Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayne erteleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Merhaba muayene tarihim nisanda bitti tuvturkteki arkadaşım şimdi yaptırma 3 ay erteleme geldi diyince bende yaptırmadım. Az önce çevirmeye girdim muayne olmadığı için ceza kesildi polisin demesine göre 65yaş üstüneymiş bu muafiyet bilgisi olan varmı? Haberlere baktım yaşla ilgili bişey yazmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Evet sokağa çıkma yasağını kapsayan araç sahipleri için geçerli. Benimde öyleydi trafik şubeyi aradım. Geçerli dediler muayeneler uzatıldı dendi ama ben bu ülkede hiçbirşey normale göre gitmediği için elime para geçince yaptırdım. Mecburen hem cezayı ödeyecek hem de muayeneyi yaptıracaksınız gibi duruyor

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Benim cbf 150 nin muayenesi 17 nisanda bitmişti.
    Ben 15 haziran pazartesi yaptırdım. Öyle bişey olsa 65 yaş üstü olmadığım için gecikme cezası yerdim. Ama normal ücret ödedim.
    Arabamın muayenesi 27 haziranda doluyor. Tüvtürk ile görüştüm,17 ağustosa kadar yaptırabilirsiniz dedi.
    Bence polis cezayı hatalı kesmiş. İtiraz etmeniz lazım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim 30 Haziran'da muayenem doluyordu, bu hafta içi gözlerimle ilgili bir operasyona gireceğim için erkenden yaptırayım, aradan çıksın dedim ve 11 gün önce,dün muayenemi yaptırdım. Size de tavsiyem araba,motosiklet işinde her b.ku bilen çok kişi var çevrelerimizde, hiç iplemeyin onları. Yazık günah, o cezanızı arkadaşınız mı ödeyecek?

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba muayene tarihim nisanda bitti tuvturkteki arkadaşım şimdi yaptırma 3 ay erteleme geldi diyince bende yaptırmadım. Az önce çevirmeye girdim muayne olmadığı için ceza kesildi polisin demesine göre 65yaş üstüneymiş bu muafiyet bilgisi olan varmı? Haberlere baktım yaşla ilgili bişey yazmıyor.
    Hocam yok öyle bir şey. Polis iş güzarlık yapmış. Cezayı öde, sonra ilgili genelgeyi bul onunla birlikte iptal davanı aç. Paranı geri alırsın.

20 Nisanda muayene doldu. 16 haziranda yaptırdım. Herhangi bir gecikme cezası da ödemedim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Konuyla ilgili kararda yaştan bahsetmiyor. Cezayı ödeyin, sonra itiraz edin. İtiraz dilekçenizde de tutarın yasal faiziyle iadesini isteyin.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aracınızı bağlamadılar değilmi ?

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bizim polsimiz kafasına göre ceza yazar ve yazıyorda malasef bu ülkede güncel değişikliklerden çoğunun haberi yok.

Aşağıdaki resimde resmi gazetede yer alan yönetmelikde 65 yaş üstü diye hiç bir ibare yok itiraz edin.

Yönetmeliğin başlangıç tarihinden 3 ay + 45 gün olduğunda bu yönetmeliğin geçerlilik tarihi 3 Nisan 2020 Cuma ile 16 Ağustos 2020 Çarşamba arası oluyor

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    bakanlık yönetmeliği olmasına rağmen bazen bunu o polise veya yetkiliye izah etmek kadar zor bir şey yok, gerçekten bilmediğinden mi insanın içine şüphe düşüyor, trafik polisliği görevi yapan bir memur bu yönetmeliği nasıl bilmez ve uygulamaz ayrı bir tartışma konusu.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Muayenesini yaptırmamış arkadaşlara tavsiyem şu yönetmeliğin bir çıktısını alın yada 3 nisan 2020 tarihli resmi gazeteyi telefonunuza indirip öyle seyahat edin polis ceza yazacak olursa yönetmeliği gösterin.Ben genede ne olur ne olmaz diye dün muayenemi yaptırdım çünkü pazartesi günü 770 kilometrelik bir tur yapacağım.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Cimere yazdım hemen zaten 1 hafta müsaade kağıdı verdi polis muayene için tüvtürkteki arkadaşıma söyledim oda öyle bişey olsa bize gelen okadar insan gecikme faizi öder dedi öyle bişey yokmuş ödedikten sonra itiraz edicem mecbur.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bu uygulama çıktığında ben de yaşla ilgili bir ibare duymadım. polis sallamış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)