Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2019 Kayıp Plaka İşlemleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Merhaba, bugün "bişey olmaz yeeaaa" diye gezindiğim çatlak plakalık kopup gitmiş ve maalesef 100kmden fazla yol yapmıştık. Son 2kmlik yolu taradım ve bulamadım.

Yeni sorun yeni plaka çıkartmak. İnternette net bir bilgi bulamadım. Forumda da eski konular duruyor. Net bilgisi olan yazabilir mi.

2016da çıkan kanun ile plaka kayiplarinda yeni plaka, dolayısıyla ruhsatı da değiştirmek gerekiyormuş. Bu işlem için emniyete uğramak gerekiyor mu yoksa direkt notere mi gidiliyor.

Bir de büyük ihtimal pazartesi motorun satışını veriyorum. Satış esnasinda karşı taraf plaka değişikliği isterse benden eski plakayı talep ediyorlar mi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Hacı 1 ay önce falan düşürdüm plakayı..Şöyle yaptım; İlçe emniyete gittim, bi dilekçe yazdırdılar bana sonra bi belge verdiler ya da sisteme girdiler bir de.Sonra en yakın notere gittim o belgeyle hemen ruhsatı değiştirip yeni plaka verdiler,171 tl civarı tuttu sanırım..Sonra bi şoförler odası ziyareti yaptım ve plakamı çıkarttırdım 21 tl de oraya bayıldık :D Sonra taktım motora devam..
    gerivites bunu beğendi.

Motosikleti
    D400
    2yuzluk olduk gene iyi mi
    muhammetcon bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Trafik şube müdürlüğüne ruhsat ve kimliğin ile başvuruda bulunuyorsun. Onlar sisteme girdikten sonra notere yönlendiriyor. Noter yeni ruhsatını ve plaka çıkarmak için şoförler cemiyetine verilecek evragi veriyorlar. Şoförler odasından da plakani alıp işlemi tamamlıyorsunuz.

Motosikleti
    D400
    Trafik tescil bürodan kayıp bildirim yaptım. Ruhsat ve kimlik fotokopisi gerekti. Sonrasında sisteme işlendiği bilgisi ile herhangi bir evrak verilmeden notere gidip yeni ruhsat, plaka basım kağıdı ve artes gibi değişik birsey yazan bir kagit verdiler. Bugün araç satışını yapmak istedigimde gelir idaresi başkanlığından plakanın tescilli olmadığı hatası dönüyordu. Bunun için vergi dairesine yonlendirildim. Nakil Araçları vergi dairesinde noterden verilen kağıdı istediler ve işlemi anca bu şekilde tamamlayabildim. Bu son adımla ilgili noterden bilgi verilmiyor. Kayıp yüzünden ruhsat yenileyen olursa aklında bulunsun.

Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı 1 ay önce falan düşürdüm plakayı..Şöyle yaptım; İlçe emniyete gittim, bi dilekçe yazdırdılar bana sonra bi belge verdiler ya da sisteme girdiler bir de.Sonra en yakın notere gittim o belgeyle hemen ruhsatı değiştirip yeni plaka verdiler,171 tl civarı tuttu sanırım..Sonra bi şoförler odası ziyareti yaptım ve plakamı çıkarttırdım 21 tl de oraya bayıldık :D Sonra taktım motora devam..
    Aynı plakayı mı bastırdınız yoksa farklı bi plaka mı verdiler?

Ruhsat değiştiğine göre plaka da değişmiş olmalı.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Merhaba arkadaşlar,

Motosiklet plakası kaybolursa-çalınırsa neler yapmak gerekir, sadece plaka işlemleri değil, muayene, OGS-HGS veya sigorta açısından ne yapmak gerekir ve 2020 yılı için kaça maloluyor detaylıca anlattım. Umarım faydası olur.

https://www.youtube.com/watch?v=VHqWrxrAN58
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)