Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 250 R Street Fighter

Motovento
    REKLAM ALANI

kolay gelsin, emeğinize sağlık takipteyiz
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi hatırlıyorum sanırım eğitim veriyordunuz parkurda.
    Evet, doğrudur
    ...

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    takipteyim

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Söküp takarken de çekmelisiniz

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söküp takarken de çekmelisiniz
    Aslında tam olarak öyle yapıyordum. Bu seride ise daha çok sonuç ilişkili gitmeyi denemek istedim, malum insanımız genellikle sabırsız... Komplike işlemlerde nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi paylaşılacaktır

Bu arada; 3. video yayınlandı. Arzı ederseniz buradan veya aşağıdaki pencereden izleyebilirsiniz.

Mekanik işlemler artık yavaştan bitiyor, kafa sökülüyor, depo ve ön çamurluk boyanıp yerine monte ediliyor. Yeni yuvarlak farla sinyaller ve elektrik tesisatı işlemleri de tamamlanıyor. Motosiklet artık karakterini göstermeye başlıyor...

tommygun, E.Yzr ve Stock Sever bunu beğendiler.
    ...

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında tam olarak öyle yapıyordum. Bu seride ise daha çok sonuç ilişkili gitmeyi denemek istedim, malum insanımız genellikle sabırsız... Komplike işlemlerde nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi paylaşılacaktır

Bu arada; 3. video yayınlandı. Arzı ederseniz buradan veya aşağıdaki pencereden izleyebilirsiniz.

Mekanik işlemler artık yavaştan bitiyor, kafa sökülüyor, depo ve ön çamurluk boyanıp yerine monte ediliyor. Yeni yuvarlak farla sinyaller ve elektrik tesisatı işlemleri de tamamlanıyor. Motosiklet artık karakterini göstermeye başlıyor...

https://www.youtube.com/watch?v=U2cM2lorEeI
    Abi çırak lazımsa geleyim, anahtar falan veririm çantadan

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu bölümde yan inox (paslanmaz çelik) kafes tel kaplamalar bitiyor. Kafa demiri tabir edebileceğimiz gösterge ve müşir bağlantı demirini imal edip yerine takıyor, egzozu fiberle kaplayıp boya ve tamirini tamamladığım alt sakalı takıyorum. Böylelikle temelde ön kısımla işimiz bitiyor, yapı ortaya çıkıyor. Kuyruğı söküp işlemlerine başlarken bir taraftan da arka teker çamur sıyırıcı imalatına başlıyorum. İyi seyirler.

natijax, tommygun ve Stock Sever bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Mucitsiniz, tebrikler .. parça parça izlediğim için sözü geçtiyse bilmiyorum ama depoya ekstra bir dokunuş BENCE yapmalısınız, aşağıdan yukarı çift şerit bir sticker/bant gibi olabilir mesela ( Camaro SS style ) .. muhtemelen parlak ya da mat gri gibi bir renk iyi gider ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mucitsiniz, tebrikler .. parça parça izlediğim için sözü geçtiyse bilmiyorum ama depoya ekstra bir dokunuş BENCE yapmalısınız, aşağıdan yukarı çift şerit bir sticker/bant gibi olabilir mesela ( Camaro SS style ) .. muhtemelen parlak ya da mat gri gibi bir renk iyi gider ..
    Fikir için teşekkürler, değerlendiricem
    Kerem34_ bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Fikir için teşekkürler, değerlendiricem
    Biraz şopar işi gibi gelebilir duyunca ama, tam depo kapağını ortalayacak şekilde üstünden altın rengi veya metalik gümüş çizgi şu motifde çok güzel durabilir. Hatta koltuk bitince kuyrukta da devam ederse çok şık olur.

[IMG][/IMG]

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Güzel ilerleme olmuş tebrikler, işçiliğinizi beğendim. Arka koltuğu iptal edip motoru tek kişilik yaparsanız, h2 selesi gibi kısa ama yüksek çok hoş olabilir. Street fighter bir motora iki kişi binmek bence işin doğasına aykırı

Kural hocam, ilk kez yüzünü gördüm. Naif bir insana benziyorsun, acayip kanım ısındı.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kural hocam, ilk kez yüzünü gördüm. Naif bir insana benziyorsun, acayip kanım ısındı.
    Yanlis hatirlamiyorsam CBF150 Cafe Racer ya da Innova videosunda da gorunuyordu

