Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boyadan anlayan yardımcı olsun lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Abilerim Merhaba sym fiddle 3 sahibiyim motorun eski sahibi motoru galiba ya boyamış yada boyatmış ama benim tahminim boyamış sadece ön tarafı çünkü bi kısmı pürüzlü ve düz çizgiler olmamış bende tekrar boyamaya karar verdim ilk önce bi boyacıyla konuşayım fiyat alıp boyatayim dedim ama kendim yapsamda olmazmı hem bu karantina günlernde iş çıkar diye düşündüm siz tabi boyama götür boyacıya derseniz haklı bi sebeble götürürüm. İlk önce size sorum şu yapacağım aşamaları anlatacağım ve eklemem yada çıkarmam gereken bişey varmı söylemeniz. Polisan marka akrilik sprey boya tercih ediyorum. Önce sulu zımparayla parçayı zımparalıyorum üstündeki vernik ve boya gidene kadar sonra üstüne Beyaz astar atıyorum Çok ince. astar kuruyunca siyah parlak sprey boyayla Bir kat sonra ikinci katı atıyorum ve parlak vernikle yine 1 ve 2 kat atıyorum bitiyor böyle yaparsam sorunsuz olurmu 😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

folyo öneririm

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Polisanı yarım sprey kullandıktan sonra ateşe attım... Bendeki kutu bozuk olabilir bilmiyorum köpüklü atıyordu ve hiç tutunmadan akıyordu.

Arabayı boyarken boya yaptırdığım oto boyacıdan sprey tavsiyesi istedim Presto diye bişey verdi, ben tutmasından vs çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Ona bir bakayım teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisanı yarım sprey kullandıktan sonra ateşe attım... Bendeki kutu bozuk olabilir bilmiyorum köpüklü atıyordu ve hiç tutunmadan akıyordu.

Arabayı boyarken boya yaptırdığım oto boyacıdan sprey tavsiyesi istedim Presto diye bişey verdi, ben tutmasından vs çok memnun kaldım tavsiye ederim.
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    folyo öneririm
    Bakim teşekkürler

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Vernikten sonra yine çok ince su zımparası ile pürüzleri düzeltmen ve/veya pasta cila uygulaman doğru olur.

Bunlar için toplam masraf ve iş gücü hesapla. Boyacı fiyat farkı yine çok çok fazlaysa kendin deneyebilirsin. Yoksa boyattır gitsin derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Polisanın boyaları oldukça iyidir. Köpüklü atıyorsa nozzle tıkanmış olabilir, yüzey temiz olmayabilir, tutunmadan akıyorsa astar uygulanmamış uygunsuz yüzey veya çok yoğun uygulama yapılıyor olabilir.

Boyayı ince katlar halinde ve sonraki katı uygulamadan önce boyanın (bu kısım önemli) neredeyse kurumak üzereyken uygulanması doğrudur. Polisan' ın CARAT tipini aldıysanız o boya sulandırılmış dekoratif boya olduğu için kat yoğunluğunu farketmediğinizden akmasına neden olmuş olabilirsiniz.
    emenyasin bunu beğendi.
    ...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Sırasıyla yazıyorum.
    -600 zımpara ile yüzeyi ıslatarak zımparala, derin çizikler gitmiyorsa önce 360 ile zımparalayın. Eski boyanın tamamen kalkmasına gerek yok yüzeyde kılcal çizik oluşturmak yeterli.
    -astarı normal bir şekilde atın
    - boya birinci kat 15 cm uzaktan atın.
    - boya ikinci katı daha yakından yoğun atın.
    -gerekli olursa üçüncü katı atın.
    - vernik birinci kat boya tam kurumadan atılmalı 15 cm uzaktan
    -vernik ikinci kat daha yakından yoğun

Daha sonra bir gün kurumaya bırakın darbe almasın.
    Boyalar arası en az 10 dakika bekleyin, YouTube'dan boya uygulaması izleyin tekniği öğrenin. Kolay gelsin.
    emenyasin ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırasıyla yazıyorum.
    -600 zımpara ile yüzeyi ıslatarak zımparala, derin çizikler gitmiyorsa önce 360 ile zımparalayın. Eski boyanın tamamen kalkmasına gerek yok yüzeyde kılcal çizik oluşturmak yeterli.
    -astarı normal bir şekilde atın
    - boya birinci kat 15 cm uzaktan atın.
    - boya ikinci katı daha yakından yoğun atın.
    -gerekli olursa üçüncü katı atın.
    - vernik birinci kat boya tam kurumadan atılmalı 15 cm uzaktan
    -vernik ikinci kat daha yakından yoğun

Daha sonra bir gün kurumaya bırakın darbe almasın.
    Boyalar arası en az 10 dakika bekleyin, YouTube'dan boya uygulaması izleyin tekniği öğrenin. Kolay gelsin.
    Teşekkürler dediğin gibi yapıl before after yapıp sizlerle paylaşırım
    emenyasin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)