Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyeti A2 mi yoksa A mı almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba;
    Hız merakım yok, düşündüğüm motorların her birini a2 ehliyeti çok rahat sürebiliyor fakat ehliyeti almışken A mı alıp geçeyim diye düşünüyorum.

Şuan için kullanımda 2 motor düşünüyorum. Bir tanesi cross, bir tanesi supersport.
    Ama hız tutkusu olan biri olmadıgım için A2 ihtiyacımı karşılıyor.
    A ehliyeti alırken de aradaki fiyat farkı beni çok zorlamıyor.
    Sizce ehliyeti alırken A2 mi alayım yoksa A mı?
    Sürücü kursları A2 al diyorlar.
    İzmirde yaşıyorum. A2 için 900 A için 1500 TL fiyat verdiler. (Eğitimler dahil)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Almışken A alın kesinlikle. İleride istekleriniz değişirse o zaman ekstra parayı vermek ve baştan sınava girmek insan çok zor gelir. Sonuç olarak isterseniz 50cc kullanın o sizin kararınız.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    pea bunu beğendi.

DarkCasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki-Honda-Yamaha-Suzuki
    Alıntı StreetStiLLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Hız merakım yok, düşündüğüm motorların her birini a2 ehliyeti çok rahat sürebiliyor fakat ehliyeti almışken A mı alıp geçeyim diye düşünüyorum.

Şuan için kullanımda 2 motor düşünüyorum. Bir tanesi cross, bir tanesi supersport.
    Ama hız tutkusu olan biri olmadıgım için A2 ihtiyacımı karşılıyor.
    A ehliyeti alırken de aradaki fiyat farkı beni çok zorlamıyor.
    Sizce ehliyeti alırken A2 mi alayım yoksa A mı?
    Sürücü kursları A2 al diyorlar.
    İzmirde yaşıyorum. A2 için 900 A için 1500 TL fiyat verdiler. (Eğitimler dahil)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    tabikide A ehliyeti alman daha büyük avantaj sağlar ileriye dönük bir daha uğraşmazsın.

Motosikleti
    Cb250r
    Mrhba arkadasim.
    Bende senin gibi ilk basta A2 yeterli diye arastirmaya girdim. Ve bilgi sahibi deneyimci motorcu abilerim direk sunu belirtti. Yasin musait hemde bu meret bagimlilik yapar. 50cc baslarsin 400 le staj yaparsin 600 - 700cc arasi tecrubeni alirsin 1200le emekli olursun dediler 😁 o yuzden gecmislerin deneyiminden yola cikip A aldim ve iyiki almisim. Ilerde almak hem maliyet acisindan hemde zamani ayirip almak acisindan zorlar. Tut ki daha simdiden 1500 kurs diyorlar 2yil sonra A alacagin zaman ne kdr olur kim bilir. Neyse tavsiye bizden karari vermek senden arkadasim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A tabi ki.

A ehliyeti alması daha kolay zaten

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A sınıfı ehliyet isteyen her motosiklet illa ki hızlı olur diye genel bir kural yok.

A2 sınıfı alıp tekrar uğraşmayın. Zamanında B sınıfı ehliyet alacak iken kuzenimin al E sınıfı belli mi olur belki gün gelir ihtiyacın olur demesiyle E sınıfı ehliyet almıştım. Ve son 12-13 senedir E sınıfı ehliyet gerektiren taşıtlar kullandım. Velhasıl neyin ne zaman lazım olacağı belli olmuyor.

Sormak bile saçma. A ehliyeti alabilecek şartları sağlıyorsanız niye A2 alasınız ne alaka yani

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    A alın A2 ben aldım pişmanım. tekrar baştan kursa gidip para yatırmam tekrar direksiyon sınavı olmam lazım
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Aynısını ben yaptım. Gittim A2 aldım ihtiyaç olmaz diye şuan 600 canım istiyor ama bunun için A ya ihtiyaç var. Pişmanım A2 aldığım için :(

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almışken A alın kesinlikle. İleride istekleriniz değişirse o zaman ekstra parayı vermek ve baştan sınava girmek insan çok zor gelir. Sonuç olarak isterseniz 50cc kullanın o sizin kararınız.
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    Alıntı DarkCasper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabikide A ehliyeti alman daha büyük avantaj sağlar ileriye dönük bir daha uğraşmazsın.
    Alıntı hükümdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrhba arkadasim.
    Bende senin gibi ilk basta A2 yeterli diye arastirmaya girdim. Ve bilgi sahibi deneyimci motorcu abilerim direk sunu belirtti. Yasin musait hemde bu meret bagimlilik yapar. 50cc baslarsin 400 le staj yaparsin 600 - 700cc arasi tecrubeni alirsin 1200le emekli olursun dediler 😁 o yuzden gecmislerin deneyiminden yola cikip A aldim ve iyiki almisim. Ilerde almak hem maliyet acisindan hemde zamani ayirip almak acisindan zorlar. Tut ki daha simdiden 1500 kurs diyorlar 2yil sonra A alacagin zaman ne kdr olur kim bilir. Neyse tavsiye bizden karari vermek senden arkadasim.
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A tabi ki.

A ehliyeti alması daha kolay zaten
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A sınıfı ehliyet isteyen her motosiklet illa ki hızlı olur diye genel bir kural yok.

A2 sınıfı alıp tekrar uğraşmayın. Zamanında B sınıfı ehliyet alacak iken kuzenimin al E sınıfı belli mi olur belki gün gelir ihtiyacın olur demesiyle E sınıfı ehliyet almıştım. Ve son 12-13 senedir E sınıfı ehliyet gerektiren taşıtlar kullandım. Velhasıl neyin ne zaman lazım olacağı belli olmuyor.
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormak bile saçma. A ehliyeti alabilecek şartları sağlıyorsanız niye A2 alasınız ne alaka yani
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A alın A2 ben aldım pişmanım. tekrar baştan kursa gidip para yatırmam tekrar direksiyon sınavı olmam lazım
    Alıntı Conexantt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını ben yaptım. Gittim A2 aldım ihtiyaç olmaz diye şuan 600 canım istiyor ama bunun için A ya ihtiyaç var. Pişmanım A2 aldığım için :(
    Herkese teşekkür ederim. Yarın A için kayıt yaptırıyorum. Kafamı karıştıracak karşıt fikir hiç çıkmamış

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karşıt fikir olursa kovarız merak etme

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    a al kafan rahat etsin ilerde yükseltmek istersen fazla para vermiş oluyorsun,ben pişman oldum motoru aldım ehliyetim yetersiz sınav iptal olup duruyor çevirmeye girmiyim diye dua ediyorum

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    A alirsan sinir olmaz. A derim fakat hiz sorunum yok diyorsaniz A2. Hep daha hizli gitmek istiyorsun ama ucaktan hizli degilsin.

Motosikleti
    falcon flash 100
    A 2 ehliyetim var. 100 cc kullanıyorum değiştirmeye niyetim yok. A almadığıma pişmanım. Gerisini siz anlayın.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    A1 alın, bir numara ehliyetiniz olsun.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük cc motorun ehliyet sınavı daha kolay geçiyor, daha dengeli oluyor ,rölantide 8 i kendi kendine dönüyor. A almanızı tavsiye ederim

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Kurslar MT07 veya muadili makina bulundurmamak/eskitmemek için A tavsiye etmiyorlar. Aldırış etmeyin direkt A alın.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)