Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Seçimi Yaparken Mağazanın Yanlış Yönlendirmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba.
    İzmirde yaşıyorum.
    İlk önce 500-600 fiyat aralığında satılan bir kask almak için mağazaları gezdim ve çok güzel modeller buldum.
    Daha sonra forumdan tavsiye amaçlı konu açtıktan sonra 1000-1500 aralığına çıkmaya karar verdim ve tekrar kask için mağazaları gezdim.
    Fakat burda kask satanlar bu aralığa çıkınca hep güvenlik açısından aynı derece olan ve kampanyasız ürünleri gösterdiler.
    Kask alıcam fakat her gittiğimde kandırıyorlar gibi bir his var. Bunun oluşmasındaki bir etken de adamlar bir yer 2017 kaskı çıkarttı 2020leri 1500tl ye satılırken bu 1500 olur diye. Bir kaç yer de aynı şekilde internette satılanlardan çok aşırı pahalıya kasklarını satmaya çalıştı. Ama 500-600 arasında bakarken ya internetle aynıydı ya da ucuzdu.
    Yani kısacası ben kask almak istiyorum ama bu gibi durumların önüne geçmek için ne söylemem gerek.
    Ek olarak ben kaskı maksimum 30dk-1saat kullanıcam. Ve kullanımım günlük değil haftada 1 belki şeklinde. O yüzden konfor, rahatlık benim için 2. Planda. İlk planımda güvenlik var. Bana gösterilen kasklarda güvenlik artmadan konfor artıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Bende yakın zamanda başımdan geçeni anlatayım.
    Fuarda En fazla 1000 TL ye alacağım bir kask bakıyorum. ( Artçım için )
    Mağazaları geziyorum ve onlinede olanların fiyatların bile üstünde fiyatlar gördüm.
    Son gördüğüm mağaza ise DURT markasıydı. Daha önce japon bir markada çalışan satıs danısmanını orda gördüm ve sohbet ettik.
    kendisiyle fikir alışverişi yaptığımda 750TLlik bir kask gösterdiler.
    Aldım ve kask hiç bahsettikleri gibi değil.
    içeriye aldığı rüzgar sesiyle enstürman çalınır.
    kasktan gıcır gıcır sesler geliyor çatlıyacak gibi

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    2020 üretim kask aradığını söyle, uzun uzadıya bişeyler sorma bilmiyor derler keklerler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bence ne istediğinizi bilmiyorsunuz, böyle kask alınmaz.

500 liralik, 1000 liralık gibi bakış acısı yanlış, serbest piyasa, 500 liralık kaskı bir diğeri 1000 'e de fiyatlandırabilir, ölçü bu değildir.

-Alacağınız kask standartlarını karşılıyor olmalı - ECE - DOT veya Snell.

Bu kriterden sonra, bütçeniz dahilinde dış kabuk tercihi yapılır, Termoplastik - Fiberglass veya Carbon kabuk. Akabinde kafa şeklinize uygun bir kalıp olup olmadığı belirlenir, ve diğer nitelikler ele alınır. Örneğin; konfor ve pratiklik detaylarına bakılır (Padlerine, vizörüne - havalandırmasına- bağlantısına- vb.)

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ne istediğinizi bilmiyorsunuz, böyle kask alınmaz.

500 liralik, 1000 liralık gibi bakış acısı yanlış, serbest piyasa, 500 liralık kaskı bir diğeri 1000 'e de fiyatlandırabilir, ölçü bu değildir.

-Alacağınız kask standartlarını karşılıyor olmalı - ECE - DOT veya Snell.

Bu kriterden sonra, bütçeniz dahilinde dış kabuk tercihi yapılır, Termoplastik - Fiberglass veya Carbon kabuk. Akabinde kafa şeklinize uygun bir kalıp olup olmadığı belirlenir, ve diğer nitelikler ele alınır. Örneğin; konfor ve pratiklik detaylarına bakılır (Padlerine, vizörüne - havalandırmasına- bağlantısına- vb.)
    Dediğinizde çok haklısınız fakat gittiğim esnaflar hep çok yanılttı beni.

Aynı dükkana 2 hafta arayla gittim. Bugun de gittim.
    500 liralık kask alcam dediğimde piyasada 500 TL satılan kaskı gösterdiler.
    Bugun 2500 TL diye gittim. İnanmıcaksınız ama piyasada 1900 TL ye satılan kaskı gösterdi. Yanında güneş vizörü de hediyem dedi. ( internette baktım tüm satıcılarda yanında veriyor. zaten içinden çıkıyormuş) Yani herkes çevre illerdekileri İzmir'e yönlendiriyorlar fakat benim denk geldiklerim beş para etmez.
    İnanmıcaksınız bugun birisi 2016 kaskı bana satmaya çalıştı. Kendisi yarışcıymış. Benım kullandıgım kask 2010 bak her yeri kırık çatlak hiç bir şey olmaz dedi.
    Çok garip gelecek bir yer de elinde tek kalan kaskı denetti. Kask çeneme değiye konusamıyorum bile. Giydikçe açılır dedi
    Bir dükkan da bana ısrarla motorumun crf250l oldugunu dik oturusa uygun istediğimi belirtmeme rağmen super sporta uygun dik oturuşa uygun olmayan kask göstermiş. (yine döndükten sonra araştırmalarım sonucunda gördüm)

Yani 3. kez almaya çıkışım fakat her çıktıgımda kandırılmaktan son anda kurtuluyorum.

Tabii ki çok gezerek araştırarak kafa çok bulanır ama benım kafa bulanmadan ziyade adamlar yanlış yönlendiriyor.

Çok garip ama bu şekilde satışları hoşuma gitmiyor.
    Sizin değerli yorumları benım ıcın cok onemli.
    1000TL ve altı dıyorum Adam ilk mt blade 2 gosterıyor. Bak sharpttan 4 yıldız aldı dıyor. Sharpı öve öve bitiremıyor Sonra dıyorum kı bıraz daha guvenlıgı üst düzey ne onersın dedıgımde nexx bell tarzı kasklara gecıyoruz. Sonra 5dakıka once sharpı öven adam bak bu 3 yıldız ama sharpa çok güvenme diyor.
    Yani sanırım kafamı ben degıl de satıcıların çakallığı karıştırıyor

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kiloyla mal alır gibi sormayın. Onu kuruyemişçide çekirdek alırken söylersiniz. Elinizin altında internet var, kaskları fiyatları araştırın öyle gidin. Gittiğinizde almayacak olsanız bile 3bin ve üstü kasklara da bakın, parayla değil sonuçta. Onlarla diğerlerinin konfor farkını da öğrenin. Sonra bütçenize uygun kaska bakın, sitedekinden farklı fiyat söylerse sitelerinde öyle olmadığını söyleyin.
    Yukarıda yazdığınızdan anladığım kaska değil, sitedeki fiyatı söyleyip söylemediklerine bakıyorsunuz.
    Ayrıca, adam 1900'lük kaska 2500 mü diyor? Bırakın desin. Hoşunuza gittiyse bedenini belirleyip internetten 1900'e sipariş verin.

Motosikleti
    Bn125
    Hocam aslında yapmanız gereken tek şey fiyatınızı belirleyip internetten 2 veya 3 o fiyattaki en iyi kaskları seçip kafa ölçünüzü ölçüp bedenizi bulmak. Ondan sonra telefonla kask satan mağazaları arayıp sorarsınız. Fiyat internetten yüksekse de önemi yok. Gidin kaskı deneyin baktınız beden oldu, motosikletaksesuarları, feyzioğlu gibi büyük markaların birinden üretim yılını sorup alırsınız. İnternetten ucuza mağazalarda bulamazsınız. Mağazayı deneme kabini gibi düşünmek en iyisidir. Five gloves rs5 modeli eldiven 450 civarına mağazalarda satılırken ben iyi bir indirim sayesinde 360tlye internetten aldım. Yani başta en önemlisi ürünü seçin, gidin ve deneyin. Sonrası basit, tek tuşla olay biter.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapacagınız şey belli.

İnternetten hosunuza giden 4-5 model seçeceksiniz. Sonra mağazaları arayıp bu modellerin olup olmadığını soracaksınız.

Var olan mağazalara nokta atış gidip kaskı deneyeceksiniz.

Kask rahat olur ise ve fiyat uygun ise alacaksınız, fiyat uygun değil ise eve gelip aynı bedende online alısverişten alacaksınız.

Mağazaya "abi kask alcam da" dediğiniz an gözlerinde dolar işareti cıkıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)