Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 390 2016 ve öncesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Herkese hayırlı akşamlar kandiliniz mübarek olsun.
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere KTM Duke 390 2016ya kadar aynı kasada devam ediyor 2017de yenilenmiş olarak piyasaya çıkıyor. Motorun hem görünüşünde hem de bloğunda değişiklikler oluyor. Piyasada da 2016 öncesi ve sonrası arasında baya fiyat farkı var ve 2016 için kronik sorunlar olduğu söyleniyor çok sıkıntılıymış gibi bir izlenim var. Bu konuda daha net bilgi için sizlere danışmak istedim şimdiden herkese teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Çok zorlamaya gelmiyor onu biliyorum sadece. Tek silindirli makine zaten redline vs canını alıyor motorun.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ben 2015 öncesi çalışmama sorunu var diye biliyorum kronik olarak sonra düzeltildi o bende 2016 var titreşim haricinde çok güzel gaz tepkisi.
    yeni modellerde elektronik gaz kolu eskide telli gaz kolu var yenisini sürmedim ama bi şeylik var gaz kolunu yumuşak kullanmazsan çok ileri geri şeysi oluyo orası biraz akıcılığı bozuyor diyelim 1. viteste özellikle çünkü gerçekten torklu ve motor freni güçlü bi motor.
    göstergesi baya akıllı bence düşük akü düşük benzin yüksek motor ısısı falan hepsi yazı olarak yazıyo bir sorun olduğunda ve sıcak çalışıyor duke lerin hepsi böyle sıcak çalışır.
    Yeni kasada sele kaymıyormuş onu duydum ve çok gerekli bir değişiklik olmuş sele zırt pırt kayıyosun öne doğru çok kaygan kask bile durmuyo nasıl bi seleyse eldiven falan düşüyo üstüne koyunca.
    Soruların olursa burdayım başka aklıma gelen şimdilik yok
    mscofieldx3 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    her iki kasaya da sorunsuz binebilirsin ,sahibi eger bakimlarini duzgun orjinal parcalarla yapmissa.ben eski kasayi begeniyorum.yeni kasanin on fari ve led gostergesi harika

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Yorumlar için teşekkürler

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok zorlamaya gelmiyor onu biliyorum sadece. Tek silindirli makine zaten redline vs canını alıyor motorun.
    Evet tek silindir de diğer tek silindirler için bu kadar söylendiğini görmedim hiç ondan beni korkutuyor zaten ilanlarda da sıkça blokla işlem yapıldığından bahsedenler görebiliyoruz yada ben artık önyargılı yaklaşıyorum diye gözüme mi batıyor neyse aklımı kurcalamıştı

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı cemo5565 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıcak çalışıyor duke lerin hepsi böyle sıcak çalışır.
    Motor sicakliginin muadillerinden bariz farkli olmamasi lazim... Sonucta su sogutmali motosiklet. Modeli farkli gerci ama benimkisi eski Hondalarimdan daha serin calisiyor. Sahip oldugum sure icerisinde bir kez motor yagi sicakliginin 103 oldugunu gordum, onda da kocaman bir karavanin arkasinda dusuk hizda daga tirmaniyorken... Onun disinda sehir icinde bile 100 dereceyi gectigini cok hatirlamiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Blokla sorun radyatöre antifiriz koymamalarından oluyor.sadece su ekleyip kullanıyolar.sonra keçeler contalar yanıyor.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Krank kırması, eksantrik ve zinciriyle ilgili arızalar hakkında bilgisi olan var mı ne derece kronik bir durum var

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alacaksan 2017 ve üstü kasa al, yoksa da hiç bulaşma derim. Kendim 1 sene duke kullandım eski kasa. Sele rahatsızdır. 45dk'dan fazla sürersen arkan uyuşuyor. Oturuşuna absürt diyorlar ama alışıyorsun o sorun değil. Alet çok hafif o yüzden bence o tork için iyi değil çok altından kayıp gidecek gibi hissediyorsun. 120+ hızlarda yalpalıyor. Kendim duke grubuna girmiştim sosyal medyalardan. Gördüğüm kadarıyla bir çok kişi statör arızası yaşadı. Krank vs kıranlar sadece keko mahalle abisi olanlar. Bence açıkçası 2.el piyasasında da düşük km ve temiz 390 duke eski kasa kalmadı. O yüzden uzak dur derim. Ama çok kötü bir motor mu? Değil tabi. Az yakar çok kaçar.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacaksan 2017 ve üstü kasa al, yoksa da hiç bulaşma derim. Kendim 1 sene duke kullandım eski kasa. Sele rahatsızdır. 45dk'dan fazla sürersen arkan uyuşuyor. Oturuşuna absürt diyorlar ama alışıyorsun o sorun değil. Alet çok hafif o yüzden bence o tork için iyi değil çok altından kayıp gidecek gibi hissediyorsun. 120+ hızlarda yalpalıyor. Kendim duke grubuna girmiştim sosyal medyalardan. Gördüğüm kadarıyla bir çok kişi statör arızası yaşadı. Krank vs kıranlar sadece keko mahalle abisi olanlar. Bence açıkçası 2.el piyasasında da düşük km ve temiz 390 duke eski kasa kalmadı. O yüzden uzak dur derim. Ama çok kötü bir motor mu? Değil tabi. Az yakar çok kaçar.
    Evet çevremde de bu şekilde yorumlar alıyorum "alacaksan 2017 ve üstü kasa al" diye. Ama yeni kasayla arasında baya fiyat farkı var o yüzden tereddütteyim

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı mscofieldx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çevremde de bu şekilde yorumlar alıyorum "alacaksan 2017 ve üstü kasa al" diye. Ama yeni kasayla arasında baya fiyat farkı var o yüzden tereddütteyim
    Eski kasa alacaksan 2-3 bin lira ayır kenarda. Arıza vs olursa başın ağrımadan yaptırırsın. Paranın ucu ucuna yettiği motoru alma sakın. Biraz para kalacak şekilde bir şey al. Yoksa samimi diyorum kafayı yersin. Duke kullandıgım zamanda benim param çok kısıtlıydı. Sonradan rahat edince farkettim ki bu hobi belli bir paranın altını kaldırmaz. 20k paran varsa 16-17'ye motor alırsın sonra gider en güzel lastiği takarsın, orjinal parçasını takarsın gezersin.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasa alacaksan 2-3 bin lira ayır kenarda. Arıza vs olursa başın ağrımadan yaptırırsın. Paranın ucu ucuna yettiği motoru alma sakın. Biraz para kalacak şekilde bir şey al. Yoksa samimi diyorum kafayı yersin. Duke kullandıgım zamanda benim param çok kısıtlıydı. Sonradan rahat edince farkettim ki bu hobi belli bir paranın altını kaldırmaz. 20k paran varsa 16-17'ye motor alırsın sonra gider en güzel lastiği takarsın, orjinal parçasını takarsın gezersin.
    Yorumların için teşekkür ederim ve mantıklı buluyorum dikkate alacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)