Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden Yok ve Neden Olmasın?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Türkün aklı tuvalette çalışır derler :D demin tuvalette aklıma geldi de (ellerimi yıkarken) neden forumun applikasyonu yok acaba diye düşündüm, acaba yapılamaz mı biraraya gelinip fon oluşturularak?
    Bir başka husus ise hepimizin şikayet ettiği, sahibinden internet sitesine alternatif olarak neden bir ikinci el moto alım-satım sitesi yapılmıyor. Hepimiz sahibinden'e girip bakıyor yer yer kızıyoruz o adaletsiz fiyatları koyanlara. Varsayalım ki motosahibinden diye bir site yapıldı ve işini takip eden dürüst insanlardan bir kadro kurularak yalnızca motorcuların paylaşabileceği bir platform oluşturuldu, ne galerici olur ne de faiş fiyatlara satış yapmaya çalışan fırsatçılar.. sizce de güzel olmaz mı? yoksa yalnızca hayalini kurduğumuz bir ütopya mı olur ne dersiniz?
    Disturbed34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Sitede aktif üye az. Uygulama yapılacak yatırıma değmez diye düşünüyorum. Al sat bölümü de vardı yanılmıyorsam. Kullanılmıyor yine inaktif.

Motosikleti
    İsteyenin bir güruh oluşursa ortak fon oluşturulup yapılabilinir, bir site kurmak çok da pahalı olmasa gerek. Sonrasında takip ve denetleme yapacak kişilerin de çalışan olacağını varsayarak mantıklı bir girişim olarak geldi bana, bilemiyorum belki de gece vakti boş hayaller kurdum..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam sahibinden sitesinin algısını kırmayı geçtim inan o algıyı azaltmak bile çok zor. Sahibinden'den sonra gayrimenkul sektörüne hitap eden Türkiye'nin en büyük ilan portalında çalışıyorum. İnan koca bir ekiple beraber çalışıyoruz ama trafik rakamları çok çok farklı. FB.da eski motorumun grubundayım, millet satış ilanı açacağı zaman bile sahibinden linki kopyalayıp yapıştırıyor.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Albertorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsteyenin bir güruh oluşursa ortak fon oluşturulup yapılabilinir, bir site kurmak çok da pahalı olmasa gerek. Sonrasında takip ve denetleme yapacak kişilerin de çalışan olacağını varsayarak mantıklı bir girişim olarak geldi bana, bilemiyorum belki de gece vakti boş hayaller kurdum..
    Olay pahalılığından değil de aylık giderleri cebinizden verirsiniz. Belli bir kitle çekmeye çalışmanız için de reklam vermeniz gerekiyor. Bu siteyi bulurken bile ben motosiklet forumu var mıdır acaba ülkede diye aradım öyle buldum. Herkes bu sekilde spesifik arama yapmaz. Tabi yapılabilir yapılmaz demiyorum ama bu kadar uzun süre bu yatırımı yapmak isteyen bulması zor olur. Çünkü epey bir süre karşılık alınamayabilinir.

Motosikleti
    Doğrudur ama motosiklet yalnızca belli bir gruba hitap ettiğinden ve bu görüşe, algıya sahip insanların da kanalize olabileceği standart bir platformun olması fb, sahibinden yada bahsettiğiniz gibi farklı türleri bünyesinde barındıran çok-amaçlı sitelerden belirgin bir fark yaratacaktır. Bugün Letgo dan bile motor satanlar var hepsini tek bir çatıda toplasan buraya da motorcular dışında boş muhabbete gelecek pek insan olmaz sanırım ve işlevli olur diye düşündüm. Tabii ki de bu işleri yapan tecrübeli, veyahut çalışan sizler gibi kimselerden fikirler almak oturup konuşmak gerekli. Çalışma, ön hazırlık evreleri gerekli, zavadanak girilirse hüsranla sonuçlanabilir..

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ne ekşinin ne forum dh nin uygulamasını kullanıyorum. Chrome boş sekmede bu 3 forumunda hızlı giriş sekmesi var. Bence dediğim 3 platformunda mobil siteleri gayet güzel.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sahibinden sitesinin algısını kırmayı geçtim inan o algıyı azaltmak bile çok zor. Sahibinden'den sonra gayrimenkul sektörüne hitap eden Türkiye'nin en büyük ilan portalında çalışıyorum. İnan koca bir ekiple beraber çalışıyoruz ama trafik rakamları çok çok farklı. FB.da eski motorumun grubundayım, millet satış ilanı açacağı zaman bile sahibinden linki kopyalayıp yapıştırıyor.
    Koca ekip? Sahibinden saha personeli ile birlikte 600+ kisi. Trafik rakamlarini versem dudaginiz ucuklar.

Motosikleti
    Sahibinden ile kıyaslama yapmıyorum benimki naçizane bir fikir kaldı ki hiçbir büyük isim yapmış şirketin ilk kurulduğunda 600 çalışanı yoktu. Geçen sene peak games güzel bir reklam yaptı ve piyasaya adını duyurdu, üzerine de koyup bu sene iyi bir rakama sattılar firmalarını. Benim bahsettiğim bir ticaret kuruluşu veyahut kar amaçlı bir yatırım projesinden ziyade hakkaniyetli bir yalnızca moto alım-satım sitesi..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koca ekip? Sahibinden saha personeli ile birlikte 600+ kisi. Trafik rakamlarini versem dudaginiz ucuklar.
    Saha personelleri sadece gayrimenkule bakmıyor. Otomotivden tut da ilan girecek farklı birçok kesime kadar sahada pekçok firmayla temas halindeler. Trafik rakamlarını biliyorum, evet gerçekten çok büyük. Ha bizden kalabalıklar mı? evet, epey

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    çok net diyorum uygulama olmsa indirmem o kadar da yüksek önemi yok sadece işyerinde can sıkıntısında girip bakıyorum foruma ,satış mevzusuna gelince serbest piyasa olan sisteme siz kısıtlama getirirseniz çok daha az ilan ve buna bağlı çok daha az kullanıcı sahibi olursunuz başlamadan biter şuan araç satışı için sahibinden aksesuar ıvır zıvırlar için letgo tek satış amaçlı kullandığım platformalar hayaller güzel ama yapılırsa cidden zorla belki şansınıza başarı elde edilebilir ama çok düşük

Alıntı Albertorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkün aklı tuvalette çalışır derler :D demin tuvalette aklıma geldi de (ellerimi yıkarken) neden forumun applikasyonu yok acaba diye düşündüm, acaba yapılamaz mı biraraya gelinip fon oluşturularak?
    Bir başka husus ise hepimizin şikayet ettiği, sahibinden internet sitesine alternatif olarak neden bir ikinci el moto alım-satım sitesi yapılmıyor. Hepimiz sahibinden'e girip bakıyor yer yer kızıyoruz o adaletsiz fiyatları koyanlara. Varsayalım ki motosahibinden diye bir site yapıldı ve işini takip eden dürüst insanlardan bir kadro kurularak yalnızca motorcuların paylaşabileceği bir platform oluşturuldu, ne galerici olur ne de faiş fiyatlara satış yapmaya çalışan fırsatçılar.. sizce de güzel olmaz mı? yoksa yalnızca hayalini kurduğumuz bir ütopya mı olur ne dersiniz?
    O işler hiç sanıldığı kadar kolay değil. Maliyetler çok yükseldi, üstelik bu maliyeti karşılayacak bir geri dönüş mekanizması olacak. Bir de fon oluştursan bile o para çıkmaz emin ol. Ben sana bir fiyat çıkarsam direk fikri unutursun miktardan dolayı. Birde ajansın vereceği fiyatıda veririm :D

sahibinden adından türetilen motosahibinden diye tabir edilen çakma şeyler ne yazık ki tutmuyor, tutmayacak. sahibinden'i hiç bir platformla eşletirmemiz mümkün değil, o apayrı markasal anlamda lider olan projelerden. Siz bugün bir app çıkarsanız bile insanların buna alışması "çok, çok" zaman alacak. Ancak farklı fikirler, farklı çözümler, farklı deneyimler diğerine nazaran daha ön planda oluyor.

Forum konusunda söyleyebileceğim tek şey, rezalet. Hiç bir kolaylığı, mantıklı hiç bir eylemli yanı yok. Yeni modern forum sistemine, alışılmıın dışındaki bir sisteme geçilmesi lazım. Kullanıcı dostu olması lazım. Bir kere bu forumun sistematik saçmalığı bile insanların kaçmasına ayrı bir vesile. O kadar eski kalmış ki, arayüz bazen kanser ediyor insanı.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Buraya giriş sayısı bile düşer.(Bırakın ötekinin artmasını)
    Öte yandan TAPATALK olsa çok daha etkin bir forum haline gelebilir.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uygulamaya gerek yok mobil sitenin kullanici deneyimi duzelse yeter. Telefondan foruma girmek sadece zulum su an.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hehehe

(10 karakter)

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    japonic faruk abinin bahsettiği gibi alım satım ucretli olmali

tapatalk benzeri uygulamalar bu islerin hakkini fazlasiyla vererek yapiyor.
    bir reddit boyutuna ulasmadikca kendi applikasyonunu (duzgun bir sekilde) yaptirmak öyle ucuz degil.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ben daha önce konusunu açmıştım, keşke yapılsa

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    foruma güncelleme bile yapmayanlardan app yapmasını belkemek

yazdığımız mesajın altında cevapla ve alıntı butonu var. cevapla dersek normal hızlı cevap gibi görünüyor, illa alıntı yapmak gerekiyor.
    cevapla dendiğinde kimin cevaplandığı görünse ve karşıya bildirim düşse daha iyi olurdu. app e gerek yok mobil site düzenlemesi yapılsa yeterlidir.
    exteras ve gezginkral bunu beğendiler.

Motosikleti
    Anlıyorum ki fikrin mali boyutu ve zorlukları bir hayli fazla. Benim düşüncem motorseverlerin buluşup motorlarını satabileceği basit bir alternatif idi. Sanırım ne kadar sevmesem de aldığım yorumlardan da dikkatle her alım satım bir sahibinden içeriyor ve bu düzen böyle de devam edecek.
    Dipnot, fikrin içerisindeki kısıtlama; olmayacak fiyatlara motorlarını satmaya çalışan tiplerden kurtulmaya bir çağrı ve eski dürüst günlere olan özlemdir..
    Her birinize fikir ve yorumlarınız için teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)