Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt 25 arka fren yere sürtüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125, mt 25 ABS
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık bir ay önce 2020 model mt 25 satın aldım şuan 900 km'de. Geçen günlerde arka fren biraz hissiyatsız gibi geldi daha iyi tutabilir gibi düşünürken ön freni sıkmadan arka freni normal sıkmamdan biraz daha sert sıktım ve fren pedalı yere sürttü, beni şaşırtan nokta ise durup baktığımda fizik kuralları gereği fren pedalının yere sürtme ihtimalinin sıfır olması anca kırılısa yere sürtebilir ancak sürttü de sürttüğünden ayakkabım yere değdiği için çok eminim. Anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olablirler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    ABS devreye girmiş, korkmana gerek yok.
    pea bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    pcx 125, mt 25 ABS
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS devreye girmiş, korkmana gerek yok.
    Dostum aydınlat beni biraz gözünü seveyim daha önce ayaktan frenli abs'li motorsiklet kullanmadım, rodajda olduğum için de açıkcası frene çok ihtiyaç duymuyorum daha vitesle haşı neşirim geçişler vs. Şimdi şunu mu demek istiyorsun: bizim frenlememize göre fren pedalanın seviyeleri var ve yüksek baskılarda bir tık daha genişliyor ve aşağıya doğru fren pedalı eğimleniyor. Doğru mu anlıyoru?

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı jamiryu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aydınlat beni biraz gözünü seveyim daha önce ayaktan frenli abs'li motorsiklet kullanmadım, rodajda olduğum için de açıkcası frene çok ihtiyaç duymuyorum daha vitesle haşı neşirim geçişler vs. Şimdi şunu mu demek istiyorsun: bizim frenlememize göre fren pedalanın seviyeleri var ve yüksek baskılarda bir tık daha genişliyor ve aşağıya doğru fren pedalı eğimleniyor. Doğru mu anlıyoru?
    fazla bastığın için arka fren kilitlenecekken abs devreye girmiş, abs sık-bırak yapıyor o hissi yere sürtme hissi sanmışsındır.
    maktama bunu beğendi.

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı jamiryu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık bir ay önce 2020 model mt 25 satın aldım şuan 900 km'de. Geçen günlerde arka fren biraz hissiyatsız gibi geldi daha iyi tutabilir gibi düşünürken ön freni sıkmadan arka freni normal sıkmamdan biraz daha sert sıktım ve fren pedalı yere sürttü, beni şaşırtan nokta ise durup baktığımda fizik kuralları gereği fren pedalının yere sürtme ihtimalinin sıfır olması anca kırılısa yere sürtebilir ancak sürttü de sürttüğünden ayakkabım yere değdiği için çok eminim. Anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olablirler mi?
    Selamlar,

CB250R Sahibiyim. İlk aldığımda bende aynı şekilde acaba yere mi sürtüyor. Yoksa bir yere mi takılıyor diye düşünüyordum. Aynı şekilde fiziki olarak yere temas etmesi imkansız. ABS devreye girdiğinde fren pedalına geri tepki veriyor. Dikkat ederseniz tam arka tekerlek kilitlenmeden hemen önce oluyor. Aynı durum ön frende de mevcut. Bence gayet normal ve ABS sisteminden kaynaklanıyor. Kendi motorumun üzerindeki yorumlarım bunlar. Herhangi bir kesin bilgi içermez. Sadece kişisel deneyimlerim.

Sevgiler,

Motosikleti
    pcx 125, mt 25 ABS
    Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla bastığın için arka fren kilitlenecekken abs devreye girmiş, abs sık-bırak yapıyor o hissi yere sürtme hissi sanmışsındır.
    Abi ama ayakkabım sürttü hissi yaşadım anck fren koluna bakıyorum her hangi sürtme izi yok.. dediğine de hak vermek üzereyim şuan kafamda. 12'de mesaim bitiyor üzerine binip deneyeceğim tekrar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

CB250R Sahibiyim. İlk aldığımda bende aynı şekilde acaba yere mi sürtüyor. Yoksa bir yere mi takılıyor diye düşünüyordum. Aynı şekilde fiziki olarak yere temas etmesi imkansız. ABS devreye girdiğinde fren pedalına geri tepki veriyor. Dikkat ederseniz tam arka tekerlek kilitlenmeden hemen önce oluyor. Aynı durum ön frende de mevcut. Bence gayet normal ve ABS sisteminden kaynaklanıyor. Kendi motorumun üzerindeki yorumlarım bunlar. Herhangi bir kesin bilgi içermez. Sadece kişisel deneyimlerim.

Sevgiler,
    dostum teşekkür ederim ilgin için 12'den sonra deneyeceğim söylediğin ihtimalleri düşünerek..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    arka frene birden sertçe basınca tak tuk diye ses çıkıp ayağını geri ittiriyorsa bu abs dir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)