Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İthal 2. Eller geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet ucuza almana izin verir mi kardeş, vergisini yapıştırır.

600 dolara satılan ikinci el arabayı burada 100 bin tl'e satar, elin gavrunun çöpüne 10 yıl kredi çekersin.
    Bir an salaklaşmak mıdır yoksa temiz kalpli olmak mı diyelim işte bir anlık sevinmiştim 15 bin liraya Honda jazz falan alıcaz diye...

Senin yorumu okuduktan sonra normale döndüm..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir an salaklaşmak mıdır yoksa temiz kalpli olmak mı diyelim işte bir anlık sevinmiştim 15 bin liraya Honda jazz falan alıcaz diye...

Senin yorumu okuduktan sonra normale döndüm..
    gönül ister bana kapak olsun da ucuza satılsın fakat hiç zannetmiyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    ülkemize gelmeyen epey farklı model var güzel olur, fiyat avantajı olacağını sanmıyorum.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekonomi bilginiz damat kadar olsa bile ülkenin en büyük ekonomik sıkıntısının sebebinin cari açık olduğunu bilebilir, ve parayı yurtdışına akıtmanın yasallaşmasının ne kadar mantıksız olduğunu kestirebilirsiniz. Tabi yandaşlara gelir kapısı açmak uğruna böyle bir manyaklık yaparlar mı bilinmez.

otomotiv sektörü sıkışıp elde aşırı stok biriktiğinde ötv indirimi gelmişti, dolayısıyla sıraya araç yazan ve zaten yurtdışına manyak gibi para gönderilen dönemde ötv inmesini beklemek ne kadar mantıksız ise cari açığı genişletecek adımlar atmak daha bir mantıksızdır,amma velakin dediğim gibi işin içince cengiz inşaat - cengiz otomotiv olacaksa olabilir yoksa zor .

sahibinden.com sitesine rekabet kurulunun soruşturma başlatması daha iyi bir haber bence, sarı siteye 2-3 milyar ceza keser - 0 km liste fiyatından pahalı araç satanları fişleyip 2-3 milyarda onlara keserlerse hem kasaları dolar, hemde sapıtan ikinci el araç fiyatları bir nebze olsa 'artışı yavaşlayabilir' - düşer mi? sanmam.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sahibinden mevzuundan bir şey çıkmaz bence. (Yani kanunen...)

Site veya ilan sahiplerine ceza kesilmesi temennisine de ne desem bilemedim açıkçası. İşte kitle böyle olunca yönetim de öyle oluyor; tencere kapak...

bilgisayar oyunu ithal eden bir firmaya rekabet kurulu akıl almaz bir ceza kesmişti, liste fiyatını yükseltip zam yaptılar diye. Rekabet kurulu yasalarını bilmiyorum, bakalım neler olacak. Yurtdışından 2.el araç ithalatı kafa karışıklığı yaratır, hasar kaydı yok- muayene yok - km geçmişi yok . Garip bir durum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonomi bilginiz damat kadar olsa bile ülkenin en büyük ekonomik sıkıntısının sebebinin cari açık olduğunu bilebilir, ve parayı yurtdışına akıtmanın yasallaşmasının ne kadar mantıksız olduğunu kestirebilirsiniz. Tabi yandaşlara gelir kapısı açmak uğruna böyle bir manyaklık yaparlar mı bilinmez.

otomotiv sektörü sıkışıp elde aşırı stok biriktiğinde ötv indirimi gelmişti, dolayısıyla sıraya araç yazan ve zaten yurtdışına manyak gibi para gönderilen dönemde ötv inmesini beklemek ne kadar mantıksız ise cari açığı genişletecek adımlar atmak daha bir mantıksızdır,amma velakin dediğim gibi işin içince cengiz inşaat - cengiz otomotiv olacaksa olabilir yoksa zor .

sahibinden.com sitesine rekabet kurulunun soruşturma başlatması daha iyi bir haber bence, sarı siteye 2-3 milyar ceza keser - 0 km liste fiyatından pahalı araç satanları fişleyip 2-3 milyarda onlara keserlerse hem kasaları dolar, hemde sapıtan ikinci el araç fiyatları bir nebze olsa 'artışı yavaşlayabilir' - düşer mi? sanmam.
    Sahibinden.com ne yapiyor,ben anlamam bu islerden de.

Piyasayi mi yukseltiyomusss ?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bu haber, ithalatçı garantili cep telefonu ilanlarını anımsattı bana. Hani xxx Türkiye garantili telefonla, ithalatçı garantili telefonun arasında ki 200-300 tl fark gibi bir farkla gelir bunlarda.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Biraz moralinizi bozayım.
    Çeçenler Gürcüler ve Bulgarlarla birlikte bir çok ülke avrupanın taka arabalarını çoktan topladı.
    Yani kanun çıksa bile hurda araba gelme ihtimali az.
    Üstelik bir çok avrupa devleti eski arabaları hibrit ya da elektrikli ile değiştirenlere inanılmaz teşvikler veriyor.
    Mesela benim bırak satmayı çöpe atmaya kalktığımda üstüne 300 euro istedikleri bir arabam var. Geçen hafta bir elektrikli ile değiştirmeye kalksam nasıl olur diye bir otomobil firmasına hesap yaptırdım. Yaklaşık 7500 euro indirim yapıyorlar.
    Yani benim bedava versem kimsenin almadığı arabam 7500 euro ediyor.

Sıfır araba satışları avrupada da düştü. Markalar çok cazip kiralama teklifleri yapıyorlar. Örneğin Toyota Aygo modelini ayda 49 euroya kiralıyor.
    Modeline göre 140 ila 350 euro arası istediğin arabayı kiralayabilirsin. Hatta 500 ver jaguara bin ortamlar bu durumda.
    Bu kiralamalar genellikle 3 senelik ve yok bozuldu, yok kırıldı gibi dertlerin yok.
    Şimdi bazılarınız 3 sene boşuna para ödemek gibi görebilir ama kazın ayağı pek öyle değil.
    Çünkü aracı satın alıp 3 sene sonra satmaya kalksan ancak yarı parasına satabilirsin.
    Örneğin bugün 45bin euro ödeyip aldığın bir mercedes e serisi otomobil 3 sene sonra taş çatlasın 25 bin euroya alıcı bulur. O da fazla km yapmadıysan.
    Yani 20bin euro kaybın olur.
    Oysa kiralarsan 14-15 bin ödersin nerden baksan 5bin cebinde kalır. Üstelik süre sonunda aracı satın da alabilirsin.
    Kötü yanı yok mu?
    Var.
    Km sınırı var. Genellikle 30 ya da 40 bin kmyi geçmemek şartıyla oluyor kiralama işleri.
    Bana uygun ama sık araba kullanan ve uzun yol yapanlar için kötü.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Hangi mantikla yazdiniz bunu?
    2. el otomobil piyasasinda sahibinden.com gibi bir web sitesinin fiyatlara etkisini anlatir misiniz?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen bir rüya görürsün, ne kadar gerçekçiydi dersin. İşte öyle bir şey, anca rüyanızda görürsünüz.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene 55bine civic fd6 2010 130 binde araç aldık arkadaşa ki civic'in en dandik modelidir tüm modelleri bağımsız süspansiyon vs vardır bunda dingil var. Şuan fiyatları 110 civarı ve dolar bu kadar artmadı o günden bu güne. Şuan aynı fiyata alınabilecek bir araç söyleyin çünkü aldığım zam %10. Hadi 60 bin lira olsun limit.

Ben fiyatların düşeceğine inanmıyorum artık o inancı kaybettim. Geçen sene Alfa 159'lar 55-60 bindi. 156 2.0 olanlar 38-45 arasındaydı. Şimdi 80 yazıyorlar kilometreler de 200-300k arasında.

Ben sattığım giulietta'yı yerine koyabileceğime dahi inancım yok artık.
    Hocam bağımsız suspansiyona takılmayın bağımsız süspansiyon engebeli arazide ve çok yüksek hızla donulen virajlarda etkilidir zaten 160 la sert viraja giren yok girsenizde ESP var yani bağımsız çok gerekli değil limitleri zorlamadiktan sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkemize gelmeyen epey farklı model var güzel olur, fiyat avantajı olacağını sanmıyorum.
    Hocam ne kadar rahatsin ya sen maaşı dolarla mi alıyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Cari açık 18 senedir var ama neden hala dolar 100 TL olmadı bende orasını anlamadım bugünkü kurlar bile mucize bakalım her Yenigün ayrı bir rekorla uyanıyoruz çilli çıktı artik

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bağımsız suspansiyona takılmayın bağımsız süspansiyon engebeli arazide ve çok yüksek hızla donulen virajlarda etkilidir zaten 160 la sert viraja giren yok girsenizde ESP var yani bağımsız çok gerekli değil limitleri zorlamadiktan sonra
    Bağımsızı geçtim bu paraya araba yok gibi 60'bine kadar bir model kestirdim gözüme onuda şimdi yazarsam fiyatı yükselir.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne kadar rahatsin ya sen maaşı dolarla mi alıyorsun?
    Dolarla maaş almakla alakalı değil demek istediğim, örneğin Toyota’nın globalde çok modeli var, sadece bazı modelleri geliyor ülkemize, ayrıca aynı modelin farklı donanım seviyeleri olabiliyor yurt dışında

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dolarla maaş almakla alakalı değil demek istediğim, örneğin Toyota’nın globalde çok modeli var, sadece bazı modelleri geliyor ülkemize, ayrıca aynı modelin farklı donanım seviyeleri olabiliyor yurt dışında
    Ben kocaman yazdım bir sonuca varamadım, haberiniz olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hocam hangı modelı beklıyorsunuz land cruiser flnmı sonucta lpg taktıracaklar lpgsiz bınemezler o global modellere motorlar zaten 3 litreden baslar hadi o araba geldı burda ustası yok arabanın parcası sonucta yine dolarla gelecek usta anlamaz arabayı bozacak garanti yok bişey yok hatta ulkede ekspertiz bıle yok her ekspertiz raporu farklı cıkıyor gelecek ols olsa hurda cıkmaları bize kakalarlar olacak olan bu . Onun yerıne hintli çinli arabaları getirseler daha ıyı olur ki onalr bile geldı servıs olayını cozemedıler ulke hırsız dolandırıcı kaynıyor usta desen yok egıtım verıyorsun adamın beynı almıyor egıtımı dolayısıyla cheryler mahıondralar sunlar bunlar kactı gitti ulkeden şimdi hepsi kendı ulkeelrınde elektrıklı arac satış rekorları kırıyorlar

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam ikinci ele karışılmamalı, diktatörlük değil burası. (henüz)
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi mantikla yazdiniz bunu?
    2. el otomobil piyasasinda sahibinden.com gibi bir web sitesinin fiyatlara etkisini anlatir misiniz?
    https://www.haberturk.com/sahibinden...165110-ekonomi
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha hukuki olsun, sunu birakayim.

https://www.rekabet.gov.tr/Karar?kar...6-9fa3afd5fdbf

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak bu sekilde cezanin otomobil 2. el piyasasindaki yangini sondureceginden supheliyim. Fiyatlarin bu kadar yukselmesinden de sahibinden.com'u sorumlu tutmak zaten akil tutulmasindan baska bir sey degil. Daha dun, 600cc motosiklet bakan bir arkadasin actigi konuda, motosikletinin 2. el fiyati 80bin TL olan biri 105bin yazmisti "sari siteye".

Sunu kabul edelim, ulke halki olarak firsatciyiz ve sahtekariz, firsatini bulunca akrabalarimizi arkadaslarimizi da dolandiriyoruz. Onlarca durum/olay sayabilirim bunun icin.

Her ne kadar parodi olsa da, gercek yanlari olan bir video da birakayim konuyla ilgili.

https://www.youtube.com/watch?v=_BVJA8jvMjk

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim ülkenin market müşterilerinin kafası böyle. Bu kafalar ile fiyatların normalleşmesini beklemek hayal olur. Anca sıfır araç fiyatları düşer o zaman fiyatlar düşer. Buda bizim ülkemizde şuan ki yönetimin kafa yapısı ile imkansız

fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)