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Güzel gidiyor. Önceki çalışmalarınızı inceledim. Estetik ve tasarım olarak çok kötüydü. Bu olacak gibi. Başarılar.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gidiyor. Önceki çalışmalarınızı inceledim. Estetik ve tasarım olarak çok kötüydü. Bu olacak gibi. Başarılar.
    Tamamen zevk meselesi. Yorumunuz için teşekkürler ancak bilinmesini isterim ki öncekiler de tam olarak istediğim gibi olmuştu. Ne diyebilirim ki, ben öyle seviyorum

Zaten bir şeyi kendi istediğin gibi yapmanın amacı da bu değil midir
    bdrhngvnc ve Av.Rider bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hocam jantları da boya. Gri güzel durmuyor

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam jantları da boya. Gri güzel durmuyor
    Jantları zaten griye boyadım. Orjinal boya ile aynı renk olması sizi şaşırtmasın. Lakin ben de değiştirmeyi düşünüyorum ve renk seçeneklerine açığım. Aklımda floresan(sarı veya turuncu) bir renk üzerine vernik atarak floresan etkisini öldürecek bir uygulama var(tuhafım di mi). Eğer buna daha güzel alternatifler varsa düşebilirim. Mor-Lila(Leylak/Eflatun), Kurşuni Gri gibi renkler olabilir, sarı-kırmızı-yeşil tonları tercih edemem. Buna göre tekliflere açığım.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Jantları zaten griye boyadım. Orjinal boya ile aynı renk olması sizi şaşırtmasın. Lakin ben de değiştirmeyi düşünüyorum ve renk seçeneklerine açığım. Aklımda floresan(sarı veya turuncu) bir renk üzerine vernik atarak floresan etkisini öldürecek bir uygulama var(tuhafım di mi). Eğer buna daha güzel alternatifler varsa düşebilirim. Mor-Lila(Leylak/Eflatun), Kurşuni Gri gibi renkler olabilir, sarı-kırmızı-yeşil tonları tercih edemem. Buna göre tekliflere açığım.
    Turuncudan yana kullanıyorum

Motosikleti
    Mt-25 ABS

Çivit mavisi ya da gece mavisi (parliament) de siyahla çok güzel duruyor. Ben olsam mavinin çok koyu bir tonunu kullanırdım büyük ihtimal.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    CBR 250R Street Fighter Bölüm 5

Bu bölümde egzoz için yaptığım paslanmaz çelik koruma sacını ve kapatıp kısalttığım kuyruğu kısaca gösteriyorum. Peki video neden bu kadar uzun derseniz... daha dikkatli olmanız , bir iş yaptırdığınızda sürekli sorunlar baş gösteriyorsa bazı şeylerin farkına varmanız için sizi uyarmak istiyorum. Gerçek ustalar ile usta geçinen sahtekarları ayırd etmeniz gerekiyor. Bu motosiklette şahit olduğum iki kasıtlı yaratılmış sorunu ifşa ediyorum.

İlk sorun Triger Zincir Gergisi. Bu motosiklette yaratılmış "krank kırıyor" dedikodularını da kullanarak vakti zamanında bir şekilde triger gergisini kasıtlı olarak bozup iç yayını sıkıştırarak mekanizmanın çalışmasını engelleyip böylelikle triger zincirinin boşluklu çalışmasına, supap zamanlama sorunları ile anormal seslere ve performans sorunlarına/arızalara neden olup, ses veya arıza nedeni ile aynı adama veya dengine gittiğinizde daha motoru sökmeden, teşhisde bulunmadan "Bunlarda krank sorunu var zaten, söküp bakıcaz. Sana iki bine hallederim" diyen adam bir triger gergisini düzelterek veya değiştirerek sizden o parayı gasp edebilir. Bu motosikletteki triger gergi mekanizması kasıtlı olarak bozulmuş bir parçaydı, parçayı söküp dağıttığımda bariz şekilde görülebiliyordu ancak videoya almak istememiştim.

İkinci sorunu da görünce artık sabrım taştı. Videoda da gösterdiğim gibi adam grenajların arasına, kesinlikle o motosiklette bulunmayan ve kasıtlı olarak o bölgeye yerleştirilmediği sürece girmesi veya çıkması imkansız olan bir parçayı yerleştirerek kasıtlı olarak ses sorununa neden olmuş. Maksat yine aynı. Ses şikayeti ile gittiğinizde kendi yarattığı sorunu düzeltmek için çeşitli işler adı altında sizin paranızı yine gasp etmek. Bu esasen nitelikli dolandırıcılıktır. Lütfen bu tip şahıslara karşı dikkatli olalım. İzlediğiniz için teşekkürler.

tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler