Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul İçin Scooter Motor Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba

Yaklaşık 6-7 yıldır motor kullanmıyorum öncesinde uzun yıllar 150cc-600cc arasında çeşitli motorlar ile 40.000KM'den fazla yol yapmıştım.
    Eskiden amacım gezmek ve sürerken keyif almak üzerineydi. Fakat şimdi işe gidip gelmek için kullanabileceğim bir motor bakıyorum. Malum İstanbul trafiği araba ile oldukça zor oluyor.

İstikametim Beylikdüzü - Levent ve Beylikdüzü - Bayrampaşa civarı olacak. Bilmeyenler için günde ortalama 60-80km arasına tekabül ediyor. Haftada 3 gün kullanacağım , yağmurlu günlerde kullanmayı düşünmüyorum.

Motosiklet fiyatları gerçekten inanılmaz pahalanmış , ama ciddi anlamda teknoloji gelişmiş standart ABS falan büyük lütuf.

3 motor arasında kaldım. PCX 125cc ve NMAX 155cc olan motorlar beni yokuşlarda üzmeyecek ise tercih edeceğim. XMAX 250'nin bagajının geniş olması ve daha güçlü olması beni cezbediyor ama Maxi Scooter şehir içi kullanım için ne kadar uygun bu konuda emin değilim. NMAX 155 için yeni kasa gündemde sanırım ama net bir tarih göremedim. Ekipman konusunda herhangi bir eksiğim bulunmamakta.

Sizin motor seçimi konusunda öneriniz ne olur ? Alternatiflere açığım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    İstanbulun boğulmuş trafiğinde, NMAX 155 biçilmiş kaftan olur.
    Remzidemir41 bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Ayni benim gibisiniz ben de 7 yil sonra tekrar basladim 15 gun kadar once dominar 400 aldim. Xmax 250nin bagaji cok genis arkadasimda 400lugu var ve bence dengeli motor ve biraz sert. Teknik verisine bakmak lazim. Nmax 155 ikinci tercihim olurdu. Istanbul gibi zaman zaman trafik hizinin yukseldigi bir sehirde ( cevre yolu, e5) gucsuz motoru guvenlik gerekcesiyle ben olsam almazdim. Xmax 250 ile bence cok mutlu olursunuz. Tipini begenmem ama burgman 200 de guzel motordur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Honda Forza 250
    Yamaha Xmax 250
    Kymco X-Town 250
    Sym 250 (Joymax var mi bilmiyorum hala, Cruisym var bir de)
    Suzuki Burgman 200
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kullanmış olduğum X-city 250 modelini tavsiye edebilirim.
    X-max ile aynı motor bloğuna sahip ama boyutlarından dolayı daha x-max'ten daha kıvrak olduğu düşüncesindeyim.
    Tek olumsuz tarafı koltuk altı bagajı ufak olduğu için kask sığmıyor.
    gurcanozturk bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Forza 250
    Yamaha Xmax 250
    Kymco X-Town 250
    Sym 250 (Joymax var mi bilmiyorum hala, Cruisym var bir de)
    Suzuki Burgman 200
    Bu listedeki motorların hiç biri üzmez. Geriye hangisini seveceğin kalıyor. Deneme sürüşü yapamasanda selesine bir otur derim. Tasarım olarak Kymco X-Town 250'yi çok beğeniyorum. Listedeki en düşük güçteki motor Burgman 200. Ben kullanıyorum. Daha küçük motor bakmazdım.

Sanırım Mart ayını bekleyeceğim eğer yeni kasa NMAX 155 gelmez ise XMAX 250 Techmax almak en mantıklı seçimim olacak.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Herkese güvenli sürüşler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Söylediğiniz güzergâhlar için 250cc altına inmezdim ben...

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Şehir içi kullanımda Nmax 155 mükemmeldir. Araya dereye rahatlıkla gelir. Fakat şehir dışı veya İstanbul içinde otoban da son hızda sıkıntı çekersiniz. Nmax 155 ile tek kişi 80-90 konfor hızıdır. 115 civarı da maksimum hızdır. İstanbul'u çok fazla bilmiyorum ama trafiğin hızlı aktığı malum. VBu hızlar yeterse size Nmax 155 alın derim. Fakat artçılı veya şehir dışı kısa seyahatler de yapayım derseniz 250 cc den aşağı düşmeyin derim.

Motosikleti
    Bn125
    Hocam ben scooter kullanmıyorum ama düşük cc kullanan birisi olarak istanbulda minimum 250 almanızı tavsiye ederim. Yolda görüyorum xmax250yle adamkar her yere giriyorlar. Bütçe yetiyorsa 250cc altına düşmek büyük hata olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Bu arada gittiğiniz rotanın şirinevler-levent istikametinde 1.5 ay gittim. Sağ şeritte dahi minimum 70ile gidilmekte ve haliç sonrasında en az 80le gidebiliyorsunuz. Oldukça akan trafiği olan bir yol ve ben o yolda giderken keşke alabiliyoken 250cc alsaymışım diye çok düşündüm. 125cc veya 155cc motoru sınırlarına yakın kullanıp zorlamak yerine 250 almak daha iyi olacaktır.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    öncelikle çok daha tecrübeli arkadaşların farklı motosiklet tavsiyeleri daha değerlidir yazacaklarımdan.

1 yıldır forza 250 kullanıyorum. yağmur, çamur, kar, kış ve bilimum hava şartında korkmadan ve inatla sürdüm. istikamet florya-sultangazi arası. beylikdüzüne de çok gidip geldim annemlerden dolayı. kullanacağın güzergahı düşününce 250 cc'lik bir scooter çok daha mantıklı. haftalık 3-5 gün kullanmandan ziyade güzergah daha önemli bence. özellikle avcılardan sonra beylikdüzü içinde rampalar motosikleti yormamalı. trafikte verdiği tepkiler ve yakıt tüketimini düşününce kullandığım için forza 250'yi tavsiye ederim. bununla birlikte bir ton inceleme videosu izleyip gözlem yaptığım için xmax 250'yi de tavsiye edebilirim. ikisi de seni mutlu edecektir.
    gurcanozturk bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok daha tecrübeli arkadaşların farklı motosiklet tavsiyeleri daha değerlidir yazacaklarımdan.

1 yıldır forza 250 kullanıyorum. yağmur, çamur, kar, kış ve bilimum hava şartında korkmadan ve inatla sürdüm. istikamet florya-sultangazi arası. beylikdüzüne de çok gidip geldim annemlerden dolayı. kullanacağın güzergahı düşününce 250 cc'lik bir scooter çok daha mantıklı. haftalık 3-5 gün kullanmandan ziyade güzergah daha önemli bence. özellikle avcılardan sonra beylikdüzü içinde rampalar motosikleti yormamalı. trafikte verdiği tepkiler ve yakıt tüketimini düşününce kullandığım için forza 250'yi tavsiye ederim. bununla birlikte bir ton inceleme videosu izleyip gözlem yaptığım için xmax 250'yi de tavsiye edebilirim. ikisi de seni mutlu edecektir.
    Bununla ilgili su animi belirteyim. Beylikduzu deyince aklima geldi. O siralar Aprilia Scarabeo 200 kullaniyordum. Benden once bayagi hirpalamislardi canim scooteri.

Kitap fuarindan donerken, rampayi cikmaya calisiyorum 70-80'e kadar dustum tek kisi. Yanimdan bir maxi-scooter gecti, goz ucuyla baktim Forza 300, iki kisiler benden hizli cikiyorlar. O gun kufrettim Scarabeo'ya ister istemez ve daha yeni/buyuk bir motora gecmek istedim. Forza 250'ye gectim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmış olduğum X-city 250 modelini tavsiye edebilirim.
    X-max ile aynı motor bloğuna sahip ama boyutlarından dolayı daha x-max'ten daha kıvrak olduğu düşüncesindeyim.
    Tek olumsuz tarafı koltuk altı bagajı ufak olduğu için kask sığmıyor.
    X-City 'de guzeldir ve saglamdir, Scarabeo benzerliginden dolayi sevdigim bir scooter.
    vakdag bunu beğendi.

Herkese çok teşekkürler , motor işi biraz farklı gerçekten bu gün bayide yeni PCX 125'in bagajını görünce kendimi tutamadım ve ön siparişi verdim. Fiyatlar zaten aldı başını gitti ama malzeme kalitesini gerçekten çok beğendim. Yeni gelenler 2021 olacak gelecekmiş almak isteyen varsa bilgisi olsun =)

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Salih mode on

iksmeks abs

Salih mode off

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)