Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu havada yola çıkılmaz(mış) :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    aldım motoru otoparktan tam sağa döndüm. çok az fren yaptım paaaat arka kaydı tuttum ayağımla. sonra tam vatan caddesine çıkıcam bir baktım 2 tane araba kayarak ilerliyor. dedim ne oluy.... motorum bir kaydı pat yerdeyim. yardım eden arkdaşlara selam olsun hayranım size.

sonra uzun zamandır binmediğim metroya gittim maskeyi takarak ama ne ola ki. gözlük buğusundan önümü göremiyorum. tüm yolu gözlüksüz kısık gözlerle geldim.
    buğu spreyi alıp gözlüğe sıkacam bu iş böyle olmaz sinir bozucu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun
    natijax bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    pazartesiye kadar böyle. belki salı çarşamba

bendede toplutaşımalarda gelen panik atağım var. çektiğim işkenceyi bide sen düşün
    natijax bunu beğendi.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    geçmiş olsun, bende bugün çıkardım ama pişman oldum umarım akşama kadar biraz erir.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Hocam size gözlük buğusunu engelleyecwk altın değerinde bir çözüm önereyim maskenin telinin üst kısmına bir yarabandını yapıştırın. Böylelikle yukarıdan buğu çıkmasını engellemiş oluyorsunuz ve buğu vesaire hiçbir şekilde olmuyor.
    natijax bunu beğendi.

Sprey sıkmanızı pek önermem ben denenmiştim gözüme yanma gibi etki verdi benim gözlerim hassas belkide ondandır. Arabada denedim birşeye yaramadı pek.
    natijax bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    gözlük buğusu ile uğraşmamak için çok iyi bi yöntem var ama biraz pahalı. ben yaptım buğuydu şuydu buydu hiç uğraşmıyorum artık
    bu yöntem nedir diyecek olursanız. göz ameliyatı
    natijax bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Buğu önleyici spreyi gözlükte kullanırsanız gözlük camının iç yüzeyindeki kaplamayı bozuyorsunuz, kısa süre sonra durum o kadar vahim bir hal alıyor ki cam değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. O nedenle önermiyorum.
    HRider ve natijax bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Envayı çeşit gözlük buğu engelleyici kullandım. Hiçbirisi 15-20 dkdan fazla işe yaramıyor. Bazıları alerji yapıyor. Görüşü bozuyorlar.

Denediğim ve verim aldığım tek yöntem şu...

3m vs benzeri, altta filtresi olan maskeler var. Aslında bu maskeler sizi koruyor karşınızdakini korumuyor.
    O yüzden önce cerrahi maske, üzerine 3m maskeyi takıyorsunuz.
    Burun tarafı süngerimsi bir malzeme.
    Bu nedenle nefes verdiğinizde sıcak hava göze doğru değil, aşağıdaki fiktreye doğru gidiyor.
    Buğu olayı netefeyse sıfır.
    Alttaki cerrahi maskeyi değiştiriyorum. Üstteki 3m maskeyi yıkıyorum.
    Bu şekilde 2 hafta bir maskeyi kullanıyorum.

Bir gün Cerrahpaşaya validemin tahlilini almaya gittiğimde ışıkta hareket ettiğimde görüşüm neredeyse sıfırdı buğu nedeniyle.
    Ciddi bir kazadan son anda kurtuldum.
    Hemen Fındıkzade otobüs durağındaki tıbbi malzeme toprancıları hanına gittim.
    Motosiklet kullanan bir satıcıyla ne kullanılabilir diye düşünürken aklımıza feldi. En son 40 liraya almuştım o maskeyi.
    Sanırım çakmalarıda iş görür. Neticede alta cerrahi maske taktığınız için üsttekinin işlevi, burun bölgesine değil, alta nefesi yönlendirmek.
    natijax bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Buğu sorununa tek çare lens kullanmak..
    natijax bunu beğendi.

gecmis olsun. ben de astigmat oldugundan lens de tam verimli olmuyor. bugu icin en iyisi sanirim daha kalin bir maske. Ben yururken takmiyorum cozumu oyle buldum ))
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam size gözlük buğusunu engelleyecwk altın değerinde bir çözüm önereyim maskenin telinin üst kısmına bir yarabandını yapıştırın. Böylelikle yukarıdan buğu çıkmasını engellemiş oluyorsunuz ve buğu vesaire hiçbir şekilde olmuyor.
    görüntü olarak da garip olur. yav şu hava düzelse zaten toplu taşıma binmediğim için dışarıda maske kullanmıyorum. resmen ne iğrenç gündü ya. gitmesi dert dönmesi dert. tüm yolu giderken de gelirken de gözlüksüz geldim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlük buğusu ile uğraşmamak için çok iyi bi yöntem var ama biraz pahalı. ben yaptım buğuydu şuydu buydu hiç uğraşmıyorum artık
    bu yöntem nedir diyecek olursanız. göz ameliyatı
    korkuyorum. gözüme dokunduramam artı benim bir parçam gözlük. 3 yaşımdan beri kullanıyorum ondan öncesi zaten hafızada yok
    alsam alsam lens alırım ameliyat olup tamamen gözlüğü bırakmak sıkıntı. gözlüğüme ihanet olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Envayı çeşit gözlük buğu engelleyici kullandım. Hiçbirisi 15-20 dkdan fazla işe yaramıyor. Bazıları alerji yapıyor. Görüşü bozuyorlar.

Denediğim ve verim aldığım tek yöntem şu...

3m vs benzeri, altta filtresi olan maskeler var. Aslında bu maskeler sizi koruyor karşınızdakini korumuyor.
    O yüzden önce cerrahi maske, üzerine 3m maskeyi takıyorsunuz.
    Burun tarafı süngerimsi bir malzeme.
    Bu nedenle nefes verdiğinizde sıcak hava göze doğru değil, aşağıdaki fiktreye doğru gidiyor.
    Buğu olayı netefeyse sıfır.
    Alttaki cerrahi maskeyi değiştiriyorum. Üstteki 3m maskeyi yıkıyorum.
    Bu şekilde 2 hafta bir maskeyi kullanıyorum.

Bir gün Cerrahpaşaya validemin tahlilini almaya gittiğimde ışıkta hareket ettiğimde görüşüm neredeyse sıfırdı buğu nedeniyle.
    Ciddi bir kazadan son anda kurtuldum.
    Hemen Fındıkzade otobüs durağındaki tıbbi malzeme toprancıları hanına gittim.
    Motosiklet kullanan bir satıcıyla ne kullanılabilir diye düşünürken aklımıza feldi. En son 40 liraya almuştım o maskeyi.
    Sanırım çakmalarıda iş görür. Neticede alta cerrahi maske taktığınız için üsttekinin işlevi, burun bölgesine değil, alta nefesi yönlendirmek.

dışarıda olmak zorunda olsam deneyebilirdim şu hava düzelsin sıkıntım kalmayacak ama aklımda teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun. ben de astigmat oldugundan lens de tam verimli olmuyor. bugu icin en iyisi sanirim daha kalin bir maske. Ben yururken takmiyorum cozumu oyle buldum ))
    he ya bende de 2.50 falan astigmat var iki gözde de. önermiyordu doktorlar tam detayları bilmiyorum yani nerden baksan sıkıntı.
    yürürken takmama gibi de seçenek yok bende. ne olur ne olmaz polise denk gelir falan ben gözlüğü çıkarıyorum mecbur

bu arada spreyden vazgeçtim tamamdır. bu işin çözümü yasakların kalkması virüsün yok olup gitmesi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bu havada yola çıkan insanın canına garezi olmalı. Canını sevmiyor veya sokakta bulmuş da olabilir. Kuryeleri hariç tutuyorum tabiki. Varsın yoksun tatlı su motorcusu olayım ama kolum bacağım sağlam kalsın.
    natijax bunu beğendi.

Birkomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa PX200e - Elektrikli
    çok geçmiş olsun hakkaten zorunda kalanların işi zor. onun dışında da ufak eğlence dışında gerek yok ya, en ufak bi şeyde kayıveriyo motor. Destek almak için attığınız ayak da aynı şekilde kayınca hoop kapak.

Zaten vespa px200 kullanıyorum, düştüğü gibi çamurluklar eziliyor. motoru yenileyeli 3 ay oldu, 2nci aydan beri çamurluklar hasarlı geziyorum bir de karda riske etmek istemedim
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu havada yola çıkan insanın canına garezi olmalı. Canını sevmiyor veya sokakta bulmuş da olabilir. Kuryeleri hariç tutuyorum tabiki. Varsın yoksun tatlı su motorcusu olayım ama kolum bacağım sağlam kalsın.
    yav yola çıkabilsem bir şey olmaz diye düşünüyordum ama işte yola bile çıkamadım ahaha.
    vatanda kayan araba da büyük ihtimal sabahın körü olduğu için yollar adam akıllı düzelmemiş. neyse denemek istiyordum bir şey olmadı. gerçekten minnacık firenle motor nasıl göt atıyor çok garip. durmuyor da meret. göt atarsın durursun bu devam ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı Birkomat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun hakkaten zorunda kalanların işi zor. onun dışında da ufak eğlence dışında gerek yok ya, en ufak bi şeyde kayıveriyo motor. Destek almak için attığınız ayak da aynı şekilde kayınca hoop kapak.

Zaten vespa px200 kullanıyorum, düştüğü gibi çamurluklar eziliyor. motoru yenileyeli 3 ay oldu, 2nci aydan beri çamurluklar hasarlı geziyorum bir de karda riske etmek istemedim
    gerçekten zor. ciddi beceri ister bu yolda sürmek. frensiz sürmeyi gerektiriyor bence. ben daha acemiyim her daim fren kullanıyorum azaltmak lazımmış. 10 metre uzaklaşamadan 2 kez kaydım. 2. de düştüm ahaha kahkaha atarak motoru geri otoparka bıraktım.
    yav iyi ki denemeişim. ybr var. iyi bir motor aldığımda zaten bunu yapamicam. denemedim demem ) ama yine belirteyim gerçekten zorunda olanların işi aşırı zor. sonuçta bu adamlar ara sokaklara da getiriyorlar. çok ciddi efor harcanıyor. ki eminim günde 10 kez falan düşen de vardır bu kuryelerden. düşe düşe iş yaptıklarına eminim ara sokaklarda. bazı yerlerde kavala kadar kar var. sıkıntı

edit: bu arada tatlı su motorcu lafına da ayarım. ben de yazın süremem bu mereti büyük ihtimal ama görücez o sıcakta nasıl sürülüyor öğrenicez.
    yav duramıyorum duramıyorum. motorsuz duramıyorum. ben size bunu nasıl anlatayım acı çekiyorum motorsuz.
    bak gerçekten diyorum. anlatılmaz yaşanır dicem ama motor sitesindeyim. daha yeniyiz kan kaynıyor. çıldırıyorum kısaca. onsuz geçen vakitlerim için ...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    gözlüğün iç yüzüne sıvı bulaşık deterjanı damlatıp yayın.
    kurumasını bekleyin.
    vizörde işe yarıyor
    gözlükte de kullanın.
    ama yağmurda kısa süreli oluyor
    natijax bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buzlu yol ve yeni yağmur yağmış camurlu yol.

bunlardan uzak duracaksın
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözlüğün iç yüzüne sıvı bulaşık deterjanı damlatıp yayın.
    kurumasını bekleyin.
    vizörde işe yarıyor
    gözlükte de kullanın.
    ama yağmurda kısa süreli oluyor
    diğerleri gibi zararlı değilse düşünülebilir bir bakıcam. teşekkür ediyorum. aslında biz yüzerken buğulanmasın diye içine sabun sıkıp kurutuyorduk sahi şimdi hatırladım buğulanmıyordu. veya tükürüp yayıyorduk. bir sürelik işe yarıyordu ama etraftan hava almadığı için. gözlükte işe ne kadar yarar bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buzlu yol ve yeni yağmur yağmış camurlu yol.

bunlardan uzak duracaksın
    heyecanını aldım daha mümkünatı yok
    arndiol bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)