Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Drone (hobi + gezi görüntüleme)

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sohbet bölümüne dronela da ilgilenenler için bir başlık açmak istedim.
    -Hobi bölümüne açmıştım konuyu ama onay gelmedi galiba. (herhangi bir dönüş de olmadı.)-

Hobi olarak motosiklete yakın buluyorum. Fotoğraf ve video ile ilgilenenler için farklı bir bakış açısı sunuyor.
    Motosikletin, trafik/ulaşım/gezi/hobi olarak genel kabul gören araçlardan farklı olduğu gibi.

Gezilerde de, özellikle blogger ve vloggerlar için bulunduğun çevreyi daha iyi görüntülemek açısından keyifli bir şey.

Direkt olarak motosikleti görüntülemek için en az iki kişi lazım. Her ne kadar takip özellikleri olsa da, sürücü tarafından hem kayıt alınması, hem de sürüş yapılması çok uygun değil sanki.

Fotoğraf veya videonun çekim açısı ile ilgili olarak elbette benzersiz. (Helikopteriniz yoksa )

Bakalım drone konusunu açabilecek miyiz forumda?

İlgili kişilerle birlikte, beraber öğreniriz.

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

drone'lar benim de ilgimi çekiyor ama takip özelliği gelişmiş pek bir seçenek yok, bir skydio 2 var onuda bulması ayrı dert, fiyatı ayrı dert hadi bir şekilde alsan muhtemelen yedek parçası servisi vs apayrı bir dert olur.

DJI mavi air vs görüntü kalitesi çok güzel ama kendimi çekemeyeceksem ne işime yarayacak diye düşünüyorum. şehirde vs uçurmak zaten yasak, anca gidip kırsalda doğa manzarası mı çekeceğim.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Beklentiler önemli tabii, ama teknoloji söz konusu olduğunda beklentilerimiz de sınırsız.
    Yani 80km. hıza kadar takip edeni çıksa, 100km olanı yok mu diyeceğiz bu sefer.

Kendi adıma, aşağıdaki görüntüyü çekebilecek kadar takip özelliği olan herhangi bir drone, uzunca bir süre yeterli olacaktır.

https://youtu.be/qIyHnkzrYTE

Skydio 2, senin de belirttiğin gibi şimdilik en iyisi. Ama o da, biz motosikletliler için, yukarıdakinden fazlasını vermek için yeterli değil.

Gopro'nun yolu çektiği gibi, yolda giderken sürücüyü çekebilen bir drone hayal etmemek lazım bir süre daha.

aslında süratle ilgili değil sıkıntı. DJI drone’ları hedefi görüntü işleme ile takip ediyor yani sizi kadrajtsn çıkarsanız ya da arkaplanla renkler çok aynı olurda karıştırırsa vs takip edemiyor öyle kalıyor bu tarz durumlarda sürekli bir göz drone’da olması lazım.

Skydio avantajı beacon cihazı ile aldığınızda sizi kaybetse bile sinyali takip ederek tekrar bulabilmesi. Özellikle offroad vs gibi araya engellerin girebildiği kayıtlarda skydio çok avantajlı hale geliyor.

Kaydınız çok güzelmiş bu arada çok beğendim

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında süratle ilgili değil sıkıntı. DJI drone’ları hedefi görüntü işleme ile takip ediyor yani sizi kadrajtsn çıkarsanız ya da arkaplanla renkler çok aynı olurda karıştırırsa vs takip edemiyor öyle kalıyor bu tarz durumlarda sürekli bir göz drone’da olması lazım.

Skydio avantajı beacon cihazı ile aldığınızda sizi kaybetse bile sinyali takip ederek tekrar bulabilmesi. Özellikle offroad vs gibi araya engellerin girebildiği kayıtlarda skydio çok avantajlı hale geliyor.

Kaydınız çok güzelmiş bu arada çok beğendim
    Öncelik tabii ki takip etme kısmında, sürat sonra geliyor. Ben takip etme kısmının çözülmüş olduğunu düşünüp, ikinci aşamaya geçmiştim.
    Skydio'nun esas güçlü olduğu taraf beacon'dan (bilmeyenler için drone'un takip etmesi için yapılmış ufak bir cihaz kabaca)ziyade, içinde bulunan işlemci ile görüntü analiz teknolojisi.

Bunu değerlendirme dışı bırakırsan kullandığım mini de, Litchi uygulaması ile kumandayı takip edebiliyor.
    (Beacon ile aynı mantık.)

Kayıt ilk denememdi. Beğeniniz için teşekkürler. Uçuş yeteneği anlamında kendimi geliştirip yarışlara katılmak gibi bir hedefim yok, ama sinematik çekimlerde daha fazla yol almayı isterim. Zamanla, olduğu kadar.

Motosiklet gezisi olmasa da, henüz 3. uçuşta konu olarak kartal görüntülemek ve kendimce güzel bir kayıt alabilmek keyifliydi mesela.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)