Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 CC neden yetmez ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben 100lük cuptan 162lik drifte geçtiğimde güzel geldi. Böyle 100km sollama vs yok ama daha (baya baya) titreşimsiz. Benim için 110 km motorumun üstüne kapandığım adrenalinin tepe yaptığı bir sürat, 1000rrı olan adam için öyle değil.
    Uqurevc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    İnsan bir süre sonra hıza alışır. İlk başlarda 180 falan çok diyordum. Şimdi alıştım. Yanında 250cc üstü birisi varsa onunla gazlamaya çıkma. Canın çeker. R25 gitmiyor dersin. Yetmiyor mantığı burdan geliyor yani.
    Uqurevc bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Elindekiyle mutlu olamayan motosikletin keyfine varamaz. 600alırsın 1000lik alaydın derler. Yani çok da şee yapmamak lazım.
    Uqurevc ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nerede kullanacağına bağlı bazen 1300 cc de yetmez
    şehirler arası şehiriçi asfaltta kullanacaksan 250 cc gayet yeter gaza basayım uzayayım gideyim cebimi yormasın dersen mantıklı bi cc
    blueway2 bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    yazın İstanbul-Datça yaptım mt-25 ile. yanımda da cbf 1000 ile bir arkadaşım vardı. beraber gittik geldik peş peşe. ben giderken 185 tl yaktım o ise 350 tl civarı yaktı. o ön balata değiştiriyor 500 liraya ben değiştiriyorum 120 liraya. o yağa 280 lira veriyor ben 140 lira veriyorum. yanı hemen hemen herşeyi yarı fiyatına. tamam belki yüksek cc motorun tadı farklı oluyor ama gideride bi o kadar fazla. her zamanda söylerim abi ben küçük cc motor seviyorum çünkü bütün ihtiyaçlarımı tam anlamıyla karşılıyor ne bir eksik ne bir fazla. çok fazla yüksek cc motor kullandım fakat 250 cc ise benim için biçilmiş kaftan.
    Uqurevc bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle şehir içi 250 cc den fazlası anlamsız. Gerek pratiklik gerek maliyet anlamında. Büyük motor uzun gezilere çıkacaksanız iyi hoş, yormuyor ama büyük motorun sorunları da büyük oluyor. Küçük motorla nasıl olsa fazla kilometre yol yapmam diye sabah çıkıyorum, bir bakmışım akşam dönüşte; 600 km yapmışım. 250 cc çok güzel bir hacim aslında. Büyük olanın farkı; artçılı, üçlü çantalı ve her gün uzun kilometreler boyunca ve günlerce kullanacaksanız belli oluyor.
    blueway2 ve Uqurevc bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    250cc ya başlangıç motosikletidir, ya da binek motosiklettir (yani asıl amacı ulaşım olan motosiklettir.)

Bunlar dışında 250cc'nin gördüğüm tek tercih sebebi bütçe darlığı.
    Uqurevc bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc ya başlangıç motosikletidir, ya da binek motosiklettir (yani asıl amacı ulaşım olan motosiklettir.)

satış rakamlarına göre halkımızın %90 ının dar gelirli olduğu çıkıyor.Keşke imkan olsa,insanlar bi ev araba alsın diye ömür boyu çalışıyor,dolayısıyla 250 cc motor üzerindekiler her zaman fuzuli olarak görülüyor.İmkanlar zaten kısıtlıydı,son dönemdeki artışlarla iyice hayal oldu
    Uqurevc bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış Başlık.

Yetmeyen 250cc değil.

Para...
    Uqurevc ve erensel bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi aklıma geldi neden yetmiyor.

motosiklet sürmenin en keyif veren kısmı virajlardır ve 250cc hacime sahip motosiklet dar virajlarda zevk verirken biraz geniş açılı virajlarda çok zevk vermez. hele bir de yokuş yukarı ve yükünüz de fazlaysa falan hızınız düşeceği için hiç keyif almazsınız virajlardan. bu sebeple çok güçlü motosiklet olmasa da ortalama 70-80 beygirlik ve hafif motosikletlerle on numara keyif alırsınız virajlarda da düz yolda da.

