Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

2021 Triumph Trident 660

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle mantıklı söyledikleriniz fakat birinci ağızdan duyduklarımdan yaptığım çıkarıma göre dertleri çok motor satmak değil. MT07 gibi ele ayağa düşmesini hiç istemiyorlar. Fiyat politikasını da buna bağlıyorum ben. Zaten o kadar talebi de karşılayamazlar bence. Sadece getirip satmak değil mesele yedek parçasını servisini vs. karşılamaktan bahsediyorum.
    Yanlış bir yaklaşım olur; bu model tam olarak bir MT-07 killer olup piyasada güzel bir yer edinmelerini sağlayabilir. Sadece 3-5 tane Tiger ve Street Twin satmakla olmaz bu işler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Aradaki 5bin tl farkla ekstra olarak 2 sürüş modu, tft ekran ve çekiş kontrol veriyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama biraz mantıklı düşünen o 5bin tl farka razı olur. Ele ayağa düşmek doğru tabir mi bilmem ama bence istedikleri tam olarak bu. Sonuçta her firma çok satıp servisten, aksesuar ve yedek parça satışlarından para kazanmak ister. Triumph gibi büyük bir markanın da bu talebi karşılayabileceğini düşünüyorum. Zaten dertleri ele ayağa düşmemek ve marka değeri olsaydı, bu motora brembo ve öhlinsi de bi şekilde yedirip daha yüksek gelire sahip kesime sunarlardı.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ducati scramble boyutlarında bir motor sanırım mt07 den ufak gibi geldi bana.bi deneme imkanı olsa görme imkanımız daha iyi olucak.boyutlar bana sanki ufak geldi hatta ufak.gidon çok yakın baya bir dik oturuşa sahip gibi.bu arada euro dolar erimeye devam ediyor bu motor mart nisana kalıyorsa 80 bin tl ye almanız belki daha aşahasına baya bir mümkün olucak gibi duruyor

Bütün özellikleriyle muadillerinin üzerinde bir motor olduğunu düşünüyorum. Ancak bence triumph markası üzerinde yanlış bir algı var. Hangi triumph sahibiyle konuşsam taş gibi sorunsuz motor olduğunu dile getirdiler. Korlas mevzusuna gelirsek internette olumsuz çok yorum var ancak benim gözlemlediğim gayet kibar ve aklı başında insanlar. Yaza doğru zamanım bol geniş geniş yeni bir enduro tarzı motosiklet bakıyorum. Çoğu markaya gittim. En ilgili olan Korlas diyebilirim. Hatta uzun boylu sakallı orta yaşlı abi var buradan ona selam olsun motoru ayaklıktan indirdi buyur üzerine otur bak dedi özelliklerini anlattı sağolsun ilgilendi. Başka bir japon bayisine gittiğimde oranın ilgilisi ayağa bile kalkmadı sadece fiyat söyleyip geçiştirdi diyebilirim. Ayrıca korlasın teşvikli fiyatları var.Örnek vermek gerekirse (tam rakamlar kesin olmamakla birlikte) mesela bmw gsi avrupada 20bin euro civarında fiyatlara alınıyor triumph explorer tiger ise 19bin ya da 20 bin yani eşit fiyatlar. Ancak Türkiye de fiyat farkına bakarsak aralarında dağlar gibi bir fark var. Triumpha çok cazip fiyatlarla sahip olabiliyorsunuz.Bunu nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama motorcu dostu olmak aslında böyle birşey. Biraz uzattım kusura bakmayın ama trident 660 dopdolu bir makina, tüm parçaları neredeyse en iyileriyle donatılmış ve güvenlikli. Bu tarz vir motosiklet alacak olsam diğer rakiplerine bakmadan direkt bunu alabilirdim. Herkese saygılar sevgiler

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Biz bu Ülkede döviz kurlarındaki artışı direkt olarak liste fiyatlarına yansıtan distribütörlerin dövizdeki düşüşü de fiyatlarına yansıtmasını istiyoruz.Trident 660 modeli Euro kuru 9.07 TL iken de 84.490 liraydı,geçen hafta Euro kuru 8.50TL nin bile altına gerilemişken fiyat gene 84.490 lira.Ama Euro kuru 9.50 ye çıkmış olsa distribütör 2 gün beklemez direk 89.990 liraya çıkarır fiyatı.Yamaha alacak olsam zaten Korlasın fiyat politikasını eleştirmem,Avrupada hemen hemen aynı fiyata satılan iki farklı markanın iki farklı modelinden biri Türkiyede daha pahalıya satılıyor.Ne kadar çok satılırsa;yedek parça,servis ve ikinci eli çok daha iyi olur görüşündeyim.Ben fikrimi söyledim,daha önce de söyledim,şu anda olması gereken fiyat 79.900 TL.

Bildiğim kadarıyla bayiler her ay güncelliyorlar fiyatları belki ay başından sonra euro kurları düşmüştür emin değilim. Sonuçta ay sonunda 25i 30u arası sipariş verip ödemeyi yapmış olabilirler. Bir de tridentin fiyatı zaten teşvikli fiyat. Kendimce şöyle bir çıkarım yaptım triumph ile korlas belirli bir kota ve fiyat üzerinden Türkiye pazarına girmek için uygun teşvikli fiyatlar olarak anlaşma yapmış olabilirler. Eğer sözleşmede geçen fiyat 84.450tl ye geliyorsa ve kampanyalı olduğu için ücreti önceden ödendiyse fiyatlara yansıtamamış olabilirler. Belki yanlış da düşünüyoru olabilirim sonuçta teknik konular biraz sadece tüm motosiklet sever dostlarıma fikir olabilmesi adına böyle bir çıkarım yaptım.

Motosikleti
    2021 Triumph Trident 660
    Geliyor gönlümüzün efendisi

furkanguvenc bunu beğendi.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki 5bin tl farkla ekstra olarak 2 sürüş modu, tft ekran ve çekiş kontrol veriyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama biraz mantıklı düşünen o 5bin tl farka razı olur. Ele ayağa düşmek doğru tabir mi bilmem ama bence istedikleri tam olarak bu. Sonuçta her firma çok satıp servisten, aksesuar ve yedek parça satışlarından para kazanmak ister. Triumph gibi büyük bir markanın da bu talebi karşılayabileceğini düşünüyorum. Zaten dertleri ele ayağa düşmemek ve marka değeri olsaydı, bu motora brembo ve öhlinsi de bi şekilde yedirip daha yüksek gelire sahip kesime sunarlardı.
    Hocam yanlış anlamışsınız söylediğimi ben fabrikanın değil Türkiye distribütörünün kendimce yaptığım çıkarımını söyledim. Yoksa fabrikanın tabi ki yoktur böyle bir düşüncesi.

Alıntı nickjack27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık gelsin valla bence yoruldum beklemekten. Siz de sipariş verdiniz sanırım. Ne zaman geleceği ile alakalı bir bilgi alabildiniz mi?
    Son Ütücü bunu beğendi.

Motosikleti
    2021 Triumph Trident 660
    Artık gelsin valla bence yoruldum beklemekten. Siz de sipariş verdiniz sanırım. Ne zaman geleceği ile alakalı bir bilgi alabildiniz mi?
    Merhabalar, bana da resmi bir tarih vermediler henüz ancak Şubat sonu hedefi tutturulamayacak gibi hissettim. Thailand'da üretilen motorlar İngiltere, Fransa ve İspanya'ya ulaşmış.

Alıntı nickjack27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bana da resmi bir tarih vermediler henüz ancak Şubat sonu hedefi tutturulamayacak gibi hissettim. Thailand'da üretilen motorlar İngiltere, Fransa ve İspanya'ya ulaşmış.
    Avrupa’ya hatta uzak Doğu da bazı yerlere gönderilmiş bende takip ettim. Bana söylenen tarihte Mart 20.
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Avrupa’ya hatta uzak Doğu da bazı yerlere gönderilmiş bende takip ettim. Bana söylenen tarihte Mart 20.
    Bütün forum senin makinayı bekliyor hocam :D

Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün forum senin makinayı bekliyor hocam :D
    Teşekkür ederim dostlar dua edin de erken gelsin biraz burada beklemekten ağaç olduk Gelsin bol bol paylaşım da bulunacağım takip etmek isteyen olursa instagram'a da beklerim. İns: TTMotoVlog
    Cyan bunu beğendi.
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Teşekkür ederim dostlar dua edin de erken gelsin biraz burada beklemekten ağaç olduk Gelsin bol bol paylaşım da bulunacağım takip etmek isteyen olursa instagram'a da beklerim. İns: TTMotoVlog
    Youtube ve instagramdan takibe alıcam merakla bekliyorum

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    MT7 bakıyordum ancak TCS olmaması beni vazgeçirdi. Ben de 1 ay içinde bir makine alacağım. Eğer Trident çıkınca fiyatı da daha fazla uçmaz ve makine de güzel çıkarsa alırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT7 bakıyordum ancak TCS olmaması beni vazgeçirdi. Ben de 1 ay içinde bir makine alacağım. Eğer Trident çıkınca fiyatı da daha fazla uçmaz ve makine de güzel çıkarsa alırım.
    2. el piyasası ve servis ağı dışında MT-07'yi bununla kıyaslamam bile.
    Green Arrow bunu beğendi.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyetiniz varsa bir distribütör ile görüşün derim çünkü siparişler dışında getireceklerini pek sanmıyorum yada olsa bile baya bir sonra olur gibi geliyor bana.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el piyasası ve servis ağı dışında MT-07'yi bununla kıyaslamam bile.
    MT07 bu fiyatla önümüzdeki yıldan sonra piyasa motoru olamaz. 2017-18 sonrası adam akıllı mt7 satıldığı yok. Japoncular genelde garantici adamlar garantisi biten motorlara pek yönelmiyolar. Garantisi biten eski Japonların piyasası oldukça ağır son 2 yıldır, malum parça ve servis fiyatları çok yaklaştı pahalı rakipleriyle.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07 bu fiyatla önümüzdeki yıldan sonra piyasa motoru olamaz. 2017-18 sonrası adam akıllı mt7 satıldığı yok. Japoncular genelde garantici adamlar garantisi biten motorlara pek yönelmiyolar. Garantisi biten eski Japonların piyasası oldukça ağır son 2 yıldır, malum parça ve servis fiyatları çok yaklaştı pahalı rakipleriyle.
    Aslında fiyatlar o kadar arttı ki satışlar ondan düşük. Çok değil 1,5-2 yıl önce 40-45.000₺ civarına satılan ve o zaman dahi kitlesi tarafından pahalı bulunan MT-07 şimdi neredeyse 2 katı olan 80.000'e çıkınca satışların düşmesi çok normal. Bu sırf MT-07 için de değil, kısıtlı gelir sebebiyle tüketicilerimizin çok büyük çoğunluğu fiyata son derece duyarlı. Aynı paraya daha çok köfte olunca, imkânı olanlar için Avrupa markalarına yönelmek de mantıklı.
    Green Arrow bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında fiyatlar o kadar arttı ki satışlar ondan düşük. Çok değil 1,5-2 yıl önce 40-45.000₺ civarına satılan ve o zaman dahi kitlesi tarafından pahalı bulunan MT-07 şimdi neredeyse 2 katı olan 80.000'e çıkınca satışların düşmesi çok normal. Bu sırf MT-07 için de değil, kısıtlı gelir sebebiyle tüketicilerimizin çok büyük çoğunluğu fiyata son derece duyarlı. Aynı paraya daha çok köfte olunca, imkânı olanlar için Avrupa markalarına yönelmek de mantıklı.
    Öyle maalesef. Artık fiyatları kabullendik ama en azından şu var. Bu parayı veriyorsam kendini geliştirmiş motosiklet alayım diyor herkes. Hala makyajlaya makyajlaya aynı motoru ufak ufak geliştirerek satınca insanlar ayılıyor. Yepyeni dizayn edilmiş bir motosiklet varken, geni yaşlanmış makyajlanmış motosiklet Japon bile olsa tepki çekiyor artık

Dün Korlas ile görüştüm ilk sevkiyatta motosiklet alacaklardan birisiydim fakat sevkiyatlarda gecikme olacakmış bu yüzden 20 Mart gibi bir tarih verdiler. Sanırım ön sipariş verenler dışında bu motoru almak isteyen birisi uzunca bir süre beklemek zorunda kalacak. Söylenene göre üretim hazır olmasına rağmen gümrük ve sevkiyat işlemlerinde bazı sorunlar oluşmuş bu yüzden bir sonra ki sevkiyat ile birlikte gönderilecekmiş Şubat teslimatları.
    Hocam bende elimdeki motorlardan birini satıp bunu alsam diye düşünüyorum aslında ama bendeki sıkıntı 190 boy 92 kilo. Motor biraz küçük kalır bana diye düşünüyorum. Bir de artçı hanım olacak genelde sanki bize hiç gelmez bu motor gibi geliyor. Siz alınca bi incelemesini veya artçılı fotoğraf isteriz artık. Baktım küçük geliyor street tripple 2. El bakacağım birtane.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)