadığı için
    durmaya yakın(10 km altı) hızlarda müdahil olmaz
    Aracın hız göstergesi çalışıyorsa Abs de her hızı ve durduğunu algılar.
    hsoydam bunu beğendi.

Abs ışığı her durduğumda bende de yanıyor, ilerleyince sönüyor. Sanırım bu motora özel bi durum. Diğer sahipleri de yazarlarsa net teyit etmiş oluruz.

Abs çözünürlüğü çok çok iyi yalnız. Devreye girdiğini dahi hissettirmiyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:05 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam youtube'da bu scooter konusunda fenomen olmaniz isten bile degil bence. Ilk aboneniz hazir
    Yok ya öyle fenomen olma gibi bi çabam olmayacak sadece şöyle özelliklerini, gidişini, hangi devirde kaç km hız yaptığını, yakıtını, tespit edebildiğim montaj hatalarını ve bulduğum çözümlerini falan kendi yorumlarımı elimden geldiğince katmadan bi video çekerim bilgilendirme amaçlı.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs ışığı her durduğumda bende de yanıyor, ilerleyince sönüyor. Sanırım bu motora özel bi durum. Diğer sahipleri de yazarlarsa net teyit etmiş oluruz.

Abs çözünürlüğü çok çok iyi yalnız. Devreye girdiğini dahi hissettirmiyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:05 ----------

Yok ya öyle fenomen olma gibi bi çabam olmayacak sadece şöyle özelliklerini, gidişini, hangi devirde kaç km hız yaptığını, yakıtını, tespit edebildiğim montaj hatalarını ve bulduğum çözümlerini falan kendi yorumlarımı elimden geldiğince katmadan bi video çekerim bilgilendirme amaçlı.
    Doğrudur, durduğunda yandığı kitapçıkta yazıyor. Ancak 15-20 km.de de bende yanıp söndü. Ara ara takip ediyorum. Gittiğim serviste 2 tane motor ABS için yatıyordu, tedirgin oldum, takipteyim !...

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, durduğunda yandığı kitapçıkta yazıyor. Ancak 15-20 km.de de bende yanıp söndü. Ara ara takip ediyorum. Gittiğim serviste 2 tane motor ABS için yatıyordu, tedirgin oldum, takipteyim !...
    Motor ile birlikte verilen kitapçıkta RM5 ile ilgili bir yazı yoktu, diğer 3 modelle ilgili bilgiler vardı.
    Gerçekten şaka gibi, motorun içindeki kitapçıkta motorun bilgisi bulunmuyordu
    Sizde de durum aynı mıdır?
    Ben internetten pdf olarak kendim buldum kullanım kılavuzunu, daha doğrusu voltanın sayfasından.
    hsoydam bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abs çözünürlüğü çok çok iyi yalnız. Devreye girdiğini dahi hissettirmiyo.[COLOR="Silver"]
    Yoksa ABS devreye girmediği için hissedilmiyor olmasin
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Altuğ Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ile birlikte verilen kitapçıkta RM5 ile ilgili bir yazı yoktu, diğer 3 modelle ilgili bilgiler vardı.
    Gerçekten şaka gibi, motorun içindeki kitapçıkta motorun bilgisi bulunmuyordu
    Sizde de durum aynı mıdır?
    Ben internetten pdf olarak kendim buldum kullanım kılavuzunu, daha doğrusu voltanın sayfasından.
    Yok hocam, demek ki orda da farklılıklar var, benim elimdeki kitapçıkta RM5 bölümü var.
    ABS açıklması sayfa 12 de altta kırmızı ünlem ile yazımlmış.
    Ama sayfa 22.deki sigorta çizimini kime çizdirmişler merak ediyorum, karalama şeklinde !...
    Birde sayfa 28.deki tablo kitapçıkta da pdfde de eksik basılmış. Km. Bakım ve Kontroller Tablosu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Site moderatörleri bu konunun başlığını; "Revolt RM5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı" olarak değiştirse güzel olurdu.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracın hız göstergesi çalışıyorsa Abs de her hızı ve durduğunu algılar.
    hız göstergesi genelde tekerlerden birinin hızını gösterir
    abs nin işine yarayacak hız, hassaslıkta araç hareketini algılayacak kaynak yok ( gps aracın hızını ölçebilir ama abs nin işine yaramaz)

