Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 Ay Kullanılmamış Motorun Aküsü Biter Mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Virüsten dolayı motorumu okulda bırakıp geldim 3 aydır orada duruyor. Yarın gidip getireyim diyorum 160 km yol yapıcam ama gidince akü bitmiş olursa alamadan geri gelirim :D 3 ayda akü biter mi sizce?

Bu arada hatırladığım kadarıyla ayak marşını bir kez deneyim demiştim ama çalışmıyordu sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yani akünün biteceğini pek sanmıyorum ama eğer biterse ve ayak marşını 1-2 defa dene oda olmassa tak 2 vitese biraz itekledinmi çalışır
    https://youtu.be/XToBNreVgKg
    Emsali burda
    emenyasin bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    dandik bi aküyse biter. benim motorun yanına uğramadım 4-5 ay kış vakti, sonra gittiğimde bir marşta çalıştı.

Motosikleti
    Alıntı Mehmet718 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani akünün biteceğini pek sanmıyorum ama eğer biterse ve ayak marşını 1-2 defa dene oda olmassa tak 2 vitese biraz itekledinmi çalışır
    https://youtu.be/XToBNreVgKg
    Emsali burda
    Videoyu izledim ama kafamda anlamadığım bir şey var hocam şimdi vites ikide koşarak marşa basıyoruz ya debriyajı bırakınca motorun kendini öne atması gerekmiyor mu ? Vurduralım derken düşüp rezil olmayalım :D

Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izledim ama kafamda anlamadığım bir şey var hocam şimdi vites ikide koşarak marşa basıyoruz ya debriyajı bırakınca motorun kendini öne atması gerekmiyor mu ? Vurduralım derken düşüp rezil olmayalım :D
    Vurdurma yönteminde marşa basma yok sadece yapacağın 2 takıp debriyaja basılı halde motoru iteklemek yeterli bi şekilde hızlandığını düşündüğün zaman elini birden debriyajdan çekiyosun ve çalışıyor ben bile bu yöntemi hiç bilmezken tek seferde uyguladım

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ucuz ve birazda eskiyse bitmiş olabilir. Bende kışın pek çalıştırmadım aküm öldü. Gezince biraz dolduruyor gibi oluyor ama gece park edince sabah tık yok.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motora giderken yanında aküyü sökmek için gerekli anahtarlarla, tornavida ile git. Marş basmazsa oracıkta söker ve bir akücüde 2 saatte şarj ettirirsin.

Korona başladığında garaja park ettim ve ilk defa 2 gün önce çalıştırdım. Zor marş aldı. Aküyü led trafosu (14,2 volt 1,7 amper) ile 3 saat şarj ettim. Sonrasında tek marşla saniyesinde çalıştı. Akü 4 yıllık unibat.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    honda cbr 250r ve cbr 650f 2 ay çalışmamıştı, tek marşta aldı, hiç teklemedi.
    çin malı olanların bitebilir.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Akünüzün önceki durumu nasıldı, akünüz sağlam ise üç ay da dursa boşalmaz, diyelim akü boşalmış, söküp şarj edebilirsiniz, sulu bir akü ise sıvıların kontrolünü de yapar bakımdan geçirmiş olursunuz, oto elektrikçilerde akünüzü test edebilirsiniz, boştaki ve yük halindeki voltaj değerleri size akünüzün sağlığı ile ilgili fikir verir.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    3-4 ay çalıştırmadığım motorlar her seferinde tek marşta çalışıyor. Takip cihazı vs tarzı şeyler yoksa sıkıntı olmaz 5 ay da yatar.

Motosikleti
    Hepinize cevaplarınız için tek tek teşekkür ederim ilk uzun yol deneyimimi sabah yaşadım yol bomboştu sakin sakin geldim ve akü bitmemiş tek marşta çalıştı sadece benim hava ayarında sorun var rölantide gaz vermeyince stop ediyor onun dışında bir problem yok
    maktama bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)