Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Neden Honda CB 500 X Gelmesin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcu milletvekili getirir arkadaşlar, hemen imza kampanyası başlatın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    arkadaslar benim cb500x im var
    sorusu olanlarin sorularini cevaplayabilirim

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim cb500x im var
    sorusu olanlarin sorularini cevaplayabilirim
    Yüksek hızlarda bir titreşimden bahsediliyor. Bunun aslı var mı? Nasıl bir titreşim varsa?

Motosikleti
    nc750x
    bu benim ikinci motorum.ilk motorum crf idi.100km hizi gectikten sonra hafiften titreme basliyor.140km hizi gectikten sonra manyak bi titreme basliyor.ben ön takometrenin üstündeki o egik demire telefon tutucu monte ettim. ona vidaladigim telefon otobanda iki kez sarsintidan yerinden cikti
    allahtan telefon usb kablosu ile sarja takiliydida sarj kablosu telefonun firlamasini önledi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    O biraz kötüymüş. Ben seyir hızımı 100-110 gibi tutmaya çalışıyorum genelde. Hoş CRFde ancak oralarda rahat gidebiliyor. Yalnız insan bazen otobanda 120-130 seyredebilmek istiyor.

Cevap için teşekkürler.

Motosikleti
    nc750x
    rica ederim.dedigim gibi eger ayni crf gibi 90-95 bandinda giderseniz hicbir sIkIntI yasanmiyor ve yakit olarak crf ile ayni yakiyor yani 3lt ortalama.
    fakat diger motorlarla otobanda ortalama 120-130 tempo ile gitmek isterseniz titremeler basliyor ve yorucu oluyor.
    ben bunun siprarisini kasim ayinda verdim. o zaman hondanin bi aktion'u vardi eski motoru getir pesinata sayalim yada motorun yari fiyatini simdi öde gerisini 2 sene sonra öde kampanyasi vardi.ben motoru görmeden denemeden aldim cünki hicbir bayinin elinde motor yoktu .
    subat ayinin ortalarinda geldi motor. ve o günden bu güne 7000km yaptim.
    dedigim gibi hiz yapmaktan ziyada cok gitsin az yaksin derseniz cok tasarruflu bir alet.
    baska soru sormak isteyen varsa cevaplayabilirim.
    selamlar

Motosikleti
    Mondial Rx3-S
    Sizde cb500 x mi var yoksa Cb500 F mı? Benim bildiğim bu motor Turkiyeye hiç gelmedi.

Motosikleti
    nc750x
    evet türkiyede yok bu motor.ben almanyada yasiyorum.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    rica ederim.dedigim gibi eger ayni crf gibi 90-95 bandinda giderseniz hicbir sIkIntI yasanmiyor ve yakit olarak crf ile ayni yakiyor yani 3lt ortalama.
    fakat diger motorlarla otobanda ortalama 120-130 tempo ile gitmek isterseniz titremeler basliyor ve yorucu oluyor.
    ben bunun siprarisini kasim ayinda verdim. o zaman hondanin bi aktion'u vardi eski motoru getir pesinata sayalim yada motorun yari fiyatini simdi öde gerisini 2 sene sonra öde kampanyasi vardi.ben motoru görmeden denemeden aldim cünki hicbir bayinin elinde motor yoktu .
    subat ayinin ortalarinda geldi motor. ve o günden bu güne 7000km yaptim.
    dedigim gibi hiz yapmaktan ziyada cok gitsin az yaksin derseniz cok tasarruflu bir alet.
    baska soru sormak isteyen varsa cevaplayabilirim.
    selamlar
    Hocam süspansiyon ve Fabrika çıkış lastiği nasıldı. Bir de yeni kasada biraz daha farklı gösterge. Kullanışlı mı ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Göstergenin bazı ışık koşullarında hiç okunamadığı söyleniyor. (CB650R'larda da aynı gösterge var, Youtube'dan falan bulabilirsiniz yorumları...)

Motosikleti
    nc750x
    süspansiyon o normal prolink denilen tipten.öhlinsler gibi öyle elle ayarlama gibi bir özelligi yok.koltugun altindaki avadanlik cantasinda manuel ayarlamak icin kanca seklinde anahtar cikiyor onunla agirliga göre ayar yapiliyor.baska bir özelligi yok.5 kademeli amortisörü var fabrika ayari olara 3.kademedeydi ben 88 kiloyum 4.kademeye getirdim herhangi bi sorun yasamiyorum.ayrica sele yüksekligi 83cm idi ben internetten kit alarak 2.5cm alcalttim koltugu.tabi buna bagli olarak ön amortisörüde 1.5cm alcalttim .
    fabrika cikis lastigi dunlop.mükemmel degil ama kötüde degil yagmur camur kullandim kayma veya savurma yapmadi hic.
    eski tip gösterge crf ile ayni tipti yenisi renkli ekran ve vites göstergeli olani.herseyi güzel tek olumsuz yani hava sicakligini göstermiyor ve ortalama yakit ve anlik yakit yanlis hesapliyor.
    anlik tüketim yaklasik 30sn sonra güncelleniyor.dolayisi ile ise yaramiyor.ortalama yakitta gercek yakittan hep yarim litre eksik hesapliyo

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    yakitta gercek yakittan hep yarim litre eksik hesapliyo
    Benim CB500F'te sistemin harcadım dediği, gittim dediği ve ort. tükettim dediği hep birbiriyle tutarlı idi. Sizin hesapta / yöntemde bir sorun olmasın? Ort. yakıt tüketiminizi ne gösteriyor?

Motosikleti
    nc750x
    dün 607km bi tur yaptim.takometrede ortalama yakit 2,9lt yaziyor.resmini cektim ama buraya nasil yüklenir bilmiyorum.ama buna nazaran toplamda aldigim yakit litre olarak tam 20lt.
    benim hesabima göre 100km de 3.3lt yakmis.
    dedigim gibi her zaman 100km de yaklasik 0.5lt az hesapliyor.
    selamlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    dün 607km bi tur yaptim.takometrede ortalama yakit 2,9lt yaziyor.resmini cektim ama buraya nasil yüklenir bilmiyorum.ama buna nazaran toplamda aldigim yakit litre olarak tam 20lt.
    benim hesabima göre 100km de 3.3lt yakmis.
    dedigim gibi her zaman 100km de yaklasik 0.5lt az hesapliyor.
    selamlar.
    Fulleyip yola çıktınız, sonra 607km yol yaptınız sonra tekrar fullemek için 20l aldı şeklinde mi? 2,9l/100km oldukça az; ben 3,6l/100km altına pek düşemiyorum. (Yol bilgisayarının gösterdiği...) Sanki birşeyleri p.ç etmişler gibi. :(

Motosikleti
    nc750x
    evet dün sabah agzina kadar doldurup yola ciktim venlo üzerinden amsterdam ve cevresinde turlayip geri döndüm.tam 607km yapmisim.arada benzin azalinca sadece 10lt benzin aldim.sonra geri geldigimde tekrar üzerine ekledim 10lt daha aldi.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    200cc burgman'a indirimli fiyat diyerek 35 bin istiyorlar. 500cc ye 70 bin falan isterler artık heralde.

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fulleyip yola çıktınız, sonra 607km yol yaptınız sonra tekrar fullemek için 20l aldı şeklinde mi? 2,9l/100km oldukça az; ben 3,6l/100km altına pek düşemiyorum. (Yol bilgisayarının gösterdiği...) Sanki birşeyleri p.ç etmişler gibi. :(
    Evet,2,9 lt oldukça düşük, benimki de 3,5-3,8 arası değişiyor. Göstergedeki anlık dediğimiz yakıt tüketimi her 100 metrede bilgileri güncellediği için aslında anlık değil de son 100 metrenin ortalama yakıt tüketimini gösteriyor.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı istanbulian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet,2,9 lt oldukça düşük, benimki de 3,5-3,8 arası değişiyor. Göstergedeki anlık dediğimiz yakıt tüketimi her 100 metrede bilgileri güncellediği için aslında anlık değil de son 100 metrenin ortalama yakıt tüketimini gösteriyor.
    bu benim ikinci motorum. o kadar motor tecrübemde zaten yok. ehliyetim bir senelik bile değil. ben hem alışmak ve hemde yakıtı için bunu tercih ettim. galiba piyasada bu kadar az yakan başka bir motor yok nc750x haric. max 4l yakan daha güçlü bir motor görürsem onunla degisebilirim ileride. ama şimdilik tüm islerimi görüyorum bununla. sadece 100ü gecince titreme yapıyor. o da olmasa tadından yenmez. degismeyi düsünmem bile.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    why not man?

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    why not man?
    ich habe nicht verstanden was du meinst?
    mit freundlicher Grüßen.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)