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Bu söylediklerinize katılıyorum ama bir ekleme yapmak istiyorum.
    Bu süreçleri kabullenmek bize ilerleme getirmeyecek.
    Layık olduğumuz buymuş gibi yaşamak beni üzüyor.
    "Toplumlar Layık olduğu şekilde yönetilir" kanun değil, değiştirlebilir.
    Onun için mücadele ediyorum. Kendimce gücüm yettiğince, oda buraya yazmaktan öte geçmiyor şuanda...
    Bu motorsiklet benim 2. motorsikletim.
    Ben sizler kadar profesyonel değilim.
    Ama şunu anlamakta, kabul etmekte çok zorlanıyorum.
    "Diğerleri de böyle"
    "Onlarda aynı"
    "Bunları göze alıpta satın almış olman gerekirdi"
    "Hepsi aynı"
    O zaman yukarıda bir arkadaş yazdı, neden gidip sıfır motor alıyoruz.
    O zaman neden ilk vergisi vb. fazladan para ödüyoruz.
    Ben Honda PCX alacaktım, buna döndüm. Rakam ekonomik ve acemiliğimi atayım diye.
    Honda da bu kadar sorun çıkıp, kayıtsız kalacaklarına da inanmıyorum maalesef.

Bence Volta Motor, gerçekten bu model ile çığır açmak istiyorsa, servis olayını düzeltmesi lazım.
    Ben servise gitti mi, sorunum olduğu için gidiyorum. Servisin sorunlarını dinlemeye değil.
    İzmir'de 2 tane satış mağazası açtılar. Adam gibi, gerekirse randevulu çalışan bir tanede servis açsınlar,bii zahmet !...
    Tamamen atıyorum, sallıyroum. İzmir'de 30 Tane motor satılmıştır 1 ayda.
    Servisci şuanda gelmeyin modunda, sonra ne olacak.
    Büyük ihtimal kavga gürültü bile olacak. Bu marka için doğru birşey mi?
    Burdakileri okuyanlar, alacaklar olabilir. Aman ne olacak, bu alanlar şansızmış, bana birşey olmaz deyip alacak olabilirler?
    Ben bu yazılanları okusaydım kesinlikle almazdım.
    Var mı ötesi arkadaşlar, servis "keşke beni arasaydınız, ALMAYIN KESİNLİKLE derdim" diyor.
    Neyse, Allah herkesin gönlüne göre versin, Volta'ya, çalışanlarına, servislerine de sabır güç kuvvet versin inşallah.
    Sağlıcakla...
    Çok haklısınız hocam. Servisler bir firmanın aynasıdır, imajıdır. Ancak maalesef Türkiye gerçekleri adamın yüzüne daaan diye vuruyor. Bir şeyler hep çözümsüz hep olumsuz. Bizler de Mondial Rx3i Evo kullanıcısıyız. Ben 3 senedir kullanıyorum motoru. Mondial bu motorun hala stop etme sorununu resmi olarak kabul etmiş değil. Onlarca motosiklet servislerde günlerce bekledi, defalarca alakasız olmasına rağmen oksijen sensörleri değiştirildi, yazılım güncellemesi yapılmak istendi beyin salt okunur çıktı, sübap ayarı yapılmak istendi 4 sübaplı motorun valf aralıklarını sentilsiz el yordamıyla ayarlamaya çalışan ustalar çıktı, TPS arızalı dendi değiştirildi, tesisat söküldü incelendi, motor sökük vaziyette bir kenarlarda belki günlerce tozlandı yüzüne bakan olmadı vs.vs. 2015 modelini kullanıyorum ben 2016 çıkınca düzelttik dendi - en azından mağazalarda- onda da vardı 2018-19 hala aynı. Hatta size şöyle bir şey söyleyeyim kitapçığa göre Mondial her 1000 KM'de yağı değiştirin, uygun yağ koyun diyor. Her 1000 KM nedir ya şaka gibi?? Bu motorlarda 2 adet süzgeç, 1 adet yağ filtresi ve bir adet de yağ boşaltım tapası var. Yani bir yağ değişimi için 4 yer sökülüyor. Toplamda 1750ml yağ alıyor. Tüm bunların maaliyetleri kullanıcı açısından ne oluyor Mondial'in umrunda mı acaba? Tabii ki değil.
    BloodyBaron, hsoydam ve Altuğ Aktaş bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız göstergesi genelde tekerlerden birinin hızını gösterir
    abs nin işine yarayacak hız, hassaslıkta araç hareketini algılayacak kaynak yok ( gps aracın hızını ölçebilir ama abs nin işine yaramaz)
    her iki tekerlektede okuyucu sensör var , düşük hızlarda devre dışı kalmasının sebebi fren kabiliyetiyle ilgili , daha fazla detay yazıp konuyu saptırmayalım sonra ikimizde SALİH damgası yiyeceğiz ona göre :D
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her iki tekerlektede okuyucu sensör var , düşük hızlarda devre dışı kalmasının sebebi fren kabiliyetiyle ilgili , daha fazla detay yazıp konuyu saptırmayalım sonra ikimizde SALİH damgası yiyeceğiz ona göre :D
    Arka tekerlekte ABS-Sensör yok, tekrar bakın isterseniz. Eğer sizde varsa, bende yok, ama fabrika takmayı unuttuk derlerse hiç şaşırmam :-(

Motosikleti
    Arka tekerlekte ABS-Sensör yok, tekrar bakın isterseniz. Eğer sizde varsa, bende yok, ama fabrika takmayı unuttuk derlerse hiç şaşırmam :-(
    Sizin motor için yazmadım , pcx de de sadece ön frende abs var doğal olarak tek okuyuculu..

Herkese merhaba arkadaşlar,bu motoru alıp da hiç sorun yaşamadan kullanan var mı ? Yanlış Arka fren tertibatı, aşırı yakıt tüketimi, abs uyarı ışığı ,amortisorden yağ sızması, soket çıkması sonucu yolda kalma, grenajda boya atması, yokuşlarda kalkarken tıkanma vs.. Bu kadar sorun nasıl olabilir 0 motorsiklette ? Artı 500 bakım için 200 tl ücret istemiş servis,toplasan 1 lt yağ ya alır ya almaz bu alet,çok pahalı değil mi 500 bakım için sizce de?
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar,bu motoru alıp da hiç sorun yaşamadan kullanan var mı ? Yanlış Arka fren tertibatı, aşırı yakıt tüketimi, abs uyarı ışığı ,amortisorden yağ sızması, soket çıkması sonucu yolda kalma, grenajda boya atması, yokuşlarda kalkarken tıkanma vs.. Bu kadar sorun nasıl olabilir 0 motorsiklette ? Artı 500 bakım için 200 tl ücret istemiş servis,toplasan 1 lt yağ ya alır ya almaz bu alet,çok pahalı değil mi 500 bakım için sizce de?
    Eksik yazdığınız ön direksiyondaki ağırlık sorunu var ve bundan dolayı ön taraf benim motorun ön tarafı komple söküldü mesela. Resmi ön sayfalardan mevcut.

Şanslarını zorluyorlar bence, toplu olarak tüketici heyetine müracaat edip bir farkındalık yaratmak lazım bence.
    Arka arkaya fabrikadan savunma istenince belki biz nerde hata yaptık derler belki.
    Ama biliyorum ki çok zor birşey istiyorum ve bekliyorum toplu hareket adına.
    Neyse, alternatif yol yöntemleri yazsın arkadaşlar bakalım, ne çıkacak.

Motosikleti
    cb250r
    bence bunlar parcalari versin, montaji biz kendimiz yapalim
    zamzung ve hsoydam bunu beğendiler.

en azından işçilik ücretinden düşülür ,şakası bir yana bu aleti alacaktım ama vazgeçtim yazılanları okuyunca
    hsoydam bunu beğendi.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    benim aklımın almadığı bu scooter 169 cc 11 hp, benim scooter 190 cc 18 hp aradaki 20 cc de bu kadar güç farketmesi anoırmal geldi bana
    hsoydam bunu beğendi.

Yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin,motor orjinal 125cc üzerine giydirilmiş dediler ama doğrusunu bilmiyorum

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)