Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım lazım (Beverly 500)

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar. Forumda yeni üyeyim. Bugüne kadar hep 125 lik scooter kullandım. Pcx 125 vs vs. Artık büyutmek istiyorum. Pcx i sattım. Kafamda GTS Evo 250i almak vardı. Ama bizim burda çocukluğumuzun geçtiği bir motorcu abimiz var. Piaggio Beverly 500 ü var. GTS evodan bı tık fazla istiyor. Motor 2006 model ve 57 binde. Tüm bakımları falan hep zamanında yapıldı. Kayseri'ye Mardin'e gitti geldi o motorla. Pcx le ben şarköye gittim o rüzgar o yavaşlığı illallah ettirdi. Piaggio alınır mı İstanbul'da yaşıyorum. Motorun kazası belası hiçbir şeyi yok senelerdir bizim abide. Yağmur bile görmedi desem yeridir. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Bütçem 15-17.500 arası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    ikinci eli çok çok zayıf.. parça sorunu var dış kaportada.. direksiyon biraz ağır.. yakıtı normalden fazla diye biliyorum.. şuan ki piyasasını bilmiyorum ama 2018 aralıkta 6000tl ye almamıştım... o zaman ki ederi 7-8 civarıydı..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alınmasına alınır da ummadığın bir anda abidik gubidik bir parçanın değişimi gerektiğinde yurtdışına mahkumsun. Türkiye'de çok aman aman popüler olmamış bir markanın eski bir modeli bence patlamaya hazır bomba gibidir. Ben de 2008 model bir Kawasaki kullanıyorum. Geçen statör yandı, memlekette orijinal statör bulamadım, gittim sardırdım. Oksijen sensörümün değişmesi gerekiyor memlekette o lanet Denso marka sensörden yok, muadil kullanayım desem olur mu olmaz mı satın almadan anlayamıyoruz. Yurtdışından getirtsem vergisi şusu busu 2000 TL Bu tip motorları alırken uygun fiyata alıyorsun ama sonrasında bir aksilik çıktığında parça yok, bulsan bile sağlam paralar gidebiliyor.

Yamaha x-city düşünebilirsin bence

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha once Piaggio grubundan Aprilia bir scooterim oldugu icin rahatca soylebilirim, yedek parcasi oldukca pahali. 2006 model bir scooterin sorun cikarmamasi da dusuk ihtimal. 2018 yilinda benimki ile ayni bir scootera oksijen sensoru 1500TL idi, scooterin o anki 2. el fiyati ise en fazla 7000 ediyordu.

Alıntı AdM1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha x-city düşünebilirsin bence
    Oda alternatiflerim arasında ama ona da çok yakıyor diyorlar ama parça sıkıntısı yaşayacağımı düşünmüyorum. Peki xciting 250i yada GTS Evo 250 i hakkında ne düşünüyorsunuz alınır mı. 2 ay daha sabredip joymax te alabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Hiç bulasmiyorum o zaman. GTS Evo yada xciting 250 i hakkındaki görüşleriniz nedir. 2020 de alınır mı

Eger bütçen gelirin düşük ise alınmaz .

Şİmdi 2006-2010 BMW 520D yi Focus 2015 1.6,titanyum DTCİ fiyatına alabilirsin ...

İki aralarında fersah fersah fark var , ama BMW nin 2 litrelik motoru sorunlu , ve pahalı digeri ise 1,6 PSA motor komple motor alsan çıkmacıdan 10-15 alırsın her kese yaptırırsın ama BMW usta seçer parça seçer parası üç katı ..

UZun lafın kısası gelirin çok ise ucuza kaliteli mal binmek istiyorsun ve çıkacak sorunlar seni ekonomik açıdan yormayacak ise alabilirsin. Bütçeni zar zor denkleleştirseysen sana göre değil. Senin alacagın ikinci eli çok parçası ucuz olan ama bir o kadar segmenti düşük olan motordur.

Gelirini bilmiyoruz ona göre sen karar ver ..

Yapma o işi evladım. Bende x9 500 var kimse eline alip tamir etmiyor motoru servis dahil parasiyla yaptiramiyoruz.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Para mühim değil" demiyorsan yakıtı fazla, iyice eskimiş, motorlara yönelmek yerine 2015-2016 SYM Joyride Evo200i tavsiye ederim. Hem çok yakmaz, hem de nispeten daha iyi gider. Yada Yamaha Xenter155 düşünebilirsin. Cansız motor değildir. Biraz pahalı ama şöyle bir şey düşünebilirsin.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...20502546/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56980715/detay

Bir komsumuzda xmax var 2014 model sadece bir yan yatması var. ABS li olan model yeni kasa. 52 binde. Her bakımıni zamanında yaptırdı. Hava filtresini kompresorle hortumlarını benzinle siliyodu her hafta sonu. Laf arasında sordum satiyon mu diye de satarım alıcısı olursa dedi. 25 civarı deride ben 23-22 gibi alabilirim ondan. Sürdüm de harika bir rahatlığı var. O para eder mi ?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum eski model motor alacaksan hondadan ya da yamahadan şaşma. parça ve usta olayı büyük sıkıntı. bu muhabbetlerden dolayı gözüm yemedi ikinci el yüksek cc motor fiyatına gittim sıfır 250'lik aldım. iyi ki de almışım diyorum. benzininden ve bakımından başka düşünecek birşeyim yok.

eğer çok eski avrupa malı motor alırsan herhangi bir sorunda taksit taksit bi o bütçen kadar daha harcayacaksın zaten.
    acelen yoksa ya az daha biriktir ya da ikinci el japon kovala.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir komsumuzda xmax var 2014 model sadece bir yan yatması var. ABS li olan model yeni kasa. 52 binde. Her bakımıni zamanında yaptırdı. Hava filtresini kompresorle hortumlarını benzinle siliyodu her hafta sonu. Laf arasında sordum satiyon mu diye de satarım alıcısı olursa dedi. 25 civarı deride ben 23-22 gibi alabilirim ondan. Sürdüm de harika bir rahatlığı var. O para eder mi ?
    2014-2015 model Xmax'ler biraz sert diyorlar genelde motovloglarda veya yazilarda. Forza 300 onerirdim ama onlar da 30bin'e kadar cikmis.
    Sym Joymax 250 filan bakabilirsiniz veya parca sikintisi yoksa Daelim S3.

Bu arada Kymco distributor degisti, yeni distributor eskiden gelen scooterlara da destek verecek mi yoksa sadece "bizim getirdiklerimiz bizi baglar" mi diyecek bilmiyorum. Eger eski modellere de parca destegi vereceklerse (ki yasal olarak 10 yil destek olmak zorundalar) eski Kymco modellerine de bakabilirsiniz.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014-2015 model Xmax'ler biraz sert diyorlar genelde motovloglarda veya yazilarda. Forza 300 onerirdim ama onlar da 30bin'e kadar cikmis.
    Sym Joymax 250 filan bakabilirsiniz veya parca sikintisi yoksa Daelim S3.

Bu arada Kymco distributor degisti, yeni distributor eskiden gelen scooterlara da destek verecek mi yoksa sadece "bizim getirdiklerimiz bizi baglar" mi diyecek bilmiyorum. Eger eski modellere de parca destegi vereceklerse (ki yasal olarak 10 yil destek olmak zorundalar) eski Kymco modellerine de bakabilirsiniz.
    Daelim S3 çok kuvvetli makine. Aslında ilk aklımda olan 2 makine GTS Evo 250i ve kymco xciting 250ir idi. Ama xciting çok ağır diye direk eledim. Kuryelik yapıyorum daelim S3 e balata bulamamışlar arkadaşın söylediğine gore.Yoksa izlediğim videolardan yola cikarsak en güçlüsü daelim. Beklemek istiyorum ama fiyatlar günden güne artıyor.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim şahsi görüşüm hiç bir 250cc. maxiscooter ile kuryelik yapılmaz. Xcity 250 motoruma bir müşteri çıkmıştı. Kuryelik yapacağını söylemişti. Ona motoru satmamıştım. "Sakın böyle bir işe bulaşma demiştim". Kuryelik para kaybetmek için değil para kazanmak için yapılır.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şahsi görüşüm hiç bir 250cc. maxiscooter ile kuryelik yapılmaz. Xcity 250 motoruma bir müşteri çıkmıştı. Kuryelik yapacağını söylemişti. Ona motoru satmamıştım. "Sakın böyle bir işe bulaşma demiştim". Kuryelik para kaybetmek için değil para kazanmak için yapılır.
    Yok kuryelik mesleğim şuan için ama şahsi binmek için Alicam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)