Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlk 600'lük 4 Silindirli Makinem. Artı ve Eksileriyle Kısa Ön İnceleme.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Kazasız belasız binmeniz dişeğiyle. Aynı motorun 2013 naked modeline sahibim. Benimde dört silindir ilk motorum oldu. Uzun yıllar da öyle olacak
    gibi duruyor. Açıklamanızı okudum dedim eksik gedikte hemen müdehale edeyim ama maşallah her şeyi çok güzel anlatmışsınız.
    Sadece uzun yolda sele çok rahat değil bence. Totonuz benim ki gibi kuruysa o da. Motorda herhangi bir üretimten kaynaklanan sorun yok. Aynen söylenen
    lere katılıyorum şu maşayı tasarlayan japon arkadaşla tanışmayı bir sake içmeyi çok isterdim doğrusu.
    Ezio41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim hocam sağ olun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın, güzel bir inceleme yazısı olmuş.
    Teşekkürler hocam. Bilebildiğim kadarıyla ufak tefek anlatmaya çalıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikinci motosikletim 32bin km'de CB900F Hornet'ti. Iki kez dustum. Depo yamuldu. Zincir degistirdim, lastik degistirdim, akuyu ilk aldigimda degistirdim. Zerre sorun yasamadim. Sattigimda, motorun sesi, sifiriyla ayniydi (karsilastirdim). Japonlar iyi ki varlar
    Japonlar olmasaydı, İtalyanlara talip olacaktık sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. bu motosiklet bana görsel olarak hiç cezbedici gelmiyor. sanki bütün parçalarında en ucuza kaçmaya çalışmış gibi yamaha. arka maşayı profil demirden yapmışlar gibi duruyor
    Teşekkür ederim hocam sağ olun. Zevkler ve renkler farklıdır ama haklı olduğunuz konular var. Arka maşanın balkon demiri olması ve arka tekerin 160'lık olması gibi durumlar biraz maliyetten kıstıklarını gösteriyor. Zaten Yamaha'nın orta segment bir motoru o yüzden her şeyini güzel yapmamışlar. Motor bloğu önemli olan. Zaten bloğun ömrü en uzun ve sağlam olan bloklardan birisine sahip. Bu avantajını bilerek aldım zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda titreşim durumu nasıl? En son kaç model geldi?
    Her motorda titreşim var hocam, sonuçta metal parçalarının birbirine sürterek çalıştığı bir makine. Ama tabi XJ6'da rahatsız edecek kadar titreşim yok. Alt devirleri ve yüksek devirleri, neredeyse titreşimsiz denilebilir. 6-7 bin devir aralığında ayak peglerinde biraz titreşim artıyor özellikle. 6. Viteste en aza iniyor titreşimi. Genel olarak gidonda ve depoda hissetmiyorsunuz neredeyse. En son 2016 modeli geldi. 2017'den itibaren Euro4 normlarına geçtikleri için Avrupa'da üretimi durdu. Brezilya'da hala 2020 modeli üretiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız binmeniz dişeğiyle. Aynı motorun 2013 naked modeline sahibim. Benimde dört silindir ilk motorum oldu. Uzun yıllar da öyle olacak
    gibi duruyor. Açıklamanızı okudum dedim eksik gedikte hemen müdehale edeyim ama maşallah her şeyi çok güzel anlatmışsınız.
    Sadece uzun yolda sele çok rahat değil bence. Totonuz benim ki gibi kuruysa o da. Motorda herhangi bir üretimten kaynaklanan sorun yok. Aynen söylenen
    lere katılıyorum şu maşayı tasarlayan japon arkadaşla tanışmayı bir sake içmeyi çok isterdim doğrusu.
    Teşekkürler hocam sağ olun. Görünüş olarak biraz daha özen gösterselerdi harika olacaktı ama yapacak bir şey yok. Bu şekilde kullanıp, elimizdekine sahip çıkmamız gerekiyor bu piyasada.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Bir arkadaşımda kullanıyor. 600CC içinde en uysal motor diyebilirim heralde.
    Ezio41 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    aynı motor barodi orhan da vardı. egsozt değiştirerek dehşet bi ses çıkartabiliyor.
    gücü çok değil ama sesi çok çıkabiliyor
    uzun yolda rahatmış
    hayırlı olsun
    Ezio41 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Maşaya bu kadar takmayın bence... Görüntü sonuçta. Eminim fonskiyonel olarak yeterlidir...
    Şöyle düşünün? Daha alengirli bir maşa takip yerine nereden kısmasını isterdiniz mesela?
    On çift disk? ABS?
    Ezio41 bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazasız belasız kurallı güle güle kullanın ,4 silindirin keyfi başkadır. Bence birisi bişey alınca eleştirilmez ,hayr duası edilir.
    Ezio41 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motosikletlerin zamanında tutulmamasının sadece tip ile alakalı olmadığını hatırlıyorum. Diversion F, Xj6 gibi 3 farklı tipte çıkmış ama bir önceki abileri 98 bunlar ise 78 beygir oldukları için tutmamışlardı.

Kazasız belasız...
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bir arkadaşımda kullanıyor. 600CC içinde en uysal motor diyebilirim heralde.
    Teşekkür ederim hocam sağ olun. 600'lükler içerisinde hem en uysalı hem de en az yakanı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı motor barodi orhan da vardı. egsozt değiştirerek dehşet bi ses çıkartabiliyor.
    gücü çok değil ama sesi çok çıkabiliyor
    uzun yolda rahatmış
    hayırlı olsun
    Teşekkür ederim hocam. Barodi Orhan abimiz az trollemedi milleti bu motorlar. Şimdi kendisi Suzuki 125'liğe geçti. Bıraktı buraları. Güzel bir full sistem takıldığında, sesi bir çok 4 silindirli makineden daha iyi çıkıyor ama gitmiyor tabi alet. Sele kısmı commuter tarzında olduğu için hem sürücü hem de artçı rahat ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşaya bu kadar takmayın bence... Görüntü sonuçta. Eminim fonskiyonel olarak yeterlidir...
    Şöyle düşünün? Daha alengirli bir maşa takip yerine nereden kısmasını isterdiniz mesela?
    On çift disk? ABS?
    Maşanın tipine takılsaydım almazdım zaten hocam. ABS önceliğim olduğu için ve bu motoru sevdiğimden dolayı tercih edip aldım. Rakiplerine göre en uygunu bu motor şu an için. Honda Cb650f ve Cbr650f'ler ortalama 10-20 bin tl daha pahalı. Arada 10 hp fark, biraz daha şekil ve papatya diskler mevcut. Ön çatallar da aynı. Bu yüzden o fiyat farkına değeceğini sanmıyorum.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    orhan abilerle gezerken bende ducati vardı. bi ara kalkış yapıyorduk. orhan abi önden başlıyordu ben arkadan başlayıp geçiyordum onu.
    ne biçim makina lan bu diyordu ducati için :D

şimdi neler yapıyor bilmiyorum pek göremiyorum piyasada
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız kurallı güle güle kullanın ,4 silindirin keyfi başkadır. Bence birisi bişey alınca eleştirilmez ,hayr duası edilir.
    Çok teşekkürler sağ olun hocam güzel dilekleriniz için. Hepimize kazasız belasız inşaallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikletlerin zamanında tutulmamasının sadece tip ile alakalı olmadığını hatırlıyorum. Diversion F, Xj6 gibi 3 farklı tipte çıkmış ama bir önceki abileri 98 bunlar ise 78 beygir oldukları için tutmamışlardı.

Kazasız belasız...
    Teşekkür ederim Erdem abi sağ olasın. Fazer 6 daha güçlü olunca XJ6'lar pek tutulmadı maalesef. Müsait olduğun bir gün Yalova'ya geleyim abi çay içmeye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan abilerle gezerken bende ducati vardı. bi ara kalkış yapıyorduk. orhan abi önden başlıyordu ben arkadan başlayıp geçiyordum onu.
    ne biçim makina lan bu diyordu ducati için :D

şimdi neler yapıyor bilmiyorum pek göremiyorum piyasada
    Eski kanalı silinmiş. Yeni kanal açtı şimdi. 125'likle fıtı fıtı takılıyor.

https://www.youtube.com/c/orhan%C3%B6zen/videos

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler sağ olun hocam güzel dilekleriniz için. Hepimize kazasız belasız inşaallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Teşekkür ederim Erdem abi sağ olasın. Fazer 6 daha güçlü olunca XJ6'lar pek tutulmadı maalesef. Müsait olduğun bir gün Yalova'ya geleyim abi çay içmeye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Eski kanalı silinmiş. Yeni kanal açtı şimdi. 125'likle fıtı fıtı takılıyor.

https://www.youtube.com/c/orhan%C3%B6zen/videos
    orhan abi kafadan kırık ya çok ilginç bi karakter :D
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne zaman istersen müsaitim
    Özelden yazıyorum numaramı.
    Ezio41 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan abi kafadan kırık ya çok ilginç bi karakter :D
    Troller konusunda üstüne tanımam Orhan abiyi ama buradan da ban yemiş sanırım. Hesabı kapanmış.

Motosikleti
    Biraz canlandırayım konuyu. Motoruma topcase de ekledim, artık eşyalarımı sırtımda taşımak durumunda kalmıyorum. Çok rahatladım, büyük bir yük kalktı sırtımdan. Eşyaları sırtta veya elde taşımak büyük işkence gerçekten. Topcase görüntüyü bozsa da yapacak bir şey yok.

[IMG][/IMG]

Motorumla 2 bin km oldu yol yapalı. Şu ana kadar son derece memnunum. Hızlanışı, frenleri, virajları, dengesi ve yakıtı son derece tatminkar. Daha iyisi tabi ki olabilirdi ama segmentine göre çoğu ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde.

Delici R25 düşünen arkadaşlarım, 250 cc yerine böyle bir segmente de bakabilirler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz canlandırayım konuyu. Motoruma topcase de ekledim, artık eşyalarımı sırtımda taşımak durumunda kalmıyorum. Çok rahatladım, büyük bir yük kalktı sırtımdan. Eşyaları sırtta veya elde taşımak büyük işkence gerçekten. Topcase görüntüyü bozsa da yapacak bir şey yok.

http://<a href="https://hizliresim.c...cL.jpg</a></a>

Motorumla 2 bin km oldu yol yapalı. Şu ana kadar son derece memnunum. Hızlanışı, frenleri, virajları, dengesi ve yakıtı son derece tatminkar. Daha iyisi tabi ki olabilirdi ama segmentine göre çoğu ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde.

Delici R25 düşünen arkadaşlarım, 250 cc yerine böyle bir segmente de bakabilirler.
    dostum ben de bakıyorum bu segmente. gel r25'le takas edek. temiz motor yok piyasada
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    hayırlı olsun. sorması ayıp kaça aldınız motoru ? bir de bunların vites göstergeli olanları yokmu sonraki modellerde
    Ezio41 bunu beğendi.

Allah nazardan saklasın, sağlıkla kullanın hayırlı olsun...
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben de bakıyorum bu segmente. gel r25'le takas edek. temiz motor yok piyasada
    R25'i daha yeni almadın mı hocam? Tatmin etmedi mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı ilhan5757 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. sorması ayıp kaça aldınız motoru ? bir de bunların vites göstergeli olanları yokmu sonraki modellerde
    Sağ olun hocam. 47 bin Tl'ye aldım ben. Biraz tuzlu oldu maalesef ama piyasada bu fiyata ve bu temizlikte alınabilecek olan en güzel motoru aldım. Vites göstergesi yok maalesef, biraz gariban kalıyor gösterge kısmı. Fazer 8'de bile vites göstergesi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Alıntı ibrahim982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah nazardan saklasın, sağlıkla kullanın hayırlı olsun...
    Amin hocam sağ olun. Hepimize kazasız belasız inşallah.
    ilhan5757 bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25'i daha yeni almadın mı hocam? Tatmin etmedi mi? [COLOR="Silver"])
    yok yav amacım hız olsa napayım 250'lik makineyi. sen dedin ya böyle bir segmente bakabilirler diye. baktık bulamadık sen sat bari onu diyom

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yav amacım hız olsa napayım 250'lik makineyi. sen dedin ya böyle bir segmente bakabilirler diye. baktık bulamadık sen sat bari onu diyom
    İstediğim fiyatı veren olursa belki satarım. Motor işi artık lüks oldu bu devirde. Ev almak lazım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)