Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk kavgam da olmadı demem artık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman şu mantıkla bakıyorum. Hayatımda muhtemelen bir daha hiç görmeyeceğim adamla neden uğraşayım ki diyorum. İnan böyle daha iyi oluyor be, ilk zamanlarımda ben de senin gibi düşünüyordum. Ama vallahi değmezmiş kendi kafamı yormama. Trafikte sıkıştırıyor adam beni, allah çocuğuna yaşatsın deyip geçiyorum.
    en doğrusu vallah kardeşim. ben de o kafadayım da anlık patladık işte. dahası olmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Abiler, kardeşler siz bilirsiniz tabii ki ama trafikteki kavga da silah veya bıçak çekmek savunma amacı ile bile çok tehlikeli. Karşıdaki bunu görüp silha çekebilir ve bu silah ateşli silah da olabilir.

Evet, trafikte çıkacak kavgada kendinizi güvene almak isteyebilirsiniz ama kendinizi güvene almanın en iyi yolu tartışmaktan kaçınmak ve illa tartışma çıkmış ise olay yerini terketmektir. Silah çekmek en ama ennn son yapılacak ve savunma amacıyla yapılacak, karşıdaki saldırısını bıraktıktan sonra devam edilmeyecek şekilde kullanılırsa haklı olursunuz bence.

Kaçın abi, kaçın.

Bazı arkadaşlar fıtrat(yaradılış) olarak sinirlenmeye meyilliler. Onların işi böyle durumlarda daha zor. Allah yardımcınız olsun.
    natijax, BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yalniz unutmadigim bi olay var, gozumun onunde Bahcelievler/basin sitesi mevkiinde yol kavgasina seyirci olduk. adamin cigliklarini ölene kadar unutmam. oglenin ortasinda delik desik ettiler bicakladilar.
    .
    Evimin yukarısı ama böyle bir olayı hiç işitmedim gerçi bizim semtin boş adamları sürüsüne bereket .

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Eskiden gençliğin verdiği şevkle hiç kavgadan kaçmazdım. Hatta kendim ters bakana dalardım. Sonra büyüdüm akıllandım.

Şimdi biriyle kavgaya girmeden önce belli seçenekler var. Artık yumruk vs değil sopa bıçak hatta silah taşıyanlar var ve bu durumda ya ölecen ya öldürecen. İki durumdada hayatın kararacak. Yaralamalı bi olay bile olsa bedeli ağır olur. Mahkemeydi karakoldu hapisti derken tüm düzenin bozulacak.

Güzel bi atasözü var.Artık onu prensip edindim kendime. Kafam daha rahat.

"İte bulaşana kadar çalıyı dolaş"
    Öz_Musti ve natijax bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar bilinenin aksine;

Minibüs-halk otobüsü-taksici tayfası tehlikeli değildir. Şoför kapısı ve koltukları arasında sopa-levye vardır. Ne olduğu bellidir. Yersin veya yemezsin. Aptallar genelde bunlardan korkar, esas korkması gereken sen-ben gibi sıradan arabalara binen, üzerinde ne olduğu bilinmeyecek sivil arabalardır. Tabanca-bıçak kullanmaktan insanlar çekinmiyor. Görüyoruz, duyuyoruz.

Valla ben araba ve motor sahibiyim. Genellikle her sene yurtiçi veya (pandemiden önce) yurtdışı yaz tatili yapıyorum. 2 ayda bir haftasonu kaçamaklarım oluyor. 3 tane motorcu akrabam var, zaman zaman onlarla gezilere çıkıyorum. 2 sefer F1 yapılan İstanbul Park da piste çıktım, gazladım.

Elin iti uğursuzuyla, sabahtan akşama aylaklık yapan, ne güzel bir yerde yemek yiyebilmiş, ne güzel bir hatunla muhabbet!! edebilmiş ne kıçını ısıtmalı koltuğa koyabilmiş ağzı leş gibi sigara kokan adamla ne uğraşacam. Ben motorla kim bilir nereye gidiyorum, o nereye gidiyor. Haydi yavrum bye. Bunlarla uğraşanın da aklı yoktur.

Siz de benim yukarıda yazdığım kafaya erişirseniz (kafa olarak erişmek yeterli) hiç bu dangalaklarla, ticarilerle, lavuklarla uğraşmazsınız. Emin olun.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evimin yukarısı ama böyle bir olayı hiç işitmedim gerçi bizim semtin boş adamları sürüsüne bereket .
    hocam 15 sene soganlida yasadim. Yani ne diyim cok enteresan bir yer orasi.. Suriyeli vatandaslarin istilasindan sonra hepten cekilmez olmustu 3 sene once tasindim.

"Sene 2008, basin sitesi otobus duraklarinda bi arkadasi bekliyorum. Saat gece 11 falan. Uzaktan uzaktan bagirmalar duydum once. sonra o bagirmalar gitgide yaklasti.

sokagin basinda adamin biri herseye kufur ede ede geliyor.. az yaklasti, bi baktim adam cirilciplak. Dedim delilerden biri onemsemedim, durakta oturmaya devam ettim.sokaktan yuruyerek gecer diye dusundum.

O zamanlar daha loştu duraklarin orasi, kis mevsimi bide hafiften yagmur ciseliyor, kimsecikler yok ortada..

lavuk beni gordu durdu, elinde de bicak var o anda gordum. basladi bana kufretmeye. bagira cagira neler diyor neler.

hemen vaziyet aldim duragin arkasina gectim. basladi ustume gelmeye. Dusunsenize, gecenin bi vakti cirilciplak, yalinayak bi adam elinde bicakla ustume geliyor. olayin sacmaligi ve korkunclugu karsisinda nasi dua okuyorum. cinmidir? insanmidir? katilmidir?delimidir?

lavuk kafayi takti ustume geliyor, duragin etrafinda ben hizlanarak kaciyorum o da bagirarak pesimden geliyor.

Dedim bu isin sonu kotu, ayrildim duraktan, migrrosa dogru giden sokaga dogru kosarak kacmaya basladim.

Arkaya bi baktim kosarak geliyor pesimden. Ayagimdaki ayakkabilarin bagciklari bagli degil, hizli kosamadim. caddeye yetisemeyecegimi anlayinca durdum ve dondum, lavukla zaten 10 metre falan kalmis. bu bicagi yukardan sallayarak ustume atladi, sol kolumla kendimi korurken, sag yumrugumla kroseyi cenesine indirdigim gibi bilincini kaybetti yere yigildi.

bicak montumu yirtmis, bende birsey yok. adam sirtustu yatiyor agzinda kan var. adami yan cevirdim, cenesi kitlenmis dislerinden kan siziyor. cenesine parmaklarimla baski yapip agzini actim, dilini duzelttim. 112 yi aradim ordan ayrildim.

eve nasi gittim anlatamam. titreyerek. gece uyuyamadim, ama geri donup adama ne oldu diye de bakamadim.

Kac sene gecmis aradan, hala bazen ruyama girer bu olay. sabah dusunceli uyanirim. o gece olebilirdim. boku bokuna.

soganli-basinsitesinde cok olaya sahit oldum vesselam.
    natijax ve HRider bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 15 sene soganlida yasadim. Yani ne diyim cok enteresan bir yer orasi.. Suriyeli vatandaslarin istilasindan sonra hepten cekilmez olmustu 3 sene once tasindim.

"Sene 2008, basin sitesi otobus duraklarinda bi arkadasi bekliyorum. Saat gece 11 falan. Uzaktan uzaktan bagirmalar duydum once. sonra o bagirmalar gitgide yaklasti.

sokagin basinda adamin biri herseye kufur ede ede geliyor.. az yaklasti, bi baktim adam cirilciplak. Dedim delilerden biri onemsemedim, durakta oturmaya devam ettim.sokaktan yuruyerek gecer diye dusundum.

O zamanlar daha loştu duraklarin orasi, kis mevsimi bide hafiften yagmur ciseliyor, kimsecikler yok ortada..

lavuk beni gordu durdu, elinde de bicak var o anda gordum. basladi bana kufretmeye. bagira cagira neler diyor neler.

hemen vaziyet aldim duragin arkasina gectim. basladi ustume gelmeye. Dusunsenize, gecenin bi vakti cirilciplak, yalinayak bi adam elinde bicakla ustume geliyor. olayin sacmaligi ve korkunclugu karsisinda nasi dua okuyorum. cinmidir? insanmidir? katilmidir?delimidir?

lavuk kafayi takti ustume geliyor, duragin etrafinda ben hizlanarak kaciyorum o da bagirarak pesimden geliyor.

Dedim bu isin sonu kotu, ayrildim duraktan, migrrosa dogru giden sokaga dogru kosarak kacmaya basladim.

Arkaya bi baktim kosarak geliyor pesimden. Ayagimdaki ayakkabilarin bagciklari bagli degil, hizli kosamadim. caddeye yetisemeyecegimi anlayinca durdum ve dondum, lavukla zaten 10 metre falan kalmis. bu bicagi yukardan sallayarak ustume atladi, sol kolumla kendimi korurken, sag yumrugumla kroseyi cenesine indirdigim gibi bilincini kaybetti yere yigildi.

bicak montumu yirtmis, bende birsey yok. adam sirtustu yatiyor agzinda kan var. adami yan cevirdim, cenesi kitlenmis dislerinden kan siziyor. cenesine parmaklarimla baski yapip agzini actim, dilini duzelttim. 112 yi aradim ordan ayrildim.

eve nasi gittim anlatamam. titreyerek. gece uyuyamadim, ama geri donup adama ne oldu diye de bakamadim.

Kac sene gecmis aradan, hala bazen ruyama girer bu olay. sabah dusunceli uyanirim. o gece olebilirdim. boku bokuna.

soganli-basinsitesinde cok olaya sahit oldum vesselam.
    Ucuz atlatmışsın.
    Evet haklısın basın sitesi durakları 2000 lı yıllar da daha da ıssızdı. migrosun orada her zaman birileri olur sen nasıl yardım alacak birilerini bulamadın hayret. Bizim buralarda (gerçi bütün avrupa yakası neredeyse böyle) çok fazla boş adam var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)