bu arada yeri gelmişken; abartısız söylüyorum düz yolda her türlü artistliği/kekoluğu yapıp virajlarda kediye dönenler tam birer oğlan çocuğudur. altımdaki 35 beygirlik r25'le orta sınıf motosikletleri ankara kızılcahamam virajlarında manyak etmişliğim de vardır. motosikleti ulaşım aracı olarak kullananlar bu genellemeye dahil değildir tabi.

motosikletin ulaşım aracından ziyade keyif aracı olduğunu unutmayalım. bu sebeple arabalarda motor hacmi/gücü bir yere kadar herşeyken; motosiklette ise keyif almak açısından her bir beygirin ve torkun önemi vardır.

tekrar edeyim; motosikleti ulaşım aracı olarak kullananlar bu genellemeye dahil değildir.
    Uqurevc bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Cık, benim binek motosikletim 471cc. Tek amacı ulaşım; hanım yaz dört aylığına çocukla Bodrum'a gidiyor, keyfine dört kere biniyorsam ancak biniyorum... İstisnayım galiba?
    Uqurevc bunu beğendi.

Uqurevc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max 400
    Honda CBR 500 R
    Başlangıc motoru olabilirmi ve sonrasında uzun yolda istediğimi verirmi ?

Alıntı Uqurevc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle belirtmeliyimki motosiklet hayatına yeni basladım .
    İlk olarak 125 lik tavsiye ettiler ama tabi ben birazcık gözede hitap etsin diye secimimi
    R25 den yana kullandım ehliyete dahil yeni yazıldım motorumu aldım garajıma cektim.
    Şimdide diyolarki bu sana 3-4 ay sonra yetmez .
    Abi anlamadığım şu neden yetmez videoları top speedleri izliyorum gayette güzel makina sürekli şehir dısına çıkma ihtimalimizde yok zaten yakıt ve performans olarak da vidolarda cok güzel bahsetmisler .
    Neden yetmez ?
    Ben öyle hız tutkunu biride değilim bunuda söylüyorum olsun yetmez diyolar .
    Anlıycanız hevesim kırıldı şimdi 600 cc motorlara bakıyorum bütün gün ilanlarda
    Ne yapmalıyım akıl verin.
    Yetmezden kasıt durum şu..

Motosiklete ilk üniversite bölüm dersi için tasarladığımız ağaç motoruna sahip emeğimin geçtiği bir motorla başladım ve buradan aldığım heyecanla kendime motor aldım.
    125cc ile başlamıştım ki o zamanlar bütçem ona yetiyordu ama param olsaydı en iyisini alırdım ve bu hata olacaktı.
    125cc'den sonra 250, 600 ve şuan Ducati Diavel XDiavel S 1262CC bir motosiklete sahibim.

Düşük CC ile başlamanın ve daha sonra neden yetersiz kalacağını anlatayım size.
    Düşük CC ile kesinlikle başlanmalı düşüncesindeyim çünkü bu motorlarda motosikleti öğreniyorsunuz. Her şeyi hız olarak görmeyin. Motorunuza bir süre alıştıktan sonra hatta zamanla motorda yatmayı öğrendikten sonra artık daha fazla şey öğrenmek, daha kıvrak ve daha gazı kavrayan motosikletler istemeye başlayacaksınız. 100 km hıza 10 saniyede varırken artık sıkılacak ve ben zaten bu hıza alışkınım neden 3 saniyede çıkmayayım diyeceksiniz. Kısacası yetersiz kalma sebebi sizin isteklerinizi bir süre sonra karşılamayacak olması olacak bunu bir anda oha ben artık daha fazlasını istiyorum galiba dediğinizde anlarsınız.

Ancak motoru yeni aldığınızı dile getirmişsiniz. Bence en az 6 ay bu motorda kalmanızı ve motorun pistonundan tutun, hangi hava koşullarında size nasıl tepki vereceğini hatta motosikletinizin SESİNDEN SİZE NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ANLAYANA KADAR kalmanız. Ne zaman motorunuzun sesini anladınız işte o zaman artık level up and open new skin.
    Uqurevc ve espresso bunu beğendiler.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu dediginize katılmıyorum. Iki arkadas olarak 1190 ve 1290 sahibiyiz. Ayni zamanda ikimizde de bajaj v15 var. Bazen ufakliklarla cikip 500 600 km yapiyoruz. Hatunun 250 Duke desen ayri keyifli, onu da kaciriyorum bazen. Ufak motorlarin hic birisi "binek motosiklet" olarak alinmadi ki, o is icin scooter var. Simdi biz bu motorlari yeni basladigimiz icin mi, bütçemiz dar oldugu icin mi tercih ettik? Sonuc olarak bir sorunu olmayan her motorun yaşattigi keyif ayri olacaktir. Onemli olan beygiri filan bir kenara birakabilip keyfini cikarabilmekte. Neyse ki buyuk her zaman daha iyi degil, yoksa her yanimiz protez dolu olurdu.
    blueway2 ve Uqurevc bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Honda CBR 500 R
    Bence olur, uzun yolda da gayet rahattır. İki mola ile İstanbul Bodrum Akyarlar arası (750km) gitmişliğim çok CB500F ile.

CBR500R'ın tek sorunu bol karenajlı olması; yatırırsanız vs masrafı çok olur. Naked versiyonu CB500F daha uygun olabilir. (Koruma demirleri ve ön / arka maşalarda koruma takozları mutlaka olsun...)

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Honda CBR 500 R
    Hocam bence kullanın motorunuzu acele etmeyin. Cbr500r aldıktan sonra da 600rr canınız çekecek(mesela). Ben hiç R25 kullanmadım ama eminim güzel motordur.
    Uqurevc bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Dostum daha motoru adam akıllı sürmemişsin neden acele ediyorsun ki? Zaten r25 piyasası olan bir model satmak istediğin vakit de zarar etme gibi bir durumun neredeyse yok. Kullan biraz bir gör kendini. Paran varsa zaten istediğin vakit geçersin. Acele etme sakin ol, motosikleti kullanmadan sana yetip yetmeyeceğini anlayamazsın ve düz yolda motor zaten kimseye yetmez. Olay düz açık yolda basmak değil ki kullandıkça sen de göreceksin. R25 zaten çoğu insan için iyi sayılan bir motor. Ha ileride dersin düşük devirde yüksek güç üreten veya daha canlı bir motor istiyorum alırsın bir cb500f hayatını yaşarsın.
    Uqurevc bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Honda CBR 500 R
    bence yetersiz bir motor. almışken cbr 1000 rr alınmalı...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayabusa dan aşağı başlangıc motoru olmaz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediginize katılmıyorum. Iki arkadas olarak 1190 ve 1290 sahibiyiz. Ayni zamanda ikimizde de bajaj v15 var. Bazen ufakliklarla cikip 500 600 km yapiyoruz. Hatunun 250 Duke desen ayri keyifli, onu da kaciriyorum bazen. Ufak motorlarin hic birisi "binek motosiklet" olarak alinmadi ki, o is icin scooter var. Simdi biz bu motorlari yeni basladigimiz icin mi, bütçemiz dar oldugu icin mi tercih ettik? Sonuc olarak bir sorunu olmayan her motorun yaşattigi keyif ayri olacaktir. Onemli olan beygiri filan bir kenara birakabilip keyfini cikarabilmekte. Neyse ki buyuk her zaman daha iyi degil, yoksa her yanimiz protez dolu olurdu.
    Mesele iki tekerden zevk almaksa bisikletten de zevk aliyoruz sonucta... Ama realist olalim.

1190 ve 1290 hacimli olan motosikletleriniz ADV tarzı ise yazdiginizi anliyorum, buyuk ve ağır makinalar.

Ancak naked 1290 varken, naked 390 tercih edecegim bir senaryo dusunemiyorum sahsen. Mesela siz hangi durumda ne sebeple tercih ederdiniz?

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cık, benim binek motosikletim 471cc. Tek amacı ulaşım; hanım yaz dört aylığına çocukla Bodrum'a gidiyor, keyfine dört kere biniyorsam ancak biniyorum... İstisnayım galiba?
    Binek motosikletler 250cc ve alti olmak zorunda degil tabii ki. Burgman serisi buna guzel bir ornek bence...

Ancak 250cc Super Sport, 250cc cruiser, 250cc touring olmaz bence. Var olan modeller de ya baslangic ve egitim amacli, ya da ait oldugu urun gamında ucuz secenek olarak varlar. Arazi icin 250cc kuralini esnetebiliriz tabii ki...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)