Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Shoei Gt-Air 2 ile değiştirilebilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Onlar kaç para tutacağını sizden daha iyi biliyorlar zaten adam bana 24 euro tutacaktır ortalama dedi. Gittim kargoya 23.70 euro tuttu kargom. Onu da kurdaki anlık dalgalanmaya veriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Çözülecek gibi duruyor ama iletişim biraz yavaş. Epostalara 2 günde dönüyorlar. Kafadan bir soru sorup cevap alıp doğrulamak 1 hafta sürüyor zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Bence bu siteden alacaksanız bir 5 10 gün bekleyin, şu olay çözümlenirse öyle tercih edersiniz. Basit bir sıkıntı için 2 Ocak'tan beri bekliyorum. Nerden geri gönderdik o kaskı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Sonunda fc-moto macerası sona erdi Kalan parayı da yatırdılar hesabıma. Gümrük+geri gönderme ücreti. Aynı siparişle satın aldığım vizörü geri göndermediğim için kargo parasının tamamını iade etmediler. İşin gıcık tarafı vizörü, kargoya sadece 4-5 euro eklediği için almıştım. Sadece vizörü aldığım zaman 24 euro falan kargo tutuyor. O miktarı iade etmediler. 50 euro vizöre 24 euro falan kargo ödemiş oldum. Sonuçta TR'den alacağım fiyata denk geldi.

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    Öncelikle geçmiş olsun diyelim. İş sizin lehinize sonuçlanmış. Bir sorum olacak. Gümrük ve kargo için ne kadar ödemiştiniz?

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı lkr_yldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun diyelim. İş sizin lehinize sonuçlanmış. Bir sorum olacak. Gümrük ve kargo için ne kadar ödemiştiniz?
    Gümrük tam %18 ödedim. Kargo büyük bir kutu olmasına rağmen 28 euro tuttu. Geri gönderirken de PTT'den aynı kutu 24 euro tuttu. PTT'nin sitesinden gönderi ücreti hesaplayabiliyorsun aşağı yukarı o değer tutuyor.

Alırken 5-10 euro daha fazla verip DHL ile almak fena bir fikir değil. PTT'de illa bir şeyler ters gidiyor. PTT'nin bir avantajı sizden evrak vs istemeden gümrük işlemleri halloluyor, gelip kapıda gümrük ücretini nakit olarak tahsil ediyorlar. Yani işler yolunda gittiği zaman PTT çok güzel aslında. Ama gümrükte bir yanlış anlama vs olduğu zaman kendi başınasın. DHL ile gelince, DHL'in çalıştığı gümrük firması biraz yardımcı olabiliyor. Daha önce böyle bir olay yaşadım. O zamanlar İstanbulda da değildim. Kendim halletmem çok zor olurdu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler