Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2018 Triumph Street Triple S modeli kullanıyorum. Uzun far kapanmıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba

1000km lik bir ankara yolculuğum oldu. Dün motorumda herhangi bir sıkıntı bulunmuyordu.
    Bugun kontağı açtığımda uzun farında açık olduğunu gördüm. Ancak kapanmıyor.
    Tuşa bastığım zaman farda ufacık bir artış oluyor. Tekrar tuşa bastığımda ise sönmüyor sabit açık.

Sizce ne olmuş olabilir nasıl söndürebilirim bunu. Trafikte muhtemelen büyük küfürler yiyorum.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni nesil motosikletlerde far sönmez. sadece uzun kısa vardır onun düğmesi o.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Üstteki arkadaş yanlış anlamış galiba.

Sorunuzun cevabına gelirsek, sol kütüğü bir açmak gerekir. Açıp kabloların düzenine ve tuşun rahat hareket edip etmediğine bakın. Mutlaka kontrol kalemi kullanın. Muhtemelen bu sonuç verecektir.

Ayrica sunu sormak gerekir, göstergede uzun far işareti gorunuyor mu?

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstteki arkadaş yanlış anlamış galiba.

Sorunuzun cevabına gelirsek, sol kütüğü bir açmak gerekir. Açıp kabloların düzenine ve tuşun rahat hareket edip etmediğine bakın. Mutlaka kontrol kalemi kullanın. Muhtemelen bu sonuç verecektir.

Ayrica sunu sormak gerekir, göstergede uzun far işareti gorunuyor mu?
    Kütüğü açtım wd40 ladım oksit vs hiç birşey yok. Tuşa bastığımda sigortanın oradanda switch sesini duyabiliyorum.

Evet. Normal şartlarda uzun farı açıp kontak kapatıp yeniden kontak açtığımda bile sönük başlıyodu. Ancak şuanda hep uzun, far işareti yanık halde duruyor.

Çıldırmak üzereyim hiç birşey yokken durdukyere bu hale gelmesi moralimi çok bozdu.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani çok ütopik olacak ama hani belki iki kere uzun tuşuna basıp böyle bir fonksiyonu aktif etmiş olma ihtimali var mıdır?

İstanbul'da ikamet ediyorsanız Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi Teknisyen Oto Levent Fazlıoğullarından ustaya göstermenizi öneririm. Çözmeden bırakmayacaktır.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    led değil ise ampul patlamış olabilir buda uzunların yanık kalmasına neden oluyordur.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    led değil ise ampul patlamış olabilir buda uzunların yanık kalmasına neden oluyordur.
    Böyle bişey mümkün mü gerçekten? Şuan düşününce anlık güvenlik açısından çok mantıklı geldi.

Çok mantıklı.

Mesela Opel Corsa'da (ki eminim bir çok otomobilde de vardır) 2 fren ampulü patlarsa led olan ortadaki 3. fren lambası park görevini de üstleniyordu...

Motosikleti
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bişey mümkün mü gerçekten? Şuan düşününce anlık güvenlik açısından çok mantıklı geldi.
    Yeni nesil beyinli araçlarda arızayı bu şekil veriyor, mesela sinyal de kopma veya temassızlık varsa sinyal hızlı yanıp söner buda arıza bildirir, far ampulü de böyle patlak ise uzun far ışığı aktif olarak yanık kalır kontrol ettirmenizde fayda var.
    olcaytuna bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    yazilimsal bir sey degilse eger, ya düğme mekanizmasında bir sıkıntı var sürekli basılı kalmış gibi yada kablo kısımlarında bir yerden 12 volt alıyor uzun kapalı olmasına rağmen

Yeni nesil beyinli araçlarda arızayı bu şekil veriyor, mesela sinyal de kopma veya temassızlık varsa sinyal hızlı yanıp söner buda arıza bildirir, far ampulü de böyle patlak ise uzun far ışığı aktif olarak yanık kalır kontrol ettirmenizde fayda var.
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mantıklı.

Mesela Opel Corsa'da (ki eminim bir çok otomobilde de vardır) 2 fren ampulü patlarsa led olan ortadaki 3. fren lambası park görevini de üstleniyordu...
    Ama şimdi şöyle bişey var ki çift farlıyız. Sağ taraf sadece kısa, sol taraf sadece uzun. 2 tarafta yanıyor sıkıntısız. Yinede kısası patlayan far çalışırmı? Yani far patlasa sağ tarafın komple sönmesi gerekmezmiydi acaba Tam bilmiyorum bende açıkçası.

Bugun gidemedim servise iş yoğunluğundan ötürüde o yüzden burda soruyorum

Arka park ampulü falan çalışıyor mu? Yani komple bir kontrol etseniz mi?

Motosikleti
    Ama şimdi şöyle bişey var ki çift farlıyız. Sağ taraf sadece kısa, sol taraf sadece uzun. 2 tarafta yanıyor sıkıntısız. Yinede kısası patlayan far çalışırmı? Yani far patlasa sağ tarafın komple sönmesi gerekmezmiydi acaba Tam bilmiyorum bende açıkçası.

O zaman elektriksel bir sıkıntı olabilir, uzun kısa düğme mekanizması işlevini görmüyor olabilir baktırmanızda fayda var.

Valla allah razı olsun. Kısa ampul patlamış o yüzden fix uzunlar açık kalıyomuş cidden. Kumanda sıkıntılıda 2 binlik falan olucam diye çok korktum ciddi anlamda. Bugun joyecar led sipariş ettim gelir gelmez takıcam hemen.
    Green Arrow bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Ben de çift farlıyım, kontağa bağlı olan ampulüm patladığında uzunum da yandı / çalıştı ( sadece uzun ), uzunum patladığında kontağa bağlı olan ampulüm de çalıştı ..

Bağlantılarımız muhtemelen farklıdır tabii de, soruyu görünce cevap vereyim dedim.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)