Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW R1200 GS ADV - 2018 - Mavi Beyaz ( Çalındı )

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Arkadaşlar Merhaba,
    Çok yakın arkadaşımın motoru bugün ( 02.10.2020 ) Gece 03:00 - 06:00 Arası Çalındı.
    Ekiplere bilgi verildi Ancak bölgede kamera olmadığı için ne tarafa gittiğini henüz öğrenemedik.

Sizlerden Rica görür veya Duyarsanız, Bizler ile iletişime geçerseniz çok mutlu oluruz

Yer Samandıra/Sancaktepe/istanbul
    Plaka 35 BLA 795
    Motorda çizik gibi şeyler yoktu, Arkada Sadece BMW'nin orjinal Topcasesi vardı.
    İlgili Motorun fotoğrafını da aşağıda bırakıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Geçmiş olsun. Umarım bir an evvel bulunur.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. İnşallah kısa zamanda bulunur. Kasko vardır herhalde . Bide plakayı yanlış yazmışsın. Resim 34 yazıda 35

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. İnşallah kısa zamanda bulunur. Kasko vardır herhalde . Bide plakayı yanlış yazmışsın. Resim 34 yazıda 35
    Teşekkürler evet yanlış yazmışım 34 olacak. Resimde gördüğünüz doğru olan plaka. malesef kasko yok.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun, en yakın zamanda umarım sağ sağlim olarak bulunur. :(
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Meraktan soruyorum, kilit zincir vs var mıydı?

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun.
    Çabucak bulunmasını diliyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    nassıl bir ruh hastası gs çalıyor ?? geçmiş olsun

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraktan soruyorum, kilit zincir vs var mıydı?
    malesef ki yoktu.

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Çabucak bulunmasını diliyorum.
    teşekkürler abi, bizde bir umut bekliyoruz inşallah..

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nassıl bir ruh hastası gs çalıyor ?? geçmiş olsun
    bu motorları kolay kolay parçalayıp satamazlar, bunları alanların çıkma parça gibi bir şey alacağını sanmıyorum. 1 hafta sonra biz motorunuzu bulduk, şu kadar ücrete yerini söyleriz demeleri bana çok yakın gibi geliyor..

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, en yakın zamanda umarım sağ sağlim olarak bulunur. :(
    amin inşallah çok sağol..
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun. Arkadaşınız adına hem üzüldüm hemde biraz kızdım. Yaranıza tuz basmak gibi olacak ama insan o motora hiç güvenlik önlemi almaz mı ya? Benim öyle motorum açıkta duracak zinciri disk kilidini geçtim yanına doberman bağlarım ekstradan.

Hırsızlar çok bilinçli ve seçici çalacakları motosiklet konusunda. Hem kendisi hem yedek parçası değerli motorları hedef alıyorlar.
    Listenin başını yüksek hacimli ve yeni model SS ler çekiyor, ayrıca bmw 1200GS veya ktm 1290adv gibi lüks endurolar da büyük risk grubunda.
    İstanbul içi xmax ve forza tarzı skuterlere de çokça musallat oldukları bir gerçek.

Kimi motoru pahalı diye kimisini de parçalayıp (skuterleri) yedek parça olarak satmak kolay diye çalıyorlar.

Gs sahipleri çıkma parça almaz diye düşünüyoruz ama maalesef o iş öyle değil. Motosiklet camiasının tamamı bilinçli değil maalesef. Daha önce de birçok yerde konuşuldu, "nereden geldiğine bakmam, ucuzsa 2. el çıkma parça alırım" diyen birçok kişi var.

Uzun lafın kısası devir kötü. Bu şeref yoksunu hırsızları yok edemeyeceğimize göre çok iyi koruma önlemleri almalıyız. Maddi imkanı olan kasko yaptırsın,mutlaka motorunu kapalı garaja koysun. İmkanı olmayan yüksek güvenlikli kesilmez zincir, alarmlı disk kilidi, gözden uzak tutmak ve dikkat çekmemek için üzerine branda, çalınırsa bulunması için takip sistemi (gps) vb güvenlik önlemlerinden birini/birkaçını veya hepsini uygulasın.

Yeniden geçmiş olsun, umarım en kısa sürede bulunur.
    espresso ve Metela bunu beğendiler.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Arkadaşınız rahatlığının bedelini ödemiş maalesef, sadece tahmini olarak söylüyorum ya bol paralı arkadaşınız, artık yenisini alır ya da onca emekleri bir kaskoya, zincire para vermemek uğruna gitti.

Kapalı garajda olması da şart, hadi belki başka bir yerdeydi motor dışarıdaydı o zaman da zinciri disk kilidi olacaktı, geçmiş olsun, umarım en kısa sürede bulunur, zaten hırsızlar para kopartmak için de çalmış olabilir ki, en iyimseri sizden o kasko ve zincir bedelinin kat kat üstünü verdirtecek bir para isterler, diğer durumda zaten bolca yedek parça olarak piyasada dolaşır.

Şu anda motosiklet ve yedek parça fiyatları uçuyor, insanlar çalıntı değil bakmaz fiyatına bakar ya da bilmediğiniz ustalar alır, müşterisine bir şekilde yutturur. motosiklet camiası, fiyatlar yüzünden bu aralar çok karışık.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    İnşallah bulunur, çok geçmiş olsun. Benim böyle motorum olacak evin içine sokarım. Şuan bile kapalı garajımda alarmlı disk kilitleri ve zincirli bir şekilde duruyor. Devir kötü

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Geçmiş olsun demekle geçecek bir durum değil
    herkezin takıldığı güvenlik tedbirlerine ben katılmıyorum
    şimdi 200000 tl lik motoru olan bunu zincir ile tabiki kilitlemez bende olsam bende kilitlemem disk kilidi vs ile uğraşmam ama muhakkak kasko yaptırırdım
    ki nc 750 yi bile kaskolu kullanıyorum kilitlemiyorum doğal olarak çalınırsa çalınsın diyorum

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Üzücü , benimde bir motosikletim çalındı bir yıl sonra bulundu ama epey değişmiş ve şase no sildikleri için öyle yatıyor (Pulsar 200ns) , bu ülkede ucuz motosiklet kullanma sebebim birazda bu 8000 lira yenisini alabilirim diyordum o da 25 oldu :(
    En kısa sürede sağlam bulunmasını dilerim.
    Bu vesile ile motosiklet hırsızlığında cezaların artması için baskı yapmamızın gerekli olduğunu tekrar yazayım.
    (Benim vakada bir yıl motoruma binip , haşat eden şahıs ben gidene kadar salınmıştı ve ifadesinde motoru letgo'dan aldım diyerek gelmediği mahkemede beraat etti.Suç birazda bende tazminat davası açmam gerekliydi).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)