Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

PLAKAYI DÜŞÜRDÜM ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt25
    selam herkese. dün akşam yolda plakam düştü dönüp aradım bulamadım. Yenisini çıkarmam için ne yapmam lazım bilen varmı ? karakola falan gitmek gerekiyor mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ruhsatla birlikte notere gidip plaka düştüğü için yeni ruhsat çıkaracaksınız, yeni plaka numaranızla noterden alacağınız belge ile plaka basımcıdan plaka bastıracaksını.

Plaka kaybolduğu için artık güvenlik gereği plaka numaranız değişiyor.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatla birlikte notere gidip plaka düştüğü için yeni ruhsat çıkaracaksınız, yeni plaka numaranızla noterden alacağınız belge ile plaka basımcıdan plaka bastıracaksını.

desene en az 300 tl girdi durup dururken :(

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ilk trafiğe gidiceksin noter sonra noterden sonra plaka en son sigorta

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk trafiğe gidiceksin noter sonra noterden sonra plaka en son sigorta
    ne sigortası ya plaka düştü yenisini çıkardım diye tekrar mı sigorta yaptırmam gerekiyor

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne zamandan beri bu uygulamaya geçildi? plaka kayıp olduğu zaman emniyete dilekçe verip oradan aldığımız belgeyle plaka bastırıyorduk.. Ankara da bunu yaptım.. Mersin de babam direk şoförler odasının basım yerine gitti, ruhsatı istemişler plakayı 30 dk sonra vermişler.. bu bahsettiğiniz uygulama ne zaman başladı acaba?
    ilhan5757 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne zamandan beri bu uygulamaya geçildi? plaka kayıp olduğu zaman emniyete dilekçe verip oradan aldığımız belgeyle plaka bastırıyorduk.. Ankara da bunu yaptım.. Mersin de babam direk şoförler odasının basım yerine gitti, ruhsatı istemişler plakayı 30 dk sonra vermişler.. bu bahsettiğiniz uygulama ne zaman başladı acaba?
    umarım hala sizin dediğiniz gibidir. birazdan karakola gidip soracam

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    yıllardır böyle yapıyoruz biz ama arkadaşlar birbirlerini teyit ederek yazınca acaba kanun mu değişti diye düşündüm.. bu arada karakol çare değil... bulunduğunuz yerdeki trafik şubeye gidip dilekçe vereceksiniz.. onlarda plaka basımı için size belge verecek.. o belgeyle artık norere bir ödeme yapılıyor sanırım 22 tl civarı.. eskiden emniyetten direk plaka basımına gidiliyordu..
    ilhan5757 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Plaka yenilemek ve Plaka çıkartmak arasında işlem farkı vardır.
    eğer elinizde eski plakanız varsa onunla birlike noter ve plaka basım merkezi ile görüşüp işinizi halledebilirsiniz.
    ancak kaybolan plakada işlem farklı. noter sizden eski plakanızı istediğinizde plaka olmaz ise sizi plaka çıkarma makbuzunuzu vermez.
    sizin öncelikle emniyete gidip plakanın kayıp olduğuna dair bir rapor vermelisiniz, onların size vermiş olduğu belge ile birlikte gidip 40 lira notere 40 lira da plaka basım merkezine vereceksiniz ( geçen sene 24 liraydı bu sene 40 lira olmuş ) plaka kayıp bedeli ise emniyet tarafından belirleniyor ancak ne kadar ve nereden ödeniyor onu bilmiyorum.
    ilhan5757 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    akşam oturduğum yerdeki karakola gittim ifade tutanağı yazdılar verdiler kayıp olduğuna dair. motorun fotolarını da çektiler. bu ifade tutanağı ile birlikte gidip şoförler odasından çıkarabilirsin plakanı dediler ama bakalım yarın durum belli olacak emniyete notere falan gitmem gerekecek mi

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egm sistemine düştükten sonra kayıp ihbarı notere gitmen gerekecek. motosiklerde tek plaka olduğu için, plaka kaybında plaka değişiyor. plaka değiştiği için de ruhsat değişiyor. ruhsat değişeceği için notere gitmen gerekiyor. noterin kağıdı ile de şoförler odasına. sigortayı da sonrasında arayarak halledersin değişen plaka ve ruhsattaki seri no'yu söyleyerek. geçen hafta ben de kaybettim, hepsi güncel bilgi.
    espresso ve ilhan5757 bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Merdo'nun belirttiği işlemler en güncel ve doğru bilgiler.

Notere ruhsat için 207 tl akabinde plaka basımı için şoförler odasına 40 tl ödeyeceksiniz.

İşlemler bittikten sonra sigortacınızla görüşüp sigorta zeyil işlemini (mevcut sigorta poliçenizin yeni ruhsat ve plakanıza göre güncellenmesi) yaptırmayı unutmayınız.

Geçmiş olsun.
    Kerykeion ve ilhan5757 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egm sistemine düştükten sonra kayıp ihbarı notere gitmen gerekecek. motosiklerde tek plaka olduğu için, plaka kaybında plaka değişiyor. plaka değiştiği için de ruhsat değişiyor. ruhsat değişeceği için notere gitmen gerekiyor. noterin kağıdı ile de şoförler odasına. sigortayı da sonrasında arayarak halledersin değişen plaka ve ruhsattaki seri no'yu söyleyerek. geçen hafta ben de kaybettim, hepsi güncel bilgi.
    PEKİ BU İŞLEMLERİ NE ZAMANA KADAR YAPTIRMAM GEREKİYOR O KONUDA BİLGİNİZ VARMI. KARAKOLDAN VERİLEN İFADE TUTANAĞI İLE CEZA YEMEDEN Bİ SÜRE PLAKASIZ DOLAŞABİLİRMİYİM ?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bende 1 kez kaybettim plakamı, Plakanız ve ve ruhsattaki ilgili yaprak değişecek. 3 sene önce 200 tl civarı bir masrafım olmuştu. Tekrar sigorta yaptırmıyorsunuz gerek yok. Sigortacınıza plaka değiştirdiğinizi bildirin.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sen yine bana bakma, yukarıda yasal anlamda doğru cevaplar verilmiş ama ŞU DA OLUR ;

Aynı boyutlarda " mühürlü " bir plaka bastırırsın, internette tonla yapan var .. takar devam edersin .. bir şey de olmaz ..

Ben hiç orijinal plaka kullanmadım mesela, orijinali hep evde falan durmuştur .. girmediğim muayene ya da çevirme de kalmadı .. sorun olmaz .. bunu da bil ..

https://www.gittigidiyor.com/arama/?...B&gclsrc=aw.ds

https://www.gittigidiyor.com/arama/?...0plaka%20motor
    ilhan5757 ve Barbarouses bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yine bana bakma, yukarıda yasal anlamda doğru cevaplar verilmiş ama ŞU DA OLUR ;

Aynı boyutlarda " mühürlü " bir plaka bastırırsın, internette tonla yapan var .. takar devam edersin .. bir şey de olmaz ..

Ben hiç orijinal plaka kullanmadım mesela, orijinali hep evde falan durmuştur .. girmediğim muayene ya da çevirme de kalmadı .. sorun olmaz .. bunu da bil ..

https://www.gittigidiyor.com/arama/?...B&gclsrc=aw.ds

https://www.gittigidiyor.com/arama/?...0plaka%20motor
    BAK BU BENİM DE AKLIMA GELMİŞTİ AMA GÜVENEMEDİM :D AMA 300 TL CİVARI VERMEKTENSE ONU TERCİH EDEBİLİRİM ŞUAN

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    yeni plaka alın, ileride kaybolan plaka suça karışırsa derdinizi anlatamazsınız.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni plaka alın, ileride kaybolan plaka suça karışırsa derdinizi anlatamazsınız.
    BİR DE O VAR DİMİ :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Alıntı ilhan5757 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİR DE O VAR DİMİ :(
    AYRICA HAK MAHRUMİYETİ GÖRÜNÜYOR ŞUAN EMNİYETE BİLDİRDİĞİM İÇİN

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bence plakayı ensemize dövme yaptırmalıyız
    ilhan5757 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...islemleri.html

2019 Nisan'da da bu şekildeymiş. Önce trafik şube sonra noter. Yeni ruhsat. Oradan da plaka basım için şöförler odasına.

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik tescil bürodan kayıp bildirim yaptım. Ruhsat ve kimlik fotokopisi gerekti. Sonrasında sisteme işlendiği bilgisi ile herhangi bir evrak verilmeden notere gidip yeni ruhsat, plaka basım kağıdı ve artes gibi değişik birsey yazan bir kagit verdiler. Bugün araç satışını yapmak istedigimde gelir idaresi başkanlığından plakanın tescilli olmadığı hatası dönüyordu. Bunun için vergi dairesine yonlendirildim. Nakil Araçları vergi dairesinde noterden verilen kağıdı istediler ve işlemi anca bu şekilde tamamlayabildim. Bu son adımla ilgili noterden bilgi verilmiyor. Kayıp yüzünden ruhsat yenileyen olursa aklında bulunsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Benim plaka kaybetme ile araç satışı arasında 1gün olduğu için böyle bir sorun yaşamış olabilirim. Yine de plaka değişikliğinden sonra vergi dairesinden kontrol ettirin. Noterden verilen Artes belgesini de atmayın.
    ilhan5757 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)