Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

JAWA CEYLAN RESTORASYON

Motovento
    REKLAM ALANI
    karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Herkese merhaba.
    Elimizde bir adet jawa ceylan var.Sanırım 20 yıldır hiç çalışmamış modelini bilmiyorum.Biz bu motoru ayağa kaldırmak istiyoruz.Fotoları detaylı bir şekilde atacağım birinin işine yarar belki.Daha önce hiç restore falan yapmadım o yüzden sizden nereden başlamam gerektiği hakkında fikir almak istiyorum.Yarın akü takıp şanzıman yağını, bujisini, yakıt hortumlarını değiştirip karbüratörü temizleyip deneyim diyorum.Motor ustasına dedik ilk başta hem nazlandı hem de 4 zamanlı mı diye sordu Ben "gara jawa heralde" diyorum adam 4 zamandan bahsediyor birde motosiklet ustası güya.Bizde böyle bi işe kalkıştık.içimde çalışacak gibi bir his var amma bakalım.Yardımlarını bekliyorum.Sağlıklı günler dilerim..
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Hadi hayırlısı olsun oldum olası sevmişimdir Jawa yı,iki zamanlı eksoz dumanı kokusunu.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Elimden geldiğince yardımcı olurum. Usta işine hiç bulaşma. İki zamanlı zaten basit sistem. Elin anahtar tutuyorsa halledersin.

Bütün parçaları sökmen lazım ilk olarak. Ama önce bi çalıştırıp dene. Sorunları gör. Sonra motoru indirirsin. Çamurluk kapak vs komple soyarsın motoru.

Sonrasında kumlanacak ve boyanacak. Şaseye statik boya daha iyi olur.

Ve en önemlisi. Plakası yoksa uğraşma.
    karadag.05 bunu beğendi.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Çok teşekkür ederim şimdiden numaranızı profilde gördüm rahatsız etse imkanımız var mıdır takıldığımız yerde? Plaka var. Bu yıla kadar MTV ödemeleri yapılmış.İlk sahibi zaten sıfır almışlar garaja atmışlar duruyo çürük yok denecek kadar az kapalı yerde olduğu için.Elim anahtar tutar arabamın yağını falan kendim değişirim gözüm kesiyo yani ama teknik bilgim yok malesef. Hız yapmıycaz günlük kullanmıycaz amacımız hobi ve hurda olmasını önlemek. Hemde kendi emeğimle hayata döndürmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimden geldiğince yardımcı olurum. Usta işine hiç bulaşma. İki zamanlı zaten basit sistem. Elin anahtar tutuyorsa halledersin.

Bütün parçaları sökmen lazım ilk olarak. Ama önce bi çalıştırıp dene. Sorunları gör. Sonra motoru indirirsin. Çamurluk kapak vs komple soyarsın motoru.

Sonrasında kumlanacak ve boyanacak. Şaseye statik boya daha iyi olur.

Ve en önemlisi. Plakası yoksa uğraşma.
    Çok teşekkür ederim şimdiden numaranızı profilde gördüm rahatsız etse imkanımız var mıdır takıldığımız yerde? Plaka var. Bu yıla kadar MTV ödemeleri yapılmış.İlk sahibi zaten sıfır almışlar garaja atmışlar duruyo çürük yok denecek kadar az kapalı yerde olduğu için.Elim anahtar tutar arabamın yağını falan kendim değişirim gözüm kesiyo yani ama teknik bilgim yok malesef. Hız yapmıycaz günlük kullanmıycaz amacımız hobi ve hurda olmasını önlemek. Hemde kendi emeğimle hayata döndürmek.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Yakin olsan motor konusunda istediğin yardımı yapardım ama İstanbula bayağı uzaksin...
    Ayni yil ve modelde YouTube da takıldığın yeri anlatan video bulamaman neredeyse imkansız.
    Başarırsın sorun olmaz. Calıştırma için benzine yag katmayı unutma.. sanzuman yağına acele etmene gerek yok. Direk binip yol yapmayacaksın nasilsa..
    Calistir önce.. sonra sok dağıt topla tüm sıvıları değiştirirsin...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı karadag.05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Sorun değil whatsapptan ulaşabilirsin müsait oldukça cevaplarım.

Bi yerden başlamak lazım. Çeşitli vasıtalar topladım. Yapa yapa öğreneceksin. Mz hakkında bişey bilmezdim eskiden. Tulpar diye projem vardı o sayede mz uzmanı oldum. Sende bi yerden başla herşeyini öğrenirsin. Bide 2t makina basit olur zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)