Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vespa için tavsiyeler - Vespa Lx150 vs. Vespa Lx150 3v i.e.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tracer700 / 2019
    merhaba,

vespa konusunda tecrübeli kişilere danışmak niyetiyle konuyu açtım.

İstanbul'a pazartesi günü ilgilendiğim bir kaç vespayı görmek üzere Ankara'dan gideceğim. Tabi nihai vespayı ekspere sokacağım ama öncesinde bana bir satılık vespa için şunlara dikkat et bakarken diyeceğiniz neler olur? Ben vitesli zincirli motosiklet geçmişi olan biriyim.

Bir diğer kafamı kurcapayan kısım LX150 3 valfli olan enjeksiyonlu i.e. modellerine bakacağım. Fakat bu işi üzerindeki krom sticker dışında nerden öylemi diye kontrol ederim? Sanırım 2009 sonrası modeller doğrudan 3 valfli ve enjeksiyonlu değil mi? Aslında 150ie olan ile 150 3v ie olan arasında fark nedir ya da nasıl anlaşılır?

Onun dışında alırsım da uzun yol motosiklet tecrübeme güvenerek istanbul - ankara dönüşünü vespa ile yapmak istiyorum. Benim gözümde bu iş büyümüyor ama danışmak isterim sizlere? O yolu çok kez gittim geldim ama 150cc bir skuter ile hiç gitmedim.

Bir diğer sorum da İstanbuldaki arkadaşlara, eksper için avrupa yakasında nereyi önerirler acaba?

Vakit ayıran herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selan bir vespa kullanıcısı olarak dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım 150lx ei modelini yeni aldım 2011 model valla piyasadaki başka motosikletlere göre
    vespaların marşları çok sesli basıyor başkada bir sukıntısını duymadım forumda pek vespa kullanan yok galıba kimse ondan cevap yazmıyordur

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Lemuriarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,

vespa konusunda tecrübeli kişilere danışmak niyetiyle konuyu açtım.

İstanbul'a pazartesi günü ilgilendiğim bir kaç vespayı görmek üzere Ankara'dan gideceğim. Tabi nihai vespayı ekspere sokacağım ama öncesinde bana bir satılık vespa için şunlara dikkat et bakarken diyeceğiniz neler olur? Ben vitesli zincirli motosiklet geçmişi olan biriyim.

Bir diğer kafamı kurcapayan kısım LX150 3 valfli olan enjeksiyonlu i.e. modellerine bakacağım. Fakat bu işi üzerindeki krom sticker dışında nerden öylemi diye kontrol ederim? Sanırım 2009 sonrası modeller doğrudan 3 valfli ve enjeksiyonlu değil mi? Aslında 150ie olan ile 150 3v ie olan arasında fark nedir ya da nasıl anlaşılır?

Onun dışında alırsım da uzun yol motosiklet tecrübeme güvenerek istanbul - ankara dönüşünü vespa ile yapmak istiyorum. Benim gözümde bu iş büyümüyor ama danışmak isterim sizlere? O yolu çok kez gittim geldim ama 150cc bir skuter ile hiç gitmedim.

Bir diğer sorum da İstanbuldaki arkadaşlara, eksper için avrupa yakasında nereyi önerirler acaba?

Vakit ayıran herkese teşekkürler.
    Vespa konusunda cok bir sey diyemem ama yol konusunda yazayim, hava durumunu kontrol edin, Bolu civari soguk olabilir, yagmur durumunu kontrol edin. 200cc iyi durumda olmayan bir scooter ile uzun yol yapmis biri olarak; yokuslarda 60-70 km/saat hiza duseceksiniz, soguk havada hizli gitmeye calisacaksiniz ki bu da olasi problemleri arttiracaktir. Tavsiyem, hava iyi degilse baska bir yontem ile getirin, zaten kucuk bir scooter. Panelvan, otobus bagaji veya cekici.

Motosikleti
    honda cb500f
    Romatizma olursun bu havada binme.

hasta olursan da bu pandemi zamani hic cekilmez.
    Otobus falan istemezsen ben motoassist diye bir firmayla getirmistim motoru Ankaradan memnun kalmistim.
    Kaskolu tasiyorlardi ben tasittigim zaman gene sorarsin detaylari.

Motosikleti
    Tracer700 / 2019
    Cevaplar için teşekkürler, alternatifler arasında Etilerde uzun süreli iş yapan bir vespa dükkanından güvenerek aldım lx150 3v enjeksiyonlu modeli. Hava gösterildiği gibi güzeldi o yüzden mevcut yol tecrübemle çıktım, daha yavaş ve sakin bir sürüş olması dışında güzelce geldim çok şükür.

Ankara'da bundan sonra çok işimiz düşmez inşallah ama güzel bir usta bulup yola devam diyeceğiz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Lemuriarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler, alternatifler arasında Etilerde uzun süreli iş yapan bir vespa dükkanından güvenerek aldım lx150 3v enjeksiyonlu modeli. Hava gösterildiği gibi güzeldi o yüzden mevcut yol tecrübemle çıktım, daha yavaş ve sakin bir sürüş olması dışında güzelce geldim çok şükür.

Ankara'da bundan sonra çok işimiz düşmez inşallah ama güzel bir usta bulup yola devam diyeceğiz.
    Hayirli olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)