Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cg sert sele çözümü

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar benim kuba nın cg tarzı bi motosiklet im var motosikletle uzun yol yapmayı seviyorum ama 1 saatten sonra sele çok rahatsız etmeye başlıyor açıkçası yaklaşık 3-4 saat motora binmek istemiyorum bunun için sizden önerilerinizi bekliyorum bu sorunu nasıl atlatabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Google “konfor sele” yaz.
    Wild ass , tucano urbano gibi markaların bütçene uygun olan ürünlerinden birini al.
    CG’lerin seleleri genelde kalın ve çok konforsuz değildir.
    Seni rahatsız eden şey titreşim olabilir mi ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zamanında forumda bir arkadaş yapıp paylaşmıştı ya da Youtube'da izlemiştim, kaynağı çok iyi hatırlamıyorum. Özellikle bütçe darsa bu yöntem işine yarayabilir. Bisiklet iç lastiği yarım şişirilir, evde kırlentler vardır ya hani kılıfı vardır, fermuarla açıp içinden yastığı çıkararsın. İşte öyle 30x30 cm ölçülerinde bir fermuarlı kılıfın olduğunu düşün ve yarım şişmiş bisiklet lastiğini bu kılıfın içine eğerek,bükerek yerleştir. Elde ettiğin ürünü sele üstünde kullanırsan yolculukların daha rahat olur. Ürünün seleden kaymamasını istiyorsan da kılıfın kenarlarına lastik gibi birşey dikilip sele altından geçirilerek sabitleme yapılabilir.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Totonun altına minderi de biz mi koyalım kardeş
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilirim o durumu.
    Geniş bir demir levha aldım, döşemeyi söktüm süngeri çıkardım alta plastik parça var ona göre biraz büyük kestim demir levhayı vidaladım birkat daha sünger koyup topladım. şimdi çok rahatım.

Oto döşemeciye götür içini yumuşatsınlar

Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oto döşemeciye götür içini yumuşatsınlar
    Ben motosikleti işe gidip gelmek için kullanıyorum şimdilik bi minder gibi bişey yapıp kullanmayı denicem eğer randımanlı olmassa dediğinizi yaptırabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wild ass , tucano urbano gibi markaların bütçene uygun olan ürünlerinden birini al.
    Biliyorum genellikler cglerin seleleri kalın oluyor ama benimki çok ince bi pamuğun üzerine deri yarım saatten sonra rahatsız etmete başlıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Totonun altına minderi de biz mi koyalım kardeş
    Sağol ya sen olmasaydın ben ne yapardım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında forumda bir arkadaş yapıp paylaşmıştı ya da Youtube'da izlemiştim, kaynağı çok iyi hatırlamıyorum. Özellikle bütçe darsa bu yöntem işine yarayabilir. Bisiklet iç lastiği yarım şişirilir, evde kırlentler vardır ya hani kılıfı vardır, fermuarla açıp içinden yastığı çıkararsın. İşte öyle 30x30 cm ölçülerinde bir fermuarlı kılıfın olduğunu düşün ve yarım şişmiş bisiklet lastiğini bu kılıfın içine eğerek,bükerek yerleştir. Elde ettiğin ürünü sele üstünde kullanırsan yolculukların daha rahat olur. Ürünün seleden kaymamasını istiyorsan da kılıfın kenarlarına lastik gibi birşey dikilip sele altından geçirilerek sabitleme yapılabilir.
    Abi bende o videoyu izledim adam çok güzel yapmıştı zanaatkar adamın hali başka

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım onlara eyvalla yorumun için teşekkürler

scooter için şunu yaptım;

uzun yola çıkacağım zaman çıkarıp kemerlerden seleye bağlıyorum, üstüne zaten sele brandası geliyor görünmüyor...

airhawk 1200, bu 20 lira

Alıntı evet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter için şunu yaptım;
    https://i.postimg.cc/XNHb5Yrs/Whats-...2-24-52-PM.jpg

uzun yola çıkacağım zaman çıkarıp kemerlerden seleye bağlıyorum, üstüne zaten sele brandası geliyor görünmüyor...

airhawk 1200, bu 20 lira
    Link çalışmıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)