Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet disk kilit önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bn125
    Arkadaşlar merhaba. Motosikletim otoparkta duracak fakat dışarıdayken kilitleme ve caydırma amaçlı bir disk kilitine ihtiyacım var. 600 tl bütçem var ve üstüne çıkamam. Onguard, armor, kovix ve armor markaları dikkatimi çekiyor fakat hangisi daha iyidir bilemiyorum. Bazı arkadaşlar mts almamı ve 2 tane takmamı söylüyor fakat çok basit açıldığı söyleniyor ve bu da beni düşündürüyor. Deneyimlerinize şu an ciddi ihtiyacım var cevaplarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mts.leri levyeyle açmak 10 sn bile sürmüyor. 2 tane değil 10 tane de taksanız maalesef pek caydırıcı değil. Diğer markaları da alıp kullanmadım, o nedenle yorum yapıp kafa karıştırmayayım.

Motosikleti
    Bn125
    Teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    disk kilitlerini cok arastirdim almaktan vazgectim gece sessizliginde kiramayacaklari disk kilidi yok bence kopukle direncini azaltma meselesi de sehir efsanesi mi bilmiyorum ama gercekse disk kilidinin hicbir anlami yok

70 tl mts pilli alarm aldim selenin altina koy disk kilidi gibi yok tek harekette kiracaklar da yok kopukle direncini azaltacaklar derdi yok motora temas oldugu anda 15 saniye inletiyor etrafi bir daha dokun bir 15 saniye daha bir daha dokun bir daha

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    Disk kilidi alacaksanız mutlaka su geçirmez özelliği olandan alın.her türlü hava şartlarına dayanıklı olsun.auvray markasını tavsiye ederim.fransız malıdır kalitelidir.

Motosikleti
    Bn125
    Çok mantıklı peki yanına u tarzda bir tane de disk kilidi alsam nasıl olur acaba?

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    Daha iyi olur.zincirde gerekli sabit bir yere bağlamak için şart.

Motosikleti
    Bn125
    Ve spy 1000 nasıldır? 5000modeli oldukça iyi biliyorum fakat şu an gücüm ona yetmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve spy 1000 nasıldır? 5000modeli oldukça iyi biliyorum fakat şu an gücüm ona yetmez.
    spy 1000 ile spy 5000 arasindaki fark spy 5000de cift yonlu sistem olmasi

1. secenekte alarm etrafi inletiyor

2. secenekte elalemin rahatsiz olmasini istemiyordan alarm etrafi inletmiyor daha dogrusu alarm otmuyor sadece sendeki kumandaya bildirim geliyor ama bu da 350 metre mesafe icin gecerli yani sen motoru otoparkta biraktigin icin bu secenek sana uymaz

benim dedigim 70 tl mts alarmi arastir aku baglantisina gerek yok iki kalem pil tak selenin altina koy motora mudahale oldugu anda otopark inlesin

Bunlarla uğraşmak yerine bir şekilde bütçeni artır ve ABUS 8077 al.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben abus 8077 kullanıyorum.
    levye vb şey ile kırılmaz.
    spiral ile 3 dk kadar uğraştırıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben abus 8077 kullanıyorum.
    levye vb şey ile kırılmaz.
    spiral ile 3 dk kadar uğraştırıyor

https://www.youtube.com/watch?v=3m2hCDblvac&t=34s
    o zaman ben de 1000 tl abus 8077 alacagina 1400 tl abisi x plus 8008 al derim bunun sonu bitmez

ben abus da olsa disk kilidine guvenmiyorum yine vurguluyorum alarmi kopukle etkisiz hale getirme meselesi sehir efsanesi mi hala anlayamadim ama
    onun yerine 650 tl 14 mm 10 kg zincir 70 tl de pilli alarm aldim hirsiz motora her mudahalede oten 70 tl pilli alarmi essek olusu gibi brandayi ite kaka cekistire cekistire kaldirip seleyi parcalayarak bulup yok edecek de dunya alem duymayacak

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Onguard var bende ilk ve tek disk kilidim hep onu kullandım ama, nasıl bir tavsiye verebilirim bilmiyorum ki. Diske takıp gidiyorum geliyorum sonra çözüyorum atlayıp gidiyorum. Nasıl bir geri dönüt vermem gerektiğini bilmiyorum sana :D Ağırlığı var baya, çantaya attıgımda hissediyorum. Yapısı da oval biraz o yüzden kolay kırılacağını sanmıyorum. Koca kerpeten koysan kayar bence.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Urban alarmlı disk kilidi, levyeyle kırılmaz, bizzat kullanıyorum, tavsiye ederim.

Motosikleti
    Bn125
    Alarm almaya kesin karar verdim. Alarmlı disk kilit de alacağım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-videosu.html
    Bu sayfadaki ürün mü daha iyi olur yolsa mts mi? Disk kilit olarak abus almam için bütçeyi arttırmam değil yeni bütçe oetaya koymam lazım bu da benim için imkansız. Zaten otoparkta duracak ben dışardayken içim rahat etsin diye alacağım. Disk kilidi olarak da
    https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...0mm-P409427155

https://www.hepsiburada.com/kovix-kd...hoCSjUQAvD_BwE

İkisinden birisini almayı planlıyorum forumda ikisininde yorumlarda meth edildiğini gördüm. Onguard 10mm sizce daha mı mantıklı olacaktır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

U kilit hakkında ne dersiniz daha mı iyi olacaktır(alarm+u kilit)?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman ben de 1000 tl abus 8077 alacagina 1400 tl abisi x plus 8008 al derim bunun sonu bitmez

ben abus da olsa disk kilidine guvenmiyorum yine vurguluyorum alarmi kopukle etkisiz hale getirme meselesi sehir efsanesi mi hala anlayamadim ama
    onun yerine 650 tl 14 mm 10 kg zincir 70 tl de pilli alarm aldim hirsiz motora her mudahalede oten 70 tl pilli alarmi essek olusu gibi brandayi ite kaka cekistire cekistire kaldirip seleyi parcalayarak bulup yok edecek de dunya alem duymayacak
    köpükle istediği kadar sesini etkisiz hale getirsin. disk kilidini spiral olmadan açamayacaksa uğraşmaz.

ya kaldırır kamyona koyar götürür. bu durumda kasko yada gps yoksa geçmiş oldun. gps varsa motoru gene kurtarma ihtimalin var

yada uğraşamayacağı kilit olduğu için bırakır gider.

200 - 300 tl bandındaki disk kilitleri levye ile rahatlıkla kırılabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

ön diske de takmam ben. arka diske takmayı tercih ederim. tekeri sökmek isterse arka teker daha zor sökülür.
    yapabildiğim caydırıcı etkenleri uygulamaya çalışıyorum

since 1987

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm almaya kesin karar verdim. Alarmlı disk kilit de alacağım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-videosu.html
    Bu sayfadaki ürün mü daha iyi olur yolsa mts mi? Disk kilit olarak abus almam için bütçeyi arttırmam değil yeni bütçe oetaya koymam lazım bu da benim için imkansız. Zaten otoparkta duracak ben dışardayken içim rahat etsin diye alacağım. Disk kilidi olarak da
    https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...0mm-P409427155

https://www.hepsiburada.com/kovix-kd...hoCSjUQAvD_BwE

İkisinden birisini almayı planlıyorum forumda ikisininde yorumlarda meth edildiğini gördüm. Onguard 10mm sizce daha mı mantıklı olacaktır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

U kilit hakkında ne dersiniz daha mı iyi olacaktır(alarm+u kilit)?
    gonderdigin baglantidaki pilli alarmin ne oldugu belli degil ama ben piyasada mts disinda pilli alarm gormedim

Motosikleti
    Bn125
    Hocam size katılıyorum abus alınması gerken bir ürün ve ilerleyen dönemde yurtdışından tanıdık vasıtası ile getirteceğim fakat şu an imkansız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpükle istediği kadar sesini etkisiz hale getirsin. disk kilidini spiral olmadan açamayacaksa uğraşmaz.

ya kaldırır kamyona koyar götürür. bu durumda kasko yada gps yoksa geçmiş oldun. gps varsa motoru gene kurtarma ihtimalin var

yada uğraşamayacağı kilit olduğu için bırakır gider.

200 - 300 tl bandındaki disk kilitleri levye ile rahatlıkla kırılabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

ön diske de takmam ben. arka diske takmayı tercih ederim. tekeri sökmek isterse arka teker daha zor sökülür.
    yapabildiğim caydırıcı etkenleri uygulamaya çalışıyorum

https://i.hizliresim.com/6Jtc8R.jpg
    iste 1400tl abus disk kilidi ve/veya 500 tl aku baglantili alarm ve/veya 1500 tl + 300 500 tl yillik abonelik ucretli arac takip sistemi takip yine de "motoru kucaklayip kamyonete atarlar mi veya tekeri sokerler mi" diye dusunmek yerine 650 tl 14 mm 10 kg zincirle motoru saglam bir yere baglayip 70 tl pilli alarm koymak cok daha saglam ve hesapli bir cozum

Motosikleti
    Bn125
    Hocam detayda belirttiğim gibi otoparkta olucak. Ücretli otopark veya kapalı otopark. Bundan dolayı zincir almıyorum. Dışarıda eş dosta gittiğimde hem taşıması hem güvenliği ve caydırıcılığı için alarm, disk kilit veya u kilit alacağım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)