Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yol ve Motosiklet Bakımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar merhaba . Uzun yollara çıkan arkadaşlar zincirli motorlara nasıl bir bakım uyguluyorsunuz ? Nelere dikkat etmek lazım mesela ? Zincir kaç kmde yağlanmalı, temizlenmeli mi ? Ya da ne kadar sürede bir temizlenmeli ? Çantanıza gaz yağı vs alıyor musunuz ? Kısacası uzun yol yapmayı planlayan ve muhtemelen kamp şeklinde bir tatil yapacak olan biri için öneriler ihtiyacım var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Merhaba yola çıkmadan 1 2 hafta öncesi periyodik bakım yapıyorum yağ filtre falan(zincir dişli buji balata bunların tam olduğunu var sayıyorum)çıkmadan 1 gün öncede lastik havasını ayarlıyorum.Ortalama 300kmde yağlama yapıyorum stabilize yola girmediğim için sadece yağlama yetiyor.Kamp olayını hiç yapmadığım birşey diyemiyeceğim.
    Ogretmen bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sadece sprey yağ alın geçin. 300-400 km'de bir yağlayın. Evinize döndüğünüzde temizlersiniz.
    Ogretmen bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba . Uzun yollara çıkan arkadaşlar zincirli motorlara nasıl bir bakım uyguluyorsunuz ? Nelere dikkat etmek lazım mesela ? Zincir kaç kmde yağlanmalı, temizlenmeli mi ? Ya da ne kadar sürede bir temizlenmeli ? Çantanıza gaz yağı vs alıyor musunuz ? Kısacası uzun yol yapmayı planlayan ve muhtemelen kamp şeklinde bir tatil yapacak olan biri için öneriler ihtiyacım var
    1500 km lik turda sprey yağı 300 km de bir yağladım, temizlik eve gelince dünya turu değilse yaptığımız..
    Ogretmen bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    800 kmye kadar olan turlarda sadece cikmadan yagliyorum. Donuste temizlik ve tekrar yaglama. 800km ustu yollarda yanima sadece zincir yagi aliyorum, 2500 kmye kadar da sadece 1 kez yagliyorum arada.

Kuduz doktora baglamaya gerek yok, zincirinizi zaten olmasi gerektigi gibi 5000 kmde bir geren, 20 binde bir de degistiren insanlardansaniz bunlara cok takilmaniza gerek olmaz.

Bunun disinda kucuk takimlar ve lastik tamir kiti ve yagmurluk disinda bir sey tasimaniza gerek yok bence. Yol ne kadar uzun olursa olsun. Gerisi overkill cunku.
    Ogretmen bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Zinciriniz koparsa diye her ihtimale karşılık olması için zincirinize uygun kelebek ve onu takmak için pense alın. Bazen hayat kurtarabiliyor . Onun haricinde diğer meseleleri arkadaşlar söylemiş zaten.
    Ogretmen bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler