Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

şehir içi 600 cc ss hararet yapar mı kullanımı çok zor mu? tecrübeleriniz neler

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yani anladım ki motor yapmasa bile sürücüsü yapabilir, büyük ihtimalle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani anladım ki motor yapmasa bile sürücüsü yapabilir, büyük ihtimalle.
    Motor için de, insan için de o kadar hararet zararlıdır.

Ne kadar motor fan açsa da o ana gelene dek sıcaklık pik yapar ve sonra aşağı düşer. Dünyada ki tüm sistemlerin istikrarlı olması istenir, dalgalı olması değil. Bu yüzden sıkışık trafikte kullanmak motorun uzun vadeli ömründen çalar.

İnsan sağlığı için ise; Vücudumuz belirli bir sıcaklıkta tutulur. Bu sıcaklığı dalgalandırmaya başlarsanız hasta olursunuz. Düşünün eğer vücut sıcaklığınız 39.5 dereceyi geçmeye başlarsa kendi zihin ve beden kontrolünüzü kaybetmeye başlıyorsunuz ve daha da sıcağı komaya kadar götürüyor.

Bölgesel sıcaklıklarda da aynı durum o bölgelere kalıcı hasar bile verebilir.
    (Örnek olarak erkekler de testislerin dışarıda olmasının bir sebebi var değil mi!)

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Valla yorumları okudum. Bende günde 50 55 km İstanbul’da yol yapıyorum 600cc motorum. Yorumları okuyunca dedim bizim motor 600cc 4 silindir değil galiba. Dostum ss motor problemi sürüş karakteri ile alakalı. Eziyet mi eziyet ama yorumları okuyunca sanki 600cc sürüyorsak garajımızın kapısı otobana açılmalı açılmıyorsa almamalıyız gibi anlam çıkardım. Benim motorum fz6 fazer. Trafikte bir r25 den daha kıvrak bir cbf 150 ne kadar rahat girip çıkıyorsa araya o kadar da rahatım. Yakıt gideri fazla oluyor az değil onu göz önüne al mutlaka. Yani 50 lira atar 1 hafta işe giderim diye düşünme. Haftada hiç yakmasan 150 200₺ yakıt alıyorsun. Benzinciye çok daha sık uğruyorsun. Hareret yazın sıcakta fan açıyor fan görevi gereği önden emdiği soğul havayı radyatör peteğinden geçirirken ısıtmış olarak arkaya atıyor ve dizlere geliyor. Ona çare yok malesef

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)