Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim 6 bin devirde boğuluyor sonradan açılıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar . Aranızda yeniyim . Benim bir sıkıntım var . Rks titanic 150R model motosikletim var .bir süredir yatıyordu bakımlarını yapıp binmek istedim .tek marş alıyor , kalkışta problem yok güzel kalkıyor fakat vites farketmezsizin 6bin devir dolaylarına geldiğinde motorun altından bi homurdanma bi titreme , motor gitsem mi gitmesem mi diyor sanki sonradan açılıyor . Vites artırıyorum bu kez yine aynısı sonra yine açılıyor .
    Buji değişti
    Karbüratör temizlendi
    Karbüratör hava ayarı yapıldı
    Depo temizlendi
    Musluk temizlendi
    Aküyü şarj eden parça değişti .

Ama sorunum hala devam ediyor . Ufak bi sorunmuş gibi geliyor fakat çözemedim . Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Benim eski rks'de de aynısı vardı buji'yi değişince kendine gelmişti.

Hocam bujiyi değiştirdim . Yanlış model takıldığından olabilir mi ?

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Buji yeterli ateşleme sağlamıyordur ya da karbüratör iğnesi olabilir sorun.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı keremacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bujiyi değiştirdim . Yanlış model takıldığından olabilir mi ?
    olabilir. Benim motordan boschun soğutuculu diye geçen bir modeli çıkmıştı fakat ben soğutucusuz takmıştım. arada sorun yaratıyordu.

Alıntı keremacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar . Aranızda yeniyim . Benim bir sıkıntım var . Rks titanic 150R model motosikletim var .bir süredir yatıyordu bakımlarını yapıp binmek istedim .tek marş alıyor , kalkışta problem yok güzel kalkıyor fakat vites farketmezsizin 6bin devir dolaylarına geldiğinde motorun altından bi homurdanma bi titreme , motor gitsem mi gitmesem mi diyor sanki sonradan açılıyor . Vites artırıyorum bu kez yine aynısı sonra yine açılıyor .
    Buji değişti
    Karbüratör temizlendi
    Karbüratör hava ayarı yapıldı
    Depo temizlendi
    Musluk temizlendi
    Aküyü şarj eden parça değişti .

Ama sorunum hala devam ediyor . Ufak bi sorunmuş gibi geliyor fakat çözemedim . Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin
    Max torkunu o devir aralığında veriyor olabilir. Erken yani düşük devirde vites yukseltiyorsan toparlanması gerekir motorun
    Gaz yemiyor gibi olur

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Söylediklerinize ve değiştirdiklerinize bakılırsa, sorun yetersiz ateşleme,

Bujiyi doğru buji ile değiştirdiğinizden emin olun, ve bujiden statöre doğru BUJİ PİPOSU, BUJİ KABLOSU, KONJEKTÖR, STATÖR sıralamasıyla kontrol edin, sorunlu olanları değiştirin.Tahminim; Pipo yada buji kablosu sorun yaratmış olabilir. Temassızlık yada oksitlenme yüzünden Ateşleme zayıflamış olabilir.

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Bir problem olduğunda insan önce devire bakıyor, ve hep aynı devir aralığında sorun olduğunu sanıyor, bu bazen yanıltabiliyor, bende öyle olmuştu. Halbuki gaz kolu çevirme seviyesine de bakmak lazımmış. Gaz kolunu hangi seviyeye getirdiğinizde sorun oluyor, 1/8 - 1/4 - 1/2 - 3/4, bunu da saptamaya çalışın. Yani sorun gerçekten hep aynı devir aralığında mı, yoksa aynı gaz kolu çevirme seviyesinde mi, bir de bu gözle bir kontrol edin derim. Bunlar farklı şeylermiş, ben yeni öğrendim. Vereceğiniz cevaba göre tecrübeli arkadaşlar başka tavsiyelerde de bulunabilir sanırım.
    Ferudunabi bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    karbüratör boğazını da kontrol edin... fazla hava alıyor ise... dediğiniz sorunlar oluyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler