Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Orta-Üst segment kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu ogrenmek icin eposta gondermene gerek yokmus ki agv sitesinde bu bilgiyi zaten veriyormus

"We suggest replacing your helmet at least every 5 years from purchase."

kaynak:

https://www.agv.com/us/en/product-faq.html

ama arai bambaska bir bilgi veriyor

arai kasklarının "üretim" tarihinden itibaren 7 yıl, "satılış" tarihinden itibaren 5 yıl sonra değiştirilmesini öneriyor

"Arai recommend replacing your helmet 7 years after date of manufacture and 5 years after date of purchase to maintain the maximum levels of protection."

kaynak:

https://www.araihelmet.eu/en/faq

bu kadar onemli bir konuda iki buyuk firmanin bu kadar tezat bilgi vermesi beni hasta ediyor ama agv inandirici gelmiyor

cok basit bir ornek vereyim

20 haziran 2020de (aha bugun) uretilmis 1 arai 1 agv kask var elimizde

ben arai alayim

sen agv al

aradan 100 yil gecsin kasklar uygun depolama kosullarinda hic kullanilmadan beklemis olsun

20 haziran 2120

benim torun arai kaski kullanamaz cunku arai 93 yil once kaskin omrunun (hic kullanilmamis olsa bile) tukendigini iddia ediyor

senin torun agv kaski kullanabilir cunku agv "hic kullanilmamis kaskin" omrunun ne zaman bitecegine dair hicbir bilgi vermemis bile
    bu üstteki bilgilere zaten daha önce ulaştım, daha önce çekilen videolar ve açıklama makaleleri de var bu konuda reis.

olay güncel olarak aldığım bir mesajı paylaşmak istemem, ona bakarsanız fiberglass özellikli kaskların malzemesinin korumasını kaybettiği yazıyor süre geçtikçe, aynısı carbon fiber kasklar için geçerli mi ? veya termoplastiğin 7 seviyesi var birbirinden farklı hangimiz bunlardan haberdar ?

zaten kim öle kim kala 7 yıl içinde mutlaka değişir o kask

amacım yanlış bilgi vermek değil firmadan aldığım maili iletmek.

benim hoşuma giden nokta aynı gün içerisinde dönmeleri oldu açıkçası
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    yok kardesim ben oyle algiladigim icin cevap vermedim zaten tam tersi agv bu konuda nasil bir bilgi veriyor ogrenmis oldum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)