Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet tavsiyesi rica ediyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Merhaba arkadaşlar
    10 yıldır motosiklet kullanıyorum. Scooter 150 cc 1200 cc Farklı motorlar kullandım. Motosikleti günlük işe gitme aracı olarak kullanıyorum. Günlük 60 km yol yapıyorum yarısı şehir içi yarısı çevre yolu. Ayda bir Ayvalık’a gidiyorum. Görünüşlerini de sevdiğim için neo retro türe ilgi duyuyorum. Honda CB 650 r ve Yamaha xsr900 arasında karar vermeye çalışıyorum. Test etme imkanı olmadı. Artıları ve eksileri ile tavsiyeniz ne olur? Diğer markaları servis ağı yedek parça gibi nedenlerle düşünmüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben olsam ikisi arasından kesinlikle CB650R'ı tercih ederdim. Zevk meselesi tabi ama XSR serisi tasarım olarak çok tutulmadı, biraz garipler açıkçası. CB650R'ın tasarımı daha bir hoş, üstelik 4 silindir. Uzun yolda daha keyifli olabilir...

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Teşekkür ediyorum Şehir içi sorun olurum 650 cc 4 silindir

Motosikleti
    honda cb500f
    Xsr 700 daha iyi gibi sehirici.
    Tabi gonlunde xsr 900 varsa o ayri.

Honda cb650r titresimli ve bakimlari iyi yapilmamissa yag pompasinda skntı yapabiliyormus. Ben olsam xsr alirdim riske gerek yok.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ediyorum Şehir içi sorun olurum 650 cc 4 silindir
    Şehir içi kullanımda 600 cc ve üzeri tüm motorlar sorun olur hocam. Şehir içinde yüksek cc pratik olmuyor maalesef. Hararet de cabası. Çoğunlukla şehir içinde kullanacaksanız büyük cc'ye çok da gerek yok.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Teşekkür ediyorum, hem çevre yolu da kullanmam hem de şehir dışına çıktığım için büyük cc istiyorum, tek motorum olacağı için. İki model arasında kararsız kaldım, kullanışlılık konfor açısından özellikle

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Çok silindir çok masraf.
    Çok cc çok vergi
    Gereksiz güce para harcamak yerine, gerekli kalite ve cc ye o parayı verin..

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Şehir içinde kullanacaksanız genellikle düşük devirlerde daha az beygir veren makinayı tercih etmenizi öneririm. 2 motor arasında ise de kesinlikle cb650r derim.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Çok haklısınız. Ama çok alternatif yok maalesef. Ben motosikleti çok yoğun kullanıyorum, o yüzden yamaha veya honda tercihim (servis ağı ve yedek parçaya ulaşım açısından). Naked olup alternatif bulamadım o yüzden hem şehir içi olsun hem şehir dışına çıkayım, biraz konforlu olsun, arza olursa hemen yapılsın (günlük işe gidiyorum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Ben de tam tersi sanıyordum, az beygir hantal kalır sanıyordum, düşük devirde hemen hızlansın diye düşünüyordum özellikle şehir içinde. Sağolun bilgi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Kesinlikle derken ne düşündünüz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok silindir çok masraf.
    Çok cc çok vergi
    Gereksiz güce para harcamak yerine, gerekli kalite ve cc ye o parayı verin..
    Sizin öneriniz nedir?

Motosikleti
    Bn125
    Hocam triumph trident 660 modeline de isterseniz bir bakın. Fiyatı da hatırladığım kadarıyla ön sipariş 85k'idi ki xsr modelinden tip olarak da donanım olarak da iyi bir model.
    wing41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    4 silindir bakım, işletme, benzin pahalıdır. sehir içi fan açar habire. alıcagın 4 silindir fantaziye kacıyor kısaca. bana sorarsan cift silindir 650 işini gorur. honda nc olur, suzuki sv650 olur, kawasaki er6n olur bunlar hem az yakar hem bakımı ucuz hemde alırken uygun fiyatlı olur. ha ben 4 silindir istiyorum diyorsan (3 yada) dedigin modeller guzel. sadece bi ustune otur hepsinin, ergonomisi hangisi sana uyuyor ona bak.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Biraz bekleyip Triumph Trident 660 alabilirsin.
    **yukarda bir arkadaşta önermiş görmemiştim onu.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Alıntı blackshadow7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir bakım, işletme, benzin pahalıdır. sehir içi fan açar habire. alıcagın 4 silindir fantaziye kacıyor kısaca. bana sorarsan cift silindir 650 işini gorur. honda nc olur, suzuki sv650 olur, kawasaki er6n olur bunlar hem az yakar hem bakımı ucuz hemde alırken uygun fiyatlı olur. ha ben 4 silindir istiyorum diyorsan (3 yada) dedigin modeller guzel. sadece bi ustune otur hepsinin, ergonomisi hangisi sana uyuyor ona bak.
    Teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz bekleyip Triumph Trident 660 alabilirsin.
    **yukarda bir arkadaşta önermiş görmemiştim onu.
    Merhaba, bir triumph trident 660 furyası geliyor gibi, inceledim, güzel. Ama bu markada servis ağı ve yedek parça sorunu olmazmı?

Teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Merhaba, bir triumph trident 660 furyası geliyor gibi, inceledim, güzel. Ama bu markada servis ağı ve yedek parça sorunu olmazmı?
    Servis maliyetleri diğerlerine göre daha fazla olur İstanbulda Korlas var servis olarak oda pahalı diye biliyorum

Teşekkür ediyorum.

İstanbul'da olmaz. Yetkili ve özel servisleri var Triumph'un

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Triumph Trident 660 modelini de incelemenizi tavsiye ederim ki benim gibi başkaları da yazmış zaten

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Bence ducati scrambler da iyi bir alternatif olabilir.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Triump ducati gibi markalara hiç bakmamıştım bile. Ama bu Triump trident 660 çok yazılıyor, bu sitede de forum açılmış. Sizce bu xsr900 veya honda cb650r dan daha iyi midir, veya tercih edilmeli mi, fiyate hatta daha makul.

Triump ducati gibi markalara hiç bakmamıştım bile. Ama bu Triump trident 660 çok yazılıyor, bu sitede de forum açılmış. Sizce bu xsr900 veya honda cb650r dan daha iyi midir, veya tercih edilmeli mi, fiyate hatta daha makul.
    Boy 1.80 in altıysa 2.el CB650 ya da XSR la hiç uğraşmam direk yazılırım tridente.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Google da triumph street triple incelemeni tavsiye ederim.son 20 yildir yilin motoru youtubeden bakabilirsin incelemelere.triden 660 onun kardesi.butcen yetiyorsa harika motor.bakimlarini kendin yaparsin.arizalari serviste